Netia-Transfer maksymalny 1mb, lecz wolne wczytywanie stron.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Netia-Transfer maksymalny 1mb, lecz wolne wczytywanie stron.

Post autor: rdy »

Mam w sumie podobną sytuacje, tylko że u mnie nie dotyczy to stron, a czegokolwiek co wymaga stałego przesyłu danych - czytaj Youtube, jakieś streamingi online itp
Wimax 2Mb/s, transfery z hotfile 230-255Kb/s, speedtest też wychodzi dobry, a na YT...
Maksymalne pobieranie z reguły staje na 400-500Kbps i nie ruszy więcej choćby nie wiem co.
Sopcast? - j/w, i na większości różnych streamingów jest to samo
Oczywiście godziny 17-23 + całe dnie w weekendy

Po telefonach staneło na przeciążeniu sektora, które nawiasem mówiąc zgłaszane było w lutym, a miało być naprawione w lipcu. Widać nikt tego nie ruszył...
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: Netia-Transfer maksymalny 1mb, lecz wolne wczytywanie stron.

Post autor: Patrik0 »

Sopcast jest w dużym stopniu uzależniony od uploudu, więc tutaj mi na 1Mb idzie max 550Kb/s i uploud maximum czyli 250-300Kb/s także nie patrz na to.

[ Dodano: 2010-11-16, 19:44 ]
Sundance_kid pisze:Patrik0 a przypadkiem nie masz jakiegoś harmonogramu pobierania aktualizacji? Odinstaluj na probe plugina flasha.
Mi dzisiaj tj. od 18:30 śmigają normalnie stronki może jest już wszystko ok z moim nadajnikiem, tymbardziej, że o tej godzinie jest najwięcej osób przeglądających internet.
plejboj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-03-25, 16:57
Lokalizacja: Zgorza?a/Nowa Wola

Re: Netia-Transfer maksymalny 1mb, lecz wolne wczytywanie stron.

Post autor: plejboj »

Netia WiMax to usługa Syf. Podłączają większa ilość użytkowników niż zezwala na to szerokość kanałów radiowych. Przy większej liczbie użytkowników internet strasznie zwalnia, a pingi się zwiększają. Na poparcie tezy polecam właśnie sprawdzenie na speedtescie w nocy i wieczorem kiedy jest największy ruch. Netia przestała inwestować w usługę, i nawet zrezygnowała z przepustowości 2Mbitów. Brać jeżeli nie ma nic innego.
_________________________________
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Netia-Transfer maksymalny 1mb, lecz wolne wczytywanie stron.

Post autor: rdy »

Hmm prędkość owszem spada(chociaż ostatnio jest lekka poprawka, nie ma 0,13Mbps wieczorami, a nawet dochodzi do 1.5Mbps) ale co do pingów to nie zauważyłem zmiany. Stałe 70-80ms do polskich serwerów niezależnie od pory dnia i nocy
ODPOWIEDZ