[Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Specol
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-01-07, 00:47
Lokalizacja: Poznań

[Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Specol »

Siedze juz spory czas chlonac wiedze z forum. Mysle ze czas sie podzielic sie swoja. :)

Pracuje juz od dluzszego czasu w firmie swiadczacej uslugi dla Netii. (oczywiscie jako konsultant)

Jezeli ma ktos, pytania natury formalno-prawej, czy finansowe. Postaram sie odpowiedziec.

Mam nadzieje ze moderatorzy nie beda miec mi za zle stworzenie takiego tematu.

Pozdrawiam.

(czekam tez ew. na sugestie dotyczace tytulu tematu, chwilowo nic lepszego nie wpadlo mi do glowy)
avechmi3l3k
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-08, 09:59
Lokalizacja: Luboń

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: avechmi3l3k »

Witam, chcę się upewnić czy montaż zestawu jest na pewno razem z aktywacją? Fragment maila od Netii:


"...W opłacie aktywacyjnej zawarta jest instalacja urządzeń przez naszych
techników na budynku oraz sprzęt - modem i okablowanie. Oprócz wyżej
wymienionych kosztów nie ma żadnych dodatkowych opłat..."
Specol
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-01-07, 00:47
Lokalizacja: Poznań

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Specol »

Jezeli umowa jest na czas okreslony to w obecnej promocji Hipnotyzujaca Promocja II to wszystko jest zawarte w oplacie aktywacyjnej. Oczywicie sprzed po zerwaniu, rozwiazaniu, rezygnacji z uslug bedzie zdemontowany i wroci na magazyn ( jest to caly czas wlasnosc Netii)
avechmi3l3k
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-08, 09:59
Lokalizacja: Luboń

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: avechmi3l3k »

A gdy promocja się skończy? Bo muszę poczekać półtora miesiąca zanim skończy mi się umowa z obecnym netem a nie widzi mi się płacenie 300zł za przykręcenie i nastawienie anteny.
Specol
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-01-07, 00:47
Lokalizacja: Poznań

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Specol »

Tak jak pisalem powyzej. Placisz tylko 1 zl brutto za aktywacje i w tym jest wszystko :)

Generalnie na podlaczenie sprzetu Netia ma 14 dni od daty wplyniecia umowy do systemu. Oplata zaczyna sie od momentu aktywacji.
(info do przodu) [;
avechmi3l3k
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-08, 09:59
Lokalizacja: Luboń

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: avechmi3l3k »

A masz może informacje gdzie są nadajniki Netii? Chodzi mi o Luboń pod Poznaniem :hyhy:
Specol
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-01-07, 00:47
Lokalizacja: Poznań

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Specol »

Bezposredniego info nie mam (tylko w pracy) ale jak zadzwonisz na infolinie i zapytasz o to konsultanta (najlepiej na tech) to odpowie ci w jakiej odleglosci jestes od nadajnika i jak wyglada nasycenie sieci. Generalnie WiMax dziala do 12 km od nadajnika.
avechmi3l3k
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-08, 09:59
Lokalizacja: Luboń

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: avechmi3l3k »

Hmm, ok. Bo jeśli dobrze mi się wydaje co do lokalizacji nadajnika to mam do niego niecały kilometr. :)
kpodak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-17, 20:11
Lokalizacja: Wawa

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: kpodak »

A ja mam pytanie kiedy zacznie działać stronka wimaxa bo już jakiś czas jest niedostępna. Ew gdzie można dorwać jakieś szczegóły odnośnie "hipnotyzującej promocji"?
Specol
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-01-07, 00:47
Lokalizacja: Poznań

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Specol »

Wszystko jest na stronie www.netia.pl ew. wujek google pomaga [;

I wazna kwestia, zalezy o ktora H.P. Ci chodzi byly juz 3 edycje
kpodak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-17, 20:11
Lokalizacja: Wawa

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: kpodak »

Nie znalazłem tam szczegółów dot cen/rodzajów abonamentu tel w WIMAXie...
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: alias »

