Wimax-ogromne kłopoty ze stabilnością(utracone pakiety)

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sobpiotr27
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-17, 12:50
Lokalizacja: Wrocław

Wimax-ogromne kłopoty ze stabilnością(utracone pakiety)

Post autor: sobpiotr27 »

Witam. Od sporego czasu(użytkuję Era Wimaxa od Października 2009 aż do teraz) , czyli w sumie od lata 2010 mam kłopoty z połączeniem Wimax. Mimo wydaje mi się dobrych parametrów(teraz np mam następujące :
DL SNR:
25 dB
DL RSSI:
-72 dBm
UP SNR:
12 dB
UP RSSI:
-93 dBm
bar

Registered
Optimal Rx Rate:
QAM64 3/4
Last Tx Rate:
BPSK 3/4
Last Tx Power:
20 dBm

Kreski się wahają potrafi być 7 czasem spadnie do 2, ale zwykle koło 4,5.

Oto wyniki pingowania onetu na tych parametrach

Statystyka badania ping dla 213.180.146.27:
Pakiety: Wysłane = 95, Odebrane = 85, Utracone = 10
(10% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 52 ms, Maksimum = 114 ms, Czas średni = 56 ms

Tutaj najlepiej widać że problem nie leży w pingu , lecz raczej w pakietach(ping też czasem lubi podskoczyć , ale niedużo).

Połączenie bywa urywane, a nawet jeśli nie, to miewa po 15,20 nawet do 50% utraconych pakietów(moim zdaniem niedopuszczalne) czasami wiąże się to z podwyższeniem pingu(chodź ten jest w normie około 55ms na onet.pl) , no ale pocket loss kiedy by nie zmierzyć , praktycznie zawsze są . Dzwoniłem niby z tym kiedyś do Ery , powiedzieli że usuną usterkę jak zbadają przyczynę , ale raczej bez efektów, z resztą każdy wie jaki jest kontakt z tym biurem obsługi. Problemów z zasięgiem nie podejrzewam, czasem nawet jak są 2 kreski i trochę słabsze parametry problemów nie ma, a ostatnio na 6 kreskach 50% straconych pakietów. Co o tym sądzicie? Zastanawiałem się czy to może nie jest jakieś przeciązenie BTSa , skoro kiedyś było ok, teraz gorzej(może nowi użytkownicy, mieszkam obrzeża Wrocławia) Czy ktoś z Was, użytkowników Ery Wimax ma podobne problemy?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