[Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

Ehh, znów sie zaczyna...
Strony ledwo co wchodzą, YT ma przycięcia na 360p, prędkość skacze od 0.7 do 1.7Mbps(średnio tak około 1Mbps jest) - dwa tygodnie był spokój, a od tego weekendu znów katastrofa. Nie mam siły na tego operatora już

Najśmieszniejsze jest to, że ZAWSZE zaczyna pobieranie/buforowanie od pełnych 2Mbps i trzyma tak przez 2-3 sekundy, po czym gwałtownie spada. Bug windowsa czy jakaś świadoma ich zagrywka?
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: kris_kjk »

Ja przedłużyłem na kolejny rok, z opcją dotychczasową (2 Mb) pomimo znacznego pogorszenia prędkości, bo wole mieć niekiedy niecałe 2 Mb niż zejść na 1 Mb i też nie mieć gwarancji. A wg. infolinii zejście na niższą prędkość nie zapewni mi stabilnego transferu i prędkości. Z Netii mogę zrezygnować bez ponoszenia kary z winy operatora, nie muszę się zgodzić na aneks i obniżenie prędkości, a jakbym miał opcję do 1 Mb już nie byłoby takiej furtki (bo zawsze jest liczona prędkość do ...). Tylko dlaczego tak podpinają nagminnie nowych przeciążając sektory, przecież wtedy nikomu to dobrze nie działa. A tak to 3 latka miałem praktycznie zawsze MAX, było dosłownie idealnie. Spedtesty wskakują na np. 2 do 3 Mb chwilowo po czym spadają po chwili dość znacznie.

Teraz mam UP... większy od DOWN... :rotfl:

... a po ok. 10 minutach miałem:

DOWN ... mam ok. 1,4 Mb ... :rotfl:

Pozdrawiam ...
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

No to mam bardzo podobną sytuacje do ciebie, tyle że ja mam Wimaxa od półtora roku, i okres w którym działał dobrze to było jakiś miesiąc od zakupu

Dziś naprzykład, patrze o godzinie 14 - ok jest, 2Mbps. Patrze teraz (15:30) - z wielkim trudem 1Mbps
O 20 można sie spodziewać prędkości rzędu 0.2Mbps

Przez godzine w środku dnia przybyło tylu użytkowników? No nie bardzo to rozumiem...
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: grzechotnik »

rdy pisze: od 0.7 do 1.7Mbps(średnio tak około 1Mbps jest)

Niektórzy za taką prędkośc to by życie oddali.

grzechotnik
Grzechotnik
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] Wimax, dziwne działanie YouTube

Post autor: rdy »

Wiadomo.
Tyle, że jak człowiek płaci ciężkie(jak na prędkość) pieniądze za 2Mbps(80zł + 30 za bezwartościowy telefon domowy z którego nie można zrezygnować - dla porówania, znajomy za 50/50Mbps w nieco większym mieście płaci całe 40zł), a dostaje realne 0.5Mbps to szlag go trafia na miejscu.

Z ciekawostek - zobaczcie jeszcze na to
http://www.speedtest.net/result/1245339715.png http://www.speedtest.pl/results/20170865.jpg
Co jest ciekawostką? Pomiary były robione chwilę po sobie (.net się skończył to od_razu odpaliłem .pl), a dziwnym trafem netia zawsze sprawdza transfer z poziomu .pl ...

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2011-04-10, 16:10 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2011-04-10, 15:10 przez rdy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