Wygląda jakby wstydzili się tej usługi. ;)
avechmi3l3k
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-08, 09:59
Lokalizacja: Luboń

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: avechmi3l3k »

A jak chcę zamówić Wimaxa przez telefon, to umowę biorą ze sobą monterzy czy jak?
Awatar użytkownika
Cisek
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-01-14, 17:22
Lokalizacja: Radom

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Cisek »

Jak mnie poinformował pewien Konsultant umowa zostaje wysłana pocztą trzeba ją podpisać i odesłać do placówki wprowadzającej dane do systemu
Specol
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-01-07, 00:47
Lokalizacja: Poznań

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Specol »

Widze masa pytan. [;

Generalnie wszystkie obecne abonamenty telefoniczne sa dostepne rowniez w tech. WiMax. (generalnie promocja jest identyczna jak po kablach tepsy czy miedzi Netioskiej)

Co do umowy moze byc wyslana Kurierem (wtedy od razu zabiera podpisane dokumenty i sa wprowadzane do Systemu) lub poczta (wtedy trzeba samemu odeslac na adres do korespondencji.
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: alias »

Specol pisze:Generalnie wszystkie obecne abonamenty telefoniczne sa dostepne rowniez w tech. WiMax. (generalnie promocja jest identyczna jak po kablach tepsy czy miedzi Netioskiej)
.
No ale nas interesuje dostęp do Internetu a nie usługa telefoniczna, a tu oferta nie może być identyczna bo na WiMAX'ie nie uzyska się prędkości 10 czy 20 Mbps.
Specol
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-01-07, 00:47
Lokalizacja: Poznań

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Specol »

Z poprzednich wypowiedzi odczytalem ze chodzi o uslugi telefoniczne.

Generalnie obecnie mozna miec max 1 MB w tech wimax.
Chociaz jest aktywna druga promocja poza H.P. III ale tez trzeba spelnic dodatkowe warunki
Ostatnio zmieniony 2010-10-23, 18:11 przez Specol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cisek
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-01-14, 17:22
Lokalizacja: Radom

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Cisek »

Specol pisze:Z poprzednich wypowiedzi odczytalem ze chodzi o uslugi teelfoczne.
Generalnie obecnie mozna miec max 1 MB w tech wimax.
Nie ładnie tak kłamać 1 MB oznacza Megabajt a w wimax można mieć 1 Megabit czyli 1Mb. I proszę nie pisać że to bez różnicy bo różnica jest ogromna
Specol pisze:Chociaz jest aktywna druga promocja poza H.P. III ale tez trzeba spelnic dodatkowe warunki
A można wiedzieć jakie to warunki??
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: ja.michal »

Cisek pisze:I proszę nie pisać że to bez różnicy bo różnica jest ogromna
Dokładnie to ośmiokrotna. :hyhy:
Specol
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-01-07, 00:47
Lokalizacja: Poznań

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Specol »

ahh te literowki. zgadza sie, spieszylem sie.

Pozdwole sobie wkleic nieco tekstu z naszej Bazy wiedzy.

SEGMENT: HOME

TECHNOLOGIA: WiMAX


CZAS TRWANIA UMOWY: 24

KONFIGURACJA OFERT:

Pakiet Internet + Telefon
Samodzielny Internet

OPŁATY AKTYWACYJNE:
* EOF - Elektroniczny Obraz Faktury

Aktywacja Pakietu Internet + Telefon z EOF - 10 zł
Aktywacja Samodzielnego Internetu z EOF - 49 zł
Aktywacja Internetu bez EOF - 99 zł
Aktywacja Telefonu - 1,22 zł

Promocja jest "nakładką" do aktualnych promocji:

Szybki Internet V - WiMAX

Lepszy Telefon 50 - płać mniej w pakiecie - WiMAX







Dostępne przepustowości
Prędkość odbierania
(download)
1 Mbit/s 2 Mbit/s
Prędkość wysyłania
(upload)
256 kbit/s 256 kbit/s






W ramach tych oferty Klient otrzymuje:

przez 6 pełnych okresów rozliczeniowych nie będą płacili abonamentu za internet
przez 6 pełnych okresów rozliczeniowych mają usługę Bezpieczny Internet za 1 gr miesięcznie;

Promocja polega na na gratyfikowaniu dotychczasowych Abonentów korzystających z usług w technologii WiMAX, za nowego poleconego przez nich Klienta, który kupi i będzie miał aktywowany internet lub pakiet internet + telefon (również w technologii WiMAX). Dzięki promocji nasi Klienci polecając usługi Netii swoim sąsiadom i znajomym, sami mogą nawet przez 24 miesiące korzystać z internetu nie płacąc za niego abonamentu.



