[Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

[Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

Czy ktoś posiadający N.Wimax może powiedzieć jak działa mu YT?
w godzinach 17-23, nie moge kompletnie nic obejrzeć płynnie, prędkość buforowania skacze tak od 200 do max 500 kbps(a w pozostałych godzinach działa w miare płynnie, 1600-2100kbps)
Obrazek
Jak widać nie ma pełnych 2Mbps, ale te 1200-1600kbps spokojnie powinno trzymać

Zastanawiam się teraz czy wina jest z mojej strony(a właściwie internetu), czy skopsali coś na YT.

Problem mam już od ponad miesiąca...
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: Procio »

A próbowałeś aktualizować Flash'a?
Sprawdzałeś na innych przeglądarkach?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

Procio pisze:A próbowałeś aktualizować Flash'a?
Sprawdzałeś na innych przeglądarkach?
tak
owszem, Opera, FF, IE, wszędzie jest to samo

Uprzedzając kolejne pytanie - tak sprawdzałem na różnych komputerach - Stacjonarka, laptop, ps3, nawet na telefonie - wszędzie jest identyczna sytuacja
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: Procio »

rdy pisze:owszem, Opera, FF, IE, wszędzie jest to samo

Uprzedzając kolejne pytanie - tak sprawdzałem na różnych komputerach - Stacjonarka, laptop, ps3, nawet na telefonie - wszędzie jest identyczna sytuacja
rdy pisze:w godzinach 17-23, nie moge kompletnie nic obejrzeć płynnie
rdy pisze:w pozostałych godzinach działa w miare płynnie
Przeciążenia sieci.

Pokaż jeszcze jak wyglądają u ciebie pingi w poszczególnych godzinach. W tych, kiedy prędkość jest dobra oraz w tych, kiedy prędkość jest minimalna.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

pingi są identyczne cały dzień - na poziomie 70-100ms do polskich serwerów i 100-130ms do europejskich
Dopuszczam możliwość przeciążeń(bo w sumie składałem z tego powodu reklamacje), ale ciekawi mnie to że każda inna strona streamingowa chodzi w miarę ok(np: na tvgry.pl, oglądam w tej chwili materiał HD i działa płynnie). Dziwne jest dla mnie to, że filmik na YT wymagający powiedzmy 500kbps, buforuje się przy 100-200kbps...
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: Procio »

rdy pisze:pingi są identyczne cały dzień - na poziomie 70-100ms do polskich serwerów i 100-130ms do europejskich
70-100ms w WiMaxie? Dla mnie to i tak dużo...
rdy pisze:na tvgry.pl, oglądam w tej chwili materiał HD i działa płynnie
Może mają lepsze serwery, hm.. No nie wiem.

Raczej wygląda mi to na ewidentne przeciążenia.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

No niestety 4 Kilosy od stacji robią swoje, najmniejszy ping jaki zmierzyłem w ciągu roku to 55ms, normalnie do polskich jest w tych okolicach które podałem

gametrailers.com które stoi w USA, też działa płynnie... / vimeo to samo
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: wojteks »

rdy pisze:gametrailers.com które stoi w USA, też działa płynnie
Poza YT innych serwerów streamingowych nie znam i nie zna ich większość osób więc YT wieczorami jest przeciążone, no może nie samo YT a łącze z PL do YT niezależnie gdzie ma serwery.
Nie pomagam na PW!
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: Procio »

rdy pisze:No niestety 4 Kilosy od stacji robią swoje,
4KM to nie tak dużo.. Widoczność optyczna jest?
rdy pisze:najmniejszy ping jaki zmierzyłem w ciągu roku to 55ms
No i taki powinien być cały czas.. Jitter max 5ms powinien wynosić.
rdy pisze:gametrailers.com które stoi w USA, też działa płynnie... / vimeo to samo
W takim razie może wina stoi po stronie YouTube'a? Hmm... Może przeinstaluj Flash'a i wyczyść ciasteczka z przeglądarki. Przeskanuj kompa w poszukiwaniu wirusów i zrób defragmentacje dysków.

Nie wiem czy to pomoże, ale może warto spróbować?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

Procio pisze:
rdy pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
4KM to nie tak dużo.. Widoczność optyczna jest?
Jest, perfekcyjna - 0 drzew, budynków, itp.

