[Netia] Co kupić do sieci bezprzewodowej?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kris69
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-03-06, 12:53
Lokalizacja: Koszalin

[Netia] Co kupić do sieci bezprzewodowej?

Post autor: kris69 »

Witam. Jestem napastowany przez córki, które domagają się internetu bezprzewodowego w domku. Mam antenę z Netii podłączoną do czegoś, co ma wyjście ETHERNET. Stąd kabelek do Alvariona VG-1D1V-SIP. Ten modem? ma wyjście na telefon i drugie do komputera. Kupiłem modem+ruter TP-LINK TD-W8901G, ale już znalazłem post, że to skucha. Podobno może być np.: TP-LINK TL-WR541G. Gdzie go wpiąć: zamiast modemu z Netii (ale gdzie wówczas podłączyć telefon?), czy jako następny tzn. z modemu Netii zamiast komputera ten ruter, a z niego dopiero komputer?
Jak widać nie mam pojęcia na temat technologii, nazewnictwa, specyfikacji itp., więc oczekuję prostych podpowiedzi. Z góry dziękuję ja, córki i wnuczki.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [Netia] Co kupić do sieci bezprzewodowej?

Post autor: wojteks »

kris69 pisze:Podobno może być
Tp-Link WR430G, WR542G czy lepszy Ovislink WL1600GL. Generalnie dowolny router z obsługą PPPoE i portem ethernet jako WAN.
kris69 pisze:Gdzie go wpiąć:
Zamiast komputera w port WAN i komputer do routera w port LAN i też będzie po WiFi.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Netia] Co kupić do sieci bezprzewodowej?

Post autor: Blido »

Najlepszy będzie Ovislink WL-1600GL. Można zainstalować na nim Tomato i będzie wtedy prawdziwym kombajnem, ale i na domyślnym sofcie Airlive ma wszystko co potrzebne niedoświadczonemu użytkownikowi. Działa na chipsecie Broadcomm więc praktycznie nigdy się nie zawiesza. Mam ten router i też używam go z Wimaksem, tyle że z Ery, nie Netii.
kris69
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-03-06, 12:53
Lokalizacja: Koszalin

Re: [Netia] Co kupić do sieci bezprzewodowej?

Post autor: kris69 »

Dzięki z odpowiedzi. Kupię tego Ovsilinka. Może z czasem moja wiedza się poszerzy, to zacznę grzebać w ustawieniach, a nawet zmienie oprogramowanie.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