Jakie nadajniki wysyłają sygnał Wimax'a?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

deres84
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-22, 16:36
Lokalizacja: Płońsk

Re: Jakie nadajniki wysyłają sygnał Wimax'a?

Post autor: deres84 »

onimusza666 pisze:ja bym wolał sam sobie montować-potrafię używać wiertarkę
Ja też bym wolał sam, ale jest pewnie takie prawdopodobieństwo, że oni zamontowaliby lepiej, może by działało a ja mogę spalić się i rozwiązać umowę mimo tego, że monterzy daliby radę.
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Re: Jakie nadajniki wysyłają sygnał Wimax'a?

Post autor: grzechotnik »

deres84 pisze:Tak, ale jeśli ich u Ciebie nie było to skąd wiedzą co stoi przed Twoim domem albo moim, co może zakłócić sygnał?
Taki chwyt to jest wg mnie.
Przyjadą monterzy z umową, zapłacisz 300zł, bo inaczej nie dasz rady skonfigurować(przynajmniej w moim przypadku skoro nie mam LoS), potem się okazuje, że nie działa i 300zł pójdzie się paść. A jak nie zapłacisz 300zł to podpisujesz umowę i dokument, że odmówiłeś montaż i potem bujasz się z umową parę miesięcy żeby ją rozwiązać, bo się okazuje, że albo nie umiesz ustawić albo drzewa zasłaniają sygnał. :cry: :szok:

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-11-25, 17:40 ]
Tutaj nie bluzgamy nawet w formie ukrytej!

Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości montarzu przez techników w Erze.

grzechotnik
Grzechotnik
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Jakie nadajniki wysyłają sygnał Wimax'a?

Post autor: Blido »

deres84 pisze:Tak, ale jeśli ich u Ciebie nie było to skąd wiedzą co stoi przed Twoim domem albo moim, co może zakłócić sygnał?
Taki chwyt to jest wg mnie.
Przyjadą monterzy z umową, zapłacisz 300zł, bo inaczej nie dasz rady skonfigurować(przynajmniej w moim przypadku skoro nie mam LoS), potem się okazuje, że nie działa i 300zł pójdzie się paść. A jak nie zapłacisz 300zł to podpisujesz umowę i dokument, że odmówiłeś montaż i potem bujasz się z umową parę miesięcy żeby ją rozwiązać, bo się okazuje, że albo nie umiesz ustawić albo drzewa zasłaniają sygnał. :cry: :szok:
Co Ty wypisujesz? :szok: Nie podpisujesz żadnego papierka że nie zgadzasz się na instalację, na umowie jest po prostu pole "Instalacja zestawu" które pozostaje puste jeśli nie skorzystasz z usługi instalacji przez techników. A jeśli podczas instalacji przez techników okaże się że nie ma zasięgu to nie płacisz za instalację ani grosza i umowa jest rozwiązywana. Piszę to jako użytkownik Wimaksa z Ery, a nie jako sezonowy znawca wszystkiego.
EmTeeDee

Re: Jakie nadajniki wysyłają sygnał Wimax'a?

Post autor: EmTeeDee »

Szkoda tylko że nie można tego wziąć w jakimś salonie,tylko za pomocą kuriera itd.Lub żeby istniał jakiś sprzęt czy też oprogramowanie za pomocą którego można było by sprawdzić z dachu czy nie wykryje czegoś w okolicy,chociaż u mnie to są płonne nadzieje-jednak las i odległość sugeruje że nie powinno to działać.Orange zeszło na psy ,ale lepszy rydz jak nic :cry:
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Jakie nadajniki wysyłają sygnał Wimax'a?

Post autor: alias »

onimusza666 pisze:... żeby istniał jakiś sprzęt czy też oprogramowanie za pomocą którego można było by sprawdzić z dachu czy nie wykryje czegoś w okolicy...
Sprzęt jak najbardziej istnieje, ale nie jest dostępny dla "zwykłych zjadaczy chleba", ale tylko dla specjalistów. Łatwiej by było w paśmie 2,5GHz bo tam dla zwykłych odbiorników w wersji USB jest powszechnie dostępny soft do skanowania i analizy tego co się w okolicy dzieje.
Pasma 3.x GHz są przeznaczone dla stałego (niemobilnego) dostępu radiowego, stąd brak powszechnie dostępnych rozwiązań tego typu.
ODPOWIEDZ