[Netia] Router do Wimaxa

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

[Netia] Router do Wimaxa

Post autor: krzyhu »

Witam! Mam Netia Wimax 1 Mb/s i obecnie podłączony router D-Link DI-514. Jest jednak problem, gdyż chodzi o to, że sieć Wi-Fi często się zawiesza i muszę restartować routera ręcznie, odłączając go od prądu. Czy jeżeli kupię nowy router, to czy takie coś przestanie mieć miejsce?

No i mam też wymagania, żeby router miał duży zasięg, tak, żeby mogło sięgnąć do domu sąsiada (z tego co widzę, polecany przez was Ovislink WL-1600GL ma małą tą antenkę). Cena do 200 zł max.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Netia] Router do Wimaxa

Post autor: Jo_gurt »

krzyhu pisze:tak, żeby mogło sięgnąć do domu sąsiada
Nic nie piszesz o odległościach itp, ale raczej odpada.
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Netia] Router do Wimaxa

Post autor: krzyhu »

No właśnie chodzi o to, że z tym moim DI-514 sięgało mu jedną kreskę, on więcej nie potrzebuje, tylko do przeglądania stron www. Macie tutaj obrazek screena z satelity jak to wygląda:

Obrazek

Jak ktoś ma linijkę to niech zmierzy ile tam jest, ja nie mam bo teraz w szwecji jestem. :P
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Netia] Router do Wimaxa

Post autor: Jo_gurt »

krzyhu pisze:Jak ktoś ma linijkę to niech zmierzy ile tam jest, ja nie mam bo teraz w szwecji jestem.
A mówili, że to taki rozwinięty kraj.
A tak na oko to z 40m.

Siła sygnału takich małych routerków raczej jest podobna, bo ma to związek z normami. Ale możesz spróbować z czymś z dwiema antenkami, tj. diversity.
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Netia] Router do Wimaxa

Post autor: krzyhu »

No właśnie widziałem te routery z dwoma antenkami, i byłem nimi dosyć zainteresowany, tylko czy coś takiego w cenie ~150 zł dostanę dobrego? No, powiedzmy te 200 zł, sąsiad dopłaci najwyżej.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Netia] Router do Wimaxa

Post autor: Jo_gurt »

Np. taki TP-Link WR-1043ND. Niby z N, ale w G powinien działać z Diversity (niech mnie ktoś poprawi).
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Netia] Router do Wimaxa

Post autor: krzyhu »

A czy mógłby ktoś jeszcze się wypowiedzieć o tym TP LInku? Czy jeżeli w niego zainwestuje zasięg faktycznie będzie większy niż w w/w ovislinku?
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: [Netia] Router do Wimaxa

Post autor: kris_kjk »

Polecam Tp-Link TL-WR941ND ma 3 antenki, pracuje w "pełnym" N, bardzo dobry zasięg, super stabilna praca, dobre zabezpieczenia i łatwa ich konfiguracja ... mam go od kilku miesięcy z WIMAX-em Netii i jak do tej pory zero problemów. Działa np. z Jdownloaderem (używam jako podstawowego menadżera pobierania): auto rozłączanie i auto ponowne połączenie. Wiecej info w necie, ale generalnie bardzo dobry sprzęt jakość/cena. Cena od ok. 135 zł ...

Pozdrawiam ...
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Netia] Router do Wimaxa

Post autor: krzyhu »

No dzięki, w takim razie chyba wybiorę ten model, który polecasz. :)
ODPOWIEDZ