Warszawa Bielany

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aunrae
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-07-06, 20:40
Lokalizacja: W-wa

Warszawa Bielany

Post autor: Aunrae »

Witam,

ze względów technicznych nie mogę posiadać łącza kablowego ani przez linię tp. Satelita ma kosmiczne ceny.

Wymagania:
niski ping (do gier)
brak limitu transferu
rozsądna cena

Czym powinienem się zainteresować? Co możecie mi polecić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze??

Moja lokalizacja: Warszawa, Bielany (tuż obok stacji metra Stare Bielany).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Warszawa Bielany

Post autor: ja.michal »

To Ci zostaje WiMax Ery lub Netii.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Warszawa Bielany

Post autor: sp6huk »

Na Bielanach działa Nettel Inwestycje. Operator na poziomie :ok: W technologii 5 GHz działa bez zastrzeżeń (znam osobę, która posiada od nich internet). Mają styk z ATMAN'em. Niestety ceny są u nich dość wysokie. www.nettelinwestycje.pl
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warszawa Bielany

Post autor: zDaleKi »

Aunrae pisze: nie mogę posiadać łącza kablowego
[...]
Wymagania:
niski ping (do gier)
brak limitu transferu
rozsądna cena
Wymogi, które niestety prawie się wykluczają. Obawiam się, ze poza wymieniony powyżej, to ciężko będzie coś innego znaleźć, gdyż wszystkie 3G (HSDPA) i CDMA odpadają przy tych wymogach.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Aunrae
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-07-06, 20:40
Lokalizacja: W-wa

Re: Warszawa Bielany

Post autor: Aunrae »

właśnie się zapoznaję z tymi trzema ofertami.

Jak najlepiej je porównać aby wybrać najlepsza?

EDIT: właśnie rozmawiałem na gg z pracownikiem Nettel inwestycje i okazało się, że do mnei nie sięgnie, więc ta opcja odpada.

szukałem jeszcze trochę po necie i znalazłem takie 4 rzeczy (zadziwiająco mało informacj na niektórych stronach... ):

net-serwis ---> brak danych o rodzaju łącza
plj ---> brak danych o cenach i rodzaju łącza
jjs ---> 1Mbps > 59zl/m-c / 2Mbps > 89zl/m-c
NetPartner ---> mają łącza też radiowe, symetryczne i tanie... ??? (wszystko naraz? a gdzie haczyk)

Co o tym myślicie? warto się zainteresować którymś? Dla porównanie podam infor Ery i Netii:

Era WiMax --cena--> 1Mbps > 59zl+9zl (umowa 36m-cy, koszt abonamentu+wynajmu sprzetu)
Netia WiMax --cena--> 1mbps > 49zl (brak informacji i dlugosci umowy i czy sa koszty wynajecia sprzetu)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Warszawa Bielany

Post autor: sp6huk »

Aunrae pisze:właśnie rozmawiałem na gg z pracownikiem Nettel inwestycje i okazało się, że do mnei nie sięgnie, więc ta opcja odpada
Jest to bardzo możliwe, bo na Bielanach swoim zasięgiem pokrywają dość mały obszar.
Aunrae pisze:Co o tym myślicie? warto się zainteresować którymś?
Miałbym wątpliwości co do działania tych operatorów na Bielanach. Wg. moich informacji to oni nie działają w tych rejonach, ale możesz się zapytać.
Aunrae
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-07-06, 20:40
Lokalizacja: W-wa

Re: Warszawa Bielany

Post autor: Aunrae »

Niewątpliwie zapytam się i zorientuję w temacie. Ale oprócz tego interesuje mnie opinia ludzi, którzy się na tym znają a nie są z nimi związani.

Każdy operator mi powie, że u nich będzie super, jednak nie chciałbym się naciąć dlatego ponawiam pytanie. Co wiecie o tych operatorach? czy ich łącza są dobre czy dobre tylko w teorii...
jak mam mieć 2mbit i duży ping to wole nawet zapłacić trochę więcej za łącze 1mbit a żeby miało niskie pingi i było stabilne (niskie pingi także w godzinach szczytu).

Łącza WiMax raczej nie mają okresów próbnych toteż podjęta decyzja będzie ostateczna dlatego bardzo proszę o pomocne wypowiedzi.
Icebreaker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-10-14, 16:36
Lokalizacja: kątowni

Re: Warszawa Bielany

Post autor: Icebreaker »

Polecam zapoznać się z ofertą innych dostawców w Wawie. Wszystko opisane tutaj http://www.dostawcy-internetu.pl/oferta ... szawa.html
ODPOWIEDZ