25km zasięgu BTS'a ?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xPredatorx88
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2010-04-18, 19:28
Lokalizacja: Rudnik

25km zasięgu BTS'a ?

Post autor: xPredatorx88 »

No więc, podpisałem 7 dni temu umowę wimax netia, i pytam się takiej miłej pani, czy będę mieć zasięg, a ona pyta się jak daleko mam do miejscowości Kunów, ja mówię że 5,6km a ona powiedzała że z zasięgiem nie po winno być problemu, bo zasięg nadajnika wynosi 25 km, a na stronie Netii pisze że teoretyczny zasięg BTS wynosi 12km teraz czekam jeszcze 7 dni na przyjazd techników, ciekawe jak bym wyszedł na dach bym widział BTS, bo rośnie koło mnie parę drzewek, ale jak wyjde powiedzmy jakieś 200m od domu to przez łąki ładnie widać Nadajnik, to powiedzmy że tak z 100 metrów jest trochę drzew z "prześwitami" czyli że pewnym miejscy rosną a jakieś 50 metrów jest tylko parę czy to zakłóci sygnał?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: 25km zasięgu BTS'a ?

Post autor: ja.michal »

W sumie WiMax. Może działać. Jak technicy przyjadą to sprawdzą. Jak nie będzie parametrów spełniających wymagania to nie będzie internetu i umowa zostanie rozwiązana z braku możliwości technicznych.

Jak Ty podpisałeś umowę z Netią mając 15? ;)
xPredatorx88
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2010-04-18, 19:28
Lokalizacja: Rudnik

Re: 25km zasięgu BTS'a ?

Post autor: xPredatorx88 »

niee, to przecież wiadomo że nie ja podpisałem tylko moja babcia xDD, tylko w pewnym sensie tak napisałem, że ja podpisałem :]
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: 25km zasięgu BTS'a ?

Post autor: ja.michal »

Poprawnie piszemy xPredatorx88, czyli zdania z dużej litery. ;)

Toż to babcia będzie w sieci szaleć. :hyhy:

A poważnie to tak dziwnie mówić, że się coś podpisało jak się nie podpisało. ;)
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 25km zasięgu BTS'a ?

Post autor: krzyhu »

Predator, mam u siebie bardzo podobną sytuację (prawie taka sama odległość, parędziesiąt metrów przed domem rośnie kilka drzewek). Z balkonu zasięgu nie było, ale już na dachu był, i to dobry. Jeżeli masz zwykły domek jednorodzinny, to na dachu na kominie powinni bez problemu złapać ten zasięg.

@up Czemu dziwnie? On by tą umowę podpisał, gdyby tylko mógł, ale nie spełnia warunków, więc za niego podpisała babcia, czyli tak, jakby to on zrobił. Wspominanie o babci IMO byłoby tu niepotrzebne.
xPredatorx88
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2010-04-18, 19:28
Lokalizacja: Rudnik

Re: 25km zasięgu BTS'a ?

Post autor: xPredatorx88 »

Pocieszyłeś mnie tym :], budynek mam wysoki, parter, góra i jeszcze wyżej strych, + jeszcze metrowy komin, dom jest wyższy niż drzewa, jutro wyjdę na dach i sprawdzę, czy widać BTS.

ps. A co mogę zrobić z modemem Huawei e220, sprzedać? Czy lepiej zostawić dla siebie?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: 25km zasięgu BTS'a ?

Post autor: Blido »

A co mogę zrobić z modemem Huawei e220, sprzedać? Czy lepiej zostawić dla siebie?
Dużo za niego nie dostaniesz, lepiej zostawić dla siebie. Zawsze będzie awaryjny lub na wyjazd.
fulcrum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-06-23, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: 25km zasięgu BTS'a ?

Post autor: fulcrum »

xPredatorx88 pisze:Pocieszyłeś mnie tym :], budynek mam wysoki, parter, góra i jeszcze wyżej strych, + jeszcze metrowy komin, dom jest wyższy niż drzewa, jutro wyjdę na dach i sprawdzę, czy widać BTS.

ps. A co mogę zrobić z modemem Huawei e220, sprzedać? Czy lepiej zostawić dla siebie?

Hej.Ja zrobiłem instalację na 15,5 KM.Pełna widocznośc stacji WARSD czyli nadajnika z Miedzylesia. Klient mieszka w Otwocku i SNR był na poziomie 25.Zaznaczam pełna widoczność stacji.Kwestia drzew przy malych odległosciach do BTS-a to jest to czy parametry nie będą mono pływały no i czy centrum Ericssona przyjmie takie parametry.Jesli oba warunki będą spełnione to oki.Pozdrawiam.
xPredatorx88
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2010-04-18, 19:28
Lokalizacja: Rudnik

Re: 25km zasięgu BTS'a ?

Post autor: xPredatorx88 »

Aha, ok. Chyba będę musiał do nich zadzwonić, bo coś ci technicy się spóźniają, mają czas do 15 dni roboczych a został im jeszcze tydzień.
ODPOWIEDZ