W obszarach gdzie możliwości techniczne stacji pozwalają na podłączenie nowych usług, nasi obecni Klienci dostaną listy z kuponami promocyjnymi, które mogą rozdać sąsiadom zachęcając ich do skorzystania z usług Netii.

Nowy abonent, podając kod z kuponu ma możliwość zawarcia umowy na promocyjnych warunkach:


podpisując umowę na 24 miesiące, przez pół roku nie będzie płacił za internet, natomiast Abonent który polecił usługi Netii zyskuje w ten sposób 6 miesięcy internetu bez abonamentu, za poleconego Abonenta.


Dotychczasowy Klient który posiada internet samodzielnie lub w pakiecie może otrzymać promocyjny internet za maksimum 4 nowych poleconych Abonentów,
Dotychczasowy klient który posiada samodzielną usługę głosową:


może dokupić internet na 24 miesiące w promocyjnej ofercie, w której nie będzie płacił za niego abonamentu przez 6 miesięcy oraz dodatkowo;


może otrzymać promocyjny internet za maksimum 3 nowych poleconych Abonentów

Mam nadzieje ze zaspokoilem ciekawosc [;
boru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-07-21, 21:16
Lokalizacja: stad

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: boru »

Witajcie,

Od nadajnika mam wg. Map Google prawie 6 km. w linii prostej.

W Białymstoku i okolicach jest tylko ten jeden nadajnik? Ja mieszkam w okolicach.

Jak prognozujecie stabilność, szybkość takiego połączenia. Z widocznością nie powinno być problemów, bo mój dom jest najwyższy na ulicy, a w dodatku mieszkam na wzniesieniu i bardzo dobrze widać w oddali miasto (na Sylwestra można pooglądać). Dostęp na dach jest oczywiście.

Przy ustalaniu lokalizacji nadajników korzystałem z tej mapki

Chcę zmienić mojego dostawcę właśnie na Netię ze względu na szybkość i mam nadzieję mniejsza awaryjność, a także kabelek ze zwykła końcówka (łatwiejsze rozdzielenie).

Kontaktowałem się jak na razie przez e-mail podany na stronie: http://www.netia-wimax.pl/.

Szybkie pytanie, czy konsultanci tam dostępni, to rzeczywiście konsultanci Netii ws. Wimax, czy jacyś oszuści? Żadnych danych jeszcze nie podawałem.

Dodam, że interesuje mnie opcja samego internetu. Mam do wyboru prędkość 1Mbitów/s jak rozumiem (Jestem klientem indywidualnym)?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cisek
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-01-14, 17:22
Lokalizacja: Radom

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Cisek »

boru pisze: Szybkie pytanie, czy konsultanci tam dostępni, to rzeczywiście konsultanci Netii ws. Wimax, czy jacyś oszuści? Żadnych danych jeszcze nie podawałem.

Dodam, że interesuje mnie opcja samego internetu. Mam do wyboru prędkość 1Mbitów/s jak rozumiem (Jestem klientem indywidualnym)?

Pozdrawiam
Tak to są konsultanci. Z Panem Marcinem jest bardzo dobry kontakt(zarówno mailowy jak i telefoniczny).
Tak jesteś klientem indywidualnym

Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem :)
boru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-07-21, 21:16
Lokalizacja: stad

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: boru »

Trochę źle mnie zrozumiałeś... Chodziło mi o to, że jako klient indywidualny mam do wyboru tylko 1MBit/s?

