Netia

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xPredatorx88
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2010-04-18, 19:28
Lokalizacja: Rudnik

Netia

Post autor: xPredatorx88 »

15 lipca będę posiadaczem wimaxu w netii, pytałem się sprzedawcy 45 czy 50 zł z(już nie pamiętam) a abonament to nie jest dużo, cały montaż jest za darmo, tylko trzeba zapłacić 100 zł żeby stworzyć jakieś tam konto, pani co sprzedaje powiedziała mi że prędkość jedt 1 Mb/s czasmi do 2Mb/s. I mam parę pytań, powiedziała mi że dostaje też program anty wirusowy jeżeli chce przez 4 miesiące za darmo, a potem opłata 10 zł za każdy miesiąc, opłaca się go brać? Bo na razie mam nod32 i jestem z niego zadowolony. 2 sprawa to zasięg,a mianowicie: 1 BTS jest w Ostrowcu Świętokrzyskim mam do niego 15 km, a drugi jest w Kunowie mam do Kunowa jakieś 6km, zasięg BTS'a wynosi 12km, tak więc jeżeli do Ostrowca będzie 12 km w lini prostej i jeszcze mniej do Kunowa to jest możliwość że będzie łapał zasięg tych 2 stacji nadawczych? Pani mówiła że raczej powinien być, ale jest troche lasów, trochę łąk, jak myślicie jak zamontują antenę to będzie dobry? A jeszcze coś jakie są pingi tego dostawcy? I najważniejsze jakie są wady. Wiem że jedna to słaby upload. Sorki że się tak rozpisałem, ale tylko w tym necie mam nadzieję bo to jest najbardziej korzystniejsza oferta w mojej okolicy. Z góry dziękuje.
lukiR
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2008-06-22, 10:48
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Netia

Post autor: lukiR »

Masz widoczność optyczną z jakąś stacją? Bo przy tej odległości i drzewach może być duży problem.
Najpierw niech przyjadą technicy i spróbują Ci zamontować tego wimaxa, bo po tym co napisałeś jest duże prawdopodobieństwo, że sygnał będzie za słaby i na tym skończy się Twoja przygoda z wimaxem.
xPredatorx88
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2010-04-18, 19:28
Lokalizacja: Rudnik

Re: Netia

Post autor: xPredatorx88 »

niestety nie mam kontaktu z stacją, ale jest coś co może być przydatne, bo jakiś 1 kilometr jest BTS chyba od ery i go widać, i czy ta stacja może wysyłać dane do tej z wimaxem?

Edit@;

Wyszedłem przed chwilą przed dom jakieś 500 metrów, i łanie przez łąki widać BTS jest na dość dużym wzniesieniu.

[ Dodano: 2010-07-13, 17:51 ]
może ktoś odpowie?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Netia

Post autor: Blido »

xPredatorx88 pisze:powiedziała mi że dostaje też program anty wirusowy jeżeli chce przez 4 miesiące za darmo, a potem opłata 10 zł za każdy miesiąc, opłaca się go brać?
Jaki to program antywirusowy? Bo 10zł miesięcznie za antywira to dużo, porównując np. z cenami rocznych licencji na Kasperskiego sprzedawanych na Allegro.
xPredatorx88
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2010-04-18, 19:28
Lokalizacja: Rudnik

Re: Netia

Post autor: xPredatorx88 »

zapomniałem się zapytać, ale jutro przedzwonię.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Netia

Post autor: Jo_gurt »

IMO jaki by nie był to nie warto. Szczególnie do domu, gdzie spokojnie wystarczają darmowe rozwiązania.
ODPOWIEDZ