Przerywanie polaczenia

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kermit259
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-25, 14:16
Lokalizacja: Polska

Przerywanie polaczenia

Post autor: kermit259 »

Witam. Mam pewien problem z polaczeniem, to znaczy lacze sie z internetem i niby wszystko smiga ale po jakichs 15-30 min przerywa mi polaczenie. Niby ikonka na pasku zadan jest wlaczona , polaczenie niby caly czas leci ale strony nie chca sie wlaczac. musze rozlaczyc polaczenie i utworzyc ponowne. Ponadto mam pytanko czy moze ktos ode mnie pobierac sygnal przez wi-fi ? zaznaczam iz nie mam routera a tylko antene na balkonie i bezposrednio kablem polaczona z komputerem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przerywanie polaczenia

Post autor: wojteks »

kermit259 pisze:niby wszystko smiga ale po jakichs 15-30 min przerywa mi polaczenie.
Co na to dostawca?
kermit259 pisze: czy moze ktos ode mnie pobierac sygnal przez wi-fi ? zaznaczam iz nie mam routera a tylko antene na balkonie i bezposrednio kablem polaczona z komputerem.
Nie. Jednak może być tak, że ktoś się włamał do sieci dostawcy z Twoim MAC/IP i wtedy u Ciebie będzie działać kiepsko ale na to tylko dostawca może coś pomóc.
Nie pomagam na PW!
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przerywanie polaczenia

Post autor: Quest »

kermit259, Spróbuj wyłączyć zaporę w Windowsie. Sprawdź swoje zabezpieczenia. Jak to nic nie da zgłoś awarie na infolinii.
kermit259
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-04-25, 14:16
Lokalizacja: Polska

Re: Przerywanie polaczenia

Post autor: kermit259 »

ok w takim razie zadzwonie na infolinie .
A w jaki sposób moglby to zrobic zeby sie wlamac ? musialby znac moj login i haslo do netii czy co ? i czy jesli internet smiga normalnie - chodzi o predkosc, tylko to przerywanie polaczenia nastepuje to wlasnie moze to sugerowac wlamanie kogos ?

Zrobilem reinstalke windowsa i problem sie powtarza.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przerywanie polaczenia

Post autor: wojteks »

kermit259 pisze:musialby znac moj login i haslo do netii czy co
Nie napisałeś że to problem z WiMax (niby w dziale o WiMax ale w treści posta nie było nawiązania do WiMax). Tu włamanie nie ma miejsca.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