Co do reszty - chciałem sie po prostu dowiedzieć czy komuś na Wimaxie od netii, działa tak samo dziwnie - reszta porad już dawno została wykonana :)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-12-03, 08:11 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-12-03, 08:11 przez rdy, łącznie zmieniany 1 raz.
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

Podbijam ponownie, macie znów problemy?
Bo teraz nie tylko prędkość jest zwalona wieczorami, od jakiegoś czasu dzieje sie tak cały dzień...
Obrazek
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: kris_kjk »

Mam WIMAX-a w opcji 2Mb w Raszynie i przez 3 lata było OK, bez względu na dzień tygodnia i godzinę prędkości prawie zawsze na MAX, ostatnio też YouTube przy najmniejszych rozdzielczościach zaczął się zacinać. Zgłosiłem awarię i co ... okazało się, że sektor jest przesycony i dopóki nie zostanie rozbudowany tak się będzie działo. Teraz mam przeważnie download od ok. 0,5 do max 1,5Mb, ale strasznie skacze. Do nadajnika mam ok. 0,5 do 1 km, widoczność optyczna OK.

To po co podpinają kolejnych użytkowników, skoro teraz wszyscy w sektorze będą mieli skaczące prędkości, niestabilne działanie i zaniżony download ??? Czyżby polityka Netii się zmieniła i już Firma nie stawiała na jakość tylko na ilość ?

Pozdrawiam ...
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

kris_kjk pisze:Mam WIMAX-a w opcji 2Mb w Raszynie i przez 3 lata było OK, bez względu na dzień tygodnia i godzinę prędkości prawie zawsze na MAX, ostatnio też YouTube przy najmniejszych rozdzielczościach zaczął się zacinać. Zgłosiłem awarię i co ... okazało się, że sektor jest przesycony i dopóki nie zostanie rozbudowany tak się będzie działo. Teraz mam przeważnie download od ok. 0,5 do max 1,5Mb, ale strasznie skacze. Do nadajnika mam ok. 0,5 do 1 km, widoczność optyczna OK.

To po co podpinają kolejnych użytkowników, skoro teraz wszyscy w sektorze będą mieli skaczące prędkości, niestabilne działanie i zaniżony download ??? Czyżby polityka Netii się zmieniła i już Firma nie stawiała na jakość tylko na ilość ?

Pozdrawiam ...
Po roku czasu walki wczoraj dostałem odpowiedź na moją reklamacje(chyba 8 czy 9 wysłana do nich, reszta była odrzucana z wynikiem negatywnym) - zwrócili mi połowe stawki za 3 miesiące i zaproponowali zmniejszenie abo do 55zł wraz z obniżeniem prędkości do 512Kb/s
Z ciekawości zapytałem się konsultanta(bo na oferte przystawać nie zamierzałem) jaka jest gwarancja że te 512Kb/s będzie chodziło ok, skoro teraz przy 2Mb/s czasem spada mi do około 0,3Mb/s/.
Konsultant powiedział że oczywiście gwarancji nie ma, i blablabla, że sektor przeciążony i jak rozbudują(od roku czasu słysze nowe terminy rozbudowy już) to będzie ok
Z drugiej ciekawości zadzwoniłem i spróbowałem podpisać nową umowę na inny adres, oczywiście zapewnienia że sieć będzie działać ok, bez przerw w dostawie i wachań prędkości itp. Konsultant nawet zaproponował mi opcje 2Mb/s, której teoretycznie już nie ma.

Ewidentnie firma idzie na zysk, mając klienta głęboko gdzieś. Niestety wyboru nie ma, lepsze te koślawe 2Mb/s bez limitu, niż CDMA z limitem...

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-03-17, 22:43 ]
Poprawa słownictwa :nienie:
Ostatnio zmieniony 2011-03-17, 22:43 przez rdy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
M@jkel
Stały użytkownik forum
Posty: 115
Rejestracja: 2010-10-29, 11:08
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: M@jkel »

Ostatnio Netia uruchmiła keszowanie kontentu od Google (więc m. in. YouTube). Po ustawieniu na routerze Netiowych DNSów pięknie buforuje mi z pełnym wysyceniem łącza (4 Mbps, HD 720 bez zająknięcia odtwarza), gdy wcześniej z bólami dawało radę oglądać 240, przy 360 rwało jak diabli. Na przeciążony sektor to nie pomoże, ale w innych sytuacjach owszem.
Option iCON 225, ZTE MF100, Huawei E1752, TP-Link TD-W8910G, Draytek Vigor 2910G, Sapido RB-1132, Apple iPhone 3G
Już jest Netia Spot, zobaczymy ile toto warte.
Łączność zapewniają: Netia, T-Mobile (przede wszystkim), Aero2, Orange (czasami)
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

