podłaczenie Era Wimax do WL-1600GL

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: podłaczenie Era Wimax do WL-1600GL

Post autor: wojteks »

kamilekk93 pisze:ustawiłem szyfrowanie WEP2 Personal
Nie ma takiego szyfrowania!
kamilekk93 pisze:Pozostaje jeszcze tylko poczytac artukul o lepszym zabezpieczeniu sieci
Lepszego zabezpieczenia niż WPA2-PSK z długim, niesłownikowym hasłem nie ma na obecną chwilę.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: podłaczenie Era Wimax do WL-1600GL

Post autor: Blido »

kamilekk93 pisze:Pozostaje jeszcze tylko poczytac artukul o lepszym zabezpieczeniu sieci :)
Lepszego zabezpieczenia od WPA2 obecnie nie ma. Oczywiście o ile ma niesłownikowe i długie hasło. Najlepiej jako hasło ustaw co najmniej kilkunastoznakowy bezładny zbiór liter i cyfr i zapisz je sobie gdzieś na kartce aby nie zapomnieć. W inne dodatkowe bajery typu filtrowanie MAC itp. nie masz się co bawić, bo tylko sam sobie utrudnisz życie. Filtr MAC przy WPA2 to tak jak podpieranie sejfu krzesłem dla dodatkowego zabezpieczenia :] .
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: podłaczenie Era Wimax do WL-1600GL

Post autor: kamilekk93 »

Ok dzięki chłopaki sieć od kilku godzin bezprzewodowo działa bezproblemowo :) Jeśli będę miał jeszcze jakieś pytania będę pisał :) Dzięki i Pozdrawiam Kamilekk93
Ostatnio zmieniony 2010-07-04, 20:03 przez kamilekk93, łącznie zmieniany 1 raz.
lipszczak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-06, 16:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: podłaczenie Era Wimax do WL-1600GL

Post autor: lipszczak »

trochę odkopie ten temat, ale mam pytanie co takiego daje wgrany tomato do WL-1600GL. Nie zależy mi na funcjach, bo router ma tylko mi puszczać sygnał po wifi nic poza tym nie potrzeba. Pytam, bo mam problem z w miarę częstymi resetami routera, dokładniej to ten problem mają moi rodzice (wszyscy nie bardzo kumaci w tych sprawach). Być może nie byłoby to tak uciążliwe gdyby nie fakt, że router stoi na piętrze i trzeba latać po schodach do części domu, w której mieszka brat. Czy tomato daje większą stabilność routera niż fabryczny soft ?? Drugie pytanie, czy jeśli nie to czy jest możliwość resetowania routera przez przeglądarkę internetową??
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: podłaczenie Era Wimax do WL-1600GL

Post autor: Jo_gurt »

lipszczak pisze:Czy tomato daje większą stabilność routera niż fabryczny soft ?
Jeśli przyczyna jest software'owa, to tak. Chociaż i na firmowym powinno być ok, więc najpierw możesz spróbować upgrade/reflash firmowego.
lipszczak pisze:czy jest możliwość resetowania routera przez przeglądarkę internetową??
Jest, ale zakładając, że możesz się na niego dostać przy takiej zwieszce ;)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: podłaczenie Era Wimax do WL-1600GL

Post autor: Blido »

lipszczak pisze:Czy tomato daje większą stabilność routera niż fabryczny soft ?
Mi na Tomato jeszcze nigdy się nie zawiesił, a używam już 10 miesięcy. Nie wiem jak z fabrycznym softem, bo jak tylko kupiłem router od razu wgrałem Tomato. Wgraj tą wersję Tomato: http://tomato.groov.pl/RAF/tomato-RAF-N ... L.8645.trx
i jeśli problem nadal będzie się powtarzał to znaczy że leży po stronie sprzętowej i należy router reklamować.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: podłaczenie Era Wimax do WL-1600GL

Post autor: sp6huk »

Blido pisze:Nie wiem jak z fabrycznym softem, bo jak tylko kupiłem router od razu wgrałem Tomato
Ja bardzo długo korzystałem z fabrycznego softu i nic się nie działo. Teraz na Tomato też jest OK.
lipszczak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-06, 16:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: podłaczenie Era Wimax do WL-1600GL

Post autor: lipszczak »

Co do reklamowania sprzętu to nie wiem, czy to co się dzieje się nadaje. Bo chodzi mi tutaj o standardowy chyba dla wszystkich routerów problem, czyli jest połączenie (gg np chodzi) ale nie ładują się strony. Mam to samo w swoim dlinku DIR-300. OD wielu ludzi słyszałem że mają podobnie. Reset routera powoduje, że wszystko jest okej.
Druga sprawa co do reseta przez przeglądarkę, to jest możliwość zalogowania się do urządzenia, gdy strony się nie otwierają. Podobnie też mam w Dlinku i jest możliwość resetowania routera przez przeglądarkę. Tylko że w Ovislinku nie mogę znaleźć takiej opcji.
Póki co nie miałem możliwości wgrania nowego softu, ale jak będę u rodziców to zmienię na tomato (po wgraniu nowego softu będę musiał od nowa konfigurować wszystko ??). Dam znać jakie dało to wyniki.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: podłaczenie Era Wimax do WL-1600GL

Post autor: Blido »

lipszczak pisze:Bo chodzi mi tutaj o standardowy chyba dla wszystkich routerów problem, czyli jest połączenie (gg np chodzi) ale nie ładują się strony.
To zapewne problem z DNS-ami. Jak masz taką zwiechę to sprawdź czy możesz wejść na stronę poprzez IP. Być może to nie router szwankuje a serwer DNS, czyli problem jest po stronie operatora. Reset routera powoduje również nawiązanie nowego połaczenia i dlatego jest po nim wszystko ok.
lipszczak pisze:Podobnie też mam w Dlinku i jest możliwość resetowania routera przez przeglądarkę. Tylko że w Ovislinku nie mogę znaleźć takiej opcji.
W Tomato jest taka opcja. Standardowego softu nie znam.
lipszczak pisze:po wgraniu nowego softu będę musiał od nowa konfigurować wszystko ??
Tak. I wgraj Tomato przeznaczone dla tego routera, bo inne działają nieprawidłowo, np. nie obsługują wszystkich funkcji routera. Li8nk podałem w poprzednim poście.
ODPOWIEDZ