Netia WiMax

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rafalgracz
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2010-01-31, 11:32
Lokalizacja: łódź

Netia WiMax

Post autor: Rafalgracz »

Witam!
3.5 roku temu zakładałem Netie WiMax. Po podpisaniu umowy czekałem na neta około 5-6 miesięcy. Potem przeszedłem do Play Mobile ale w zupełności nie jestem zadowolony z tej usugi. Chciałbym jeszcze raz podpisać umowe z Netią. Moję pytanie brzmi czy Netia uporządkowała troszkę już to i nie czeka się na neta pół roku?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2011-01-19, 11:35 przez Rafalgracz, łącznie zmieniany 1 raz.
plejboj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-03-25, 16:57
Lokalizacja: Zgorza?a/Nowa Wola

Re: Netia WiMax

Post autor: plejboj »

ja osobiście odradzam tą usługę. Bierz jeżeli nie mozesz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> kablówki, neostrady, bądź nie masz w okolicy solidnego operatora WiFi.

Powód. Netia WiMax strasznie zwalnia u mnie w godzinach szczytu. (tak 4-krotnie).
_________________________________
Rafalgracz
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2010-01-31, 11:32
Lokalizacja: łódź

Re: Netia WiMax

Post autor: Rafalgracz »

Niestety nie znalazłem lepszej oferty. Bardzo zależy mi na pingu. Z tego co wiem WiMax gwarantuje mi 60-80. Play online z którego teraz korzystam, 90-120 od 24 do 10 rano, 130-190 od 10 do 19 wieczór i 220-300 od 19 do 23 w nocy. Nie dopuszczalny ping do gier FPS. Chyba, że polecicie mi jakiś internet który zagwarantuje mi ping ~100 o każdej porze dnia. Dodam, że Play Online przez cały dzień chodzi mi na HSDPA. Jeszcze pozostaje ERA WIMax. Jaki jest realny czas oczekiwania na usługę zarówno w netii jak i w erze?
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Netia WiMax

Post autor: rdy »

Wimax gwarantuje ci że ping będzie niższy od 110, przy wyższym nie instalują, ja mam ~70-80ms do polskich przy prawie 3-4 kilometrach do stacji
Komórczaki sobie odpuść, bo tam pingi są masakryczne, ere wimax też raczej odpuść bo oni nie inwestują już w ta usługe, strasznie długo sie czeka, a konsultanci niektórzy nie wiedzą w ogóle że coś takiego istnieje
Ewentualnie jeszcze CDMA od orange, przy nieobciążonym btsie pingi powinny być w okolicach 80-100
Rafalgracz
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2010-01-31, 11:32
Lokalizacja: łódź

Re: Netia WiMax

Post autor: Rafalgracz »

A możecie Coś powiedzieć o czasie realizacji Netii WiMax?

--
Refresh!
Odświeżam!

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2011-01-25, 13:10 ]
Sklejam posty.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Rafalgracz, łącznie zmieniany 1 raz.
arkoarek
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-01-20, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: Netia WiMax

Post autor: arkoarek »

Rafalgracz pisze:A możecie Coś powiedzieć o czasie realizacji Netii WiMax?
<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
od kiedy uruchomili we Mszczonowie to klienci nie czekali więcej niż tydzień
tez zamierzam dokupić sobie wimaxa bo z obecnego orange cdma limit po ograniczeniach starcza mi na 10 dni a też bym sobie pościągał czy jakiś filmik czy you tube albo jakiś programik kiedy zgłosiłem do Netii przysłali mi umowę mailem i kazalo odesłać do bydgoszczy
ale znalazlem kontakt do przedstawiciela z tego terenu i obiecał że bez bydgoszczy załatwi to być może w tydzień w czwartek dzwoniłem czekam na kuriera z umową
i jak obiecywał po kilku dniach jak będzie miał podpisaną umowę wyśle techników na pomiar więc zabaczę ile będę czekał...

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2011-02-12, 22:43 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-02-12, 22:42 przez arkoarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Netia WiMax

Post autor: Quest »

arkoarek pisze:ale znalazlem kontakt do przedstawiciela z tego terenu i obiecał że bez bydgoszczy załatwi to być może w tydzień w czwartek dzwoniłem czekam na kuriera
Ten czas oczekiwania na kuriera masz juz stracony. Nie ma znaczenia z którym przedstawicielem spiszesz umowe. I tak umowy wędrują do Netii tam sa obrabiane. A jeśli handlowiec wystawi zlecenie na pomiar to będziesz dwa razy czekał. Raz na pomiar, a dwa na montaż . Niech od razu wystąpi o montaż, nic nie tracisz. Jeśli będzie brakowało sygnału to i tak Ci tej usługi nie zamontują.
ODPOWIEDZ