M@jkel pisze:Ostatnio Netia uruchmiła keszowanie kontentu od Google (więc m. in. YouTube). Po ustawieniu na routerze Netiowych DNSów pięknie buforuje mi z pełnym wysyceniem łącza (4 Mbps, HD 720 bez zająknięcia odtwarza), gdy wcześniej z bólami dawało radę oglądać 240, przy 360 rwało jak diabli. Na przeciążony sektor to nie pomoże, ale w innych sytuacjach owszem.
Potwierdzam, ostatnio YT chodzi znacznie lepiej, w przypadku gdy mało ludzi siedzi, te 2Mbps wyciąga
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

Ehh, znów sie zaczyna...
Strony ledwo co wchodzą, YT ma przycięcia na 360p, prędkość skacze od 0.7 do 1.7Mbps(średnio tak około 1Mbps jest) - dwa tygodnie był spokój, a od tego weekendu znów katastrofa. Nie mam siły na tego operatora już

Najśmieszniejsze jest to, że ZAWSZE zaczyna pobieranie/buforowanie od pełnych 2Mbps i trzyma tak przez 2-3 sekundy, po czym gwałtownie spada. Bug windowsa czy jakaś świadoma ich zagrywka?
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: kris_kjk »

Ja przedłużyłem na kolejny rok, z opcją dotychczasową (2 Mb) pomimo znacznego pogorszenia prędkości, bo wole mieć niekiedy niecałe 2 Mb niż zejść na 1 Mb i też nie mieć gwarancji. A wg. infolinii zejście na niższą prędkość nie zapewni mi stabilnego transferu i prędkości. Z Netii mogę zrezygnować bez ponoszenia kary z winy operatora, nie muszę się zgodzić na aneks i obniżenie prędkości, a jakbym miał opcję do 1 Mb już nie byłoby takiej furtki (bo zawsze jest liczona prędkość do ...). Tylko dlaczego tak podpinają nagminnie nowych przeciążając sektory, przecież wtedy nikomu to dobrze nie działa. A tak to 3 latka miałem praktycznie zawsze MAX, było dosłownie idealnie. Spedtesty wskakują na np. 2 do 3 Mb chwilowo po czym spadają po chwili dość znacznie.

Teraz mam UP... większy od DOWN... :rotfl:

... a po ok. 10 minutach miałem:

DOWN ... mam ok. 1,4 Mb ... :rotfl:

Pozdrawiam ...
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

No to mam bardzo podobną sytuacje do ciebie, tyle że ja mam Wimaxa od półtora roku, i okres w którym działał dobrze to było jakiś miesiąc od zakupu

Dziś naprzykład, patrze o godzinie 14 - ok jest, 2Mbps. Patrze teraz (15:30) - z wielkim trudem 1Mbps
O 20 można sie spodziewać prędkości rzędu 0.2Mbps

Przez godzine w środku dnia przybyło tylu użytkowników? No nie bardzo to rozumiem...
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: grzechotnik »

rdy pisze: od 0.7 do 1.7Mbps(średnio tak około 1Mbps jest)

Niektórzy za taką prędkośc to by życie oddali.

grzechotnik
Grzechotnik
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

Wiadomo.
Tyle, że jak człowiek płaci ciężkie(jak na prędkość) pieniądze za 2Mbps(80zł + 30 za bezwartościowy telefon domowy z którego nie można zrezygnować - dla porówania, znajomy za 50/50Mbps w nieco większym mieście płaci całe 40zł), a dostaje realne 0.5Mbps to szlag go trafia na miejscu.

Z ciekawostek - zobaczcie jeszcze na to
http://www.speedtest.net/result/1245339715.png http://www.speedtest.pl/results/20170865.jpg
Co jest ciekawostką? Pomiary były robione chwilę po sobie (.net się skończył to od_razu odpaliłem .pl), a dziwnym trafem netia zawsze sprawdza transfer z poziomu .pl ...

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2011-04-10, 16:10 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2011-04-10, 15:10 przez rdy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