I jeszcze czy nie lepiej pójść do salonu czy zadzwonić na oficjalną infolinię ws. Wimaxa?

Zastanawiam się też jak to wszystko może działać. Niestety najpierw podpisywania jest umowa, a dopiero później montaż i aktywacja...

Jakieś prognozy +- z Waszej strony jak to wszystko może chodzic?
Specol
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-01-07, 00:47
Lokalizacja: Poznań

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Specol »

Jesli chodzi o dostepnosc mozesz zadz na infolinie i poprosic o sprawdzenie dostepnosci, wtedy przyjada technicy i zmierza :)

Natomiast mam dostepna wplikacje ktora rowniez (ale teoretycznie) pokazuje dostepnosc w max, generalnie jesli jest sie w odleglosci do 12 km od nadajnika, teren jest w miare rowny plus nie ma przesycenia sieci to na 99% usluga bedzie dzialac.

Natomiast Netia ma tylko jeden oficjalny punk obslugi klienta, w Wawie na ul Taśmowiej 7A

Co do predkosci, z doswiadczenia radze zawsze brac 1 MB nawet jesli jest inna promocja i teoretycznie dostepne sa 2 Mb. z reszta, jak jestescie blisko nadajnika, maja nawet w umowie i w paramatrach 1 Mb to macie szanse na wiecej ;)

(firmy moge miec generalnie tez 1 Mb tylko)
avechmi3l3k
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-08, 09:59
Lokalizacja: Luboń

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: avechmi3l3k »

Czy długo trwa wprowadzanie do systemu naszych danych? Bo siedzę teraz na starterze od Play na kartę... a jeszcze czekanie na techników..
ryba93sr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-10-31, 19:56
Lokalizacja: Czerwona Góra

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: ryba93sr »

Czy Wimax obejmuje zasięgiem wieś Czerwona Góra, gmina Sadowie, powiat Opatowski, województwo Świętokrzyskie ?
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: rdy »

Ile trwa rozbudowa stacji bazowej? Czekam już od lutego, i cały czas konsultanci, zwodzą mnie terminem 'w najbliższym czasie' - pisma też nic nie dawały...
Bo to jest troszeczkę paranoja, że w dzisiejszych czasach człowiek musi korzystać z internetu około 512kbps, płacąc za 2Mbps
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: faridrox »

Ludzie konsultanci tak na_prawde nic nie wiedza! Widzisz tylko czy w danym rejonie jest zasieg i tyle. Nikt nas nie informuje o tym czy gdzies tam włacza nowe nadajniki.
Jezeli chcielibyscie takie info to albo musiałby tu siedzieć ktos z firmy podwykonawczej lub ktos bezposredno z netii kto zarzadza inwestycjami. Od siebie powiem wam tyle ze lepiej unikac wimaxa bo wiekszosc nadajnikow jest juz wysycona a netia ma to daleko gdzieś i nadal ludzi podłacza. W tej chwili wiekszosc inwestycji poszła na LLU.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-12-09, 22:11 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Na forum nie bluzgamy!
Ostatnio zmieniony 2010-12-09, 22:11 przez faridrox, łącznie zmieniany 1 raz.
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: rdy »

faridrox pisze:Od siebie powiem wam tyle ze lepiej unikac wimaxa bo wiekszosc nadajnikow jest juz wysycona a netia ma to daleko gdzieś i nadal ludzi podłacza. W tej chwili wiekszosc inwestycji poszła na LLU.
To wiadomo. Ale z braku alternatywy(tepsa kabla nie podłączy, bo za daleko 200 metrów, inne firmy też nie, CDMA to działa tu mocno średnio i są limity) wimax jest niestety jedyną opcją.
Wziłąłbym coś komórkowego, ale niestety w Polsce obowiązują te irytujące limity - takie 3GB to mi na jeden dzień starczy...
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [Netia] Temat ogolno-rozwojowy :) (WiMax Netia)

Post autor: Patryk »

rdy pisze:Wziłąłbym coś komórkowego, ale niestety w Polsce obowiązują te irytujące limity
A w innych krajach to nie obowiązują ?
ODPOWIEDZ