[Netia] Wimax, problem z 'lejkiem'

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

broken
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2008-11-16, 23:16
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: [Netia] Wimax, problem z 'lejkiem'

Post autor: broken »

Widać nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tego co napisałem. Napisałem, że bez synchronizacji nie ma prawa działać!!!

Jeśli urządzenia się synchronizują przez GPS to wiadome, że nie będa się zakłócać, ale wtedy nie osiągniesz większej wydajności w przypadku takiej bazy. To jets chyba logiczne - ponieważ stosując synchronizację albo jedna antena "gada" albo druga - stąd powodujesz, że obie "nie rozmawiają" w tym samym czasie. Stąd przy stosowaniu wielu anten na tym samym kanale masz większe pokrycie i reużytkujesz (w angielskim nazywa się to re-use) zasoby radiowe - z tym, że pojemność sektora absolutnie się nie zwiększa co jest przedmiotem rozważań w tym wątku.

Jeszcze raz przeczytaj to co napisałem w poprzednich postach i przeanalizuj, ponieważ sam sobie zaprzeczasz.
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: [Netia] Wimax, problem z 'lejkiem'

Post autor: alias »

broken pisze:Widać nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tego co napisałem. Napisałem, że bez synchronizacji nie ma prawa działać!!!

Jeśli urządzenia się synchronizują przez GPS to wiadome, że nie będa się zakłócać, ale wtedy nie osiągniesz większej wydajności w przypadku takiej bazy. To jets chyba logiczne - ponieważ stosując synchronizację albo jedna antena "gada" albo druga - stąd powodujesz, że obie "nie rozmawiają" w tym samym czasie. Stąd przy stosowaniu wielu anten na tym samym kanale masz większe pokrycie i reużytkujesz (w angielskim nazywa się to re-use) zasoby radiowe - z tym, że pojemność sektora absolutnie się nie zwiększa co jest przedmiotem rozważań w tym wątku.
sobie zaprzeczasz.
Kolego, niestety potwierdzam po raz kolejny że nie masz najmniejszego pojęcia o technologiach o których tak żywiołowo się wypowiadasz. Jeszcze raz podkreślam że po to jest synchronizacja gps w tych systemach (Alvarion, Motorla, inni) aby anteny korzystające z tego samego kanału mogły jednocześnie pracować na tym samym kanale radiowym a nie naprzemiennie jak twierdzisz. Czyli w tym samym momencie gadają (nadają lub nasłuchują), co powoduje dokładnie podwojenie przepustowości stacji bazowej.
ODPOWIEDZ