Wimax przedłużanie umów Uwaga na Netie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
abrakadabra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-23, 09:34
Lokalizacja: Polski

Wimax przedłużanie umów Uwaga na Netie

Post autor: abrakadabra »

Przestrzegam przed słuchaniem konsultantów przy przedłużaniu umów. Mi za kilka miesięcy kończyła się umowa i zaczęli dzwonić konsultanci w sprawie przedłużenia umowy. Niespecjalnie mi się spieszyło z przedłużeniem, chciałem rozejrzeć się za dostępem Wireless. Zadzwonił, któryś z konsultantów i powiedział, że jeżeli przedłużę umowę to otrzymam prędkość 2Mb i będę mógł od razu wyłączyć telefon z którego i tak nie korzystam. Zgodziłem się. Po miesiącu otrzymałem fakturę na której widniała opłata za telefon. Złożyłem reklamację, zażądałem przesłuchania rozmowy. Otrzymałem pismo, że faktycznie konsultant wprowadził mnie w błąd (według mnie oszukał) i powinienem dalej płacić za telefon ponieważ jedyną formą rezygnacji jest zgodnie z regulaminem wypowiedzenie pisemne z miesięcznym wypowiedzeniem. Prędkości 2Mb też nie otrzymałem. Widać z tego, że w rozumieniu Netii umowa obowiązuje w jedną stronę. Przestrzegam więc, żeby nie wierzyć konsultantom ponieważ mogą oni mówić co chcą np. obiecywać 10Mb, a i tak nie ma to żadnego znaczenia.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wimax przedłużanie umów Uwaga na Netie

Post autor: YaHooo »

abrakadabra pisze:i tak nie ma to żadnego znaczenia.
Źle Cię potraktowali. Ja na Twoim miejscu bym poszedł z tym do Rzecznika Praw Konsumenta. Przecież sami się przyznali, że konsultant wprowadził Cię w błąd. Chyba masz na to jakieś papiery? To powinno umożliwić Ci zerwanie umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Wimax przedłużanie umów Uwaga na Netie

Post autor: jarek999 »

Netia poprostu przejeła "naszą świecką tradycję" po Tele2, również miałem podobne doświadczenie, ale moim przypadku postawiłem na swoim-treści zawartej i podpisanej w umowie i ją rozwiązałem :)
jareq
abrakadabra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-23, 09:34
Lokalizacja: Polski

Re: Wimax przedłużanie umów Uwaga na Netie

Post autor: abrakadabra »

YaHooo pisze: Chyba masz na to jakieś papiery? To powinno umożliwić Ci zerwanie umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Oczywiście, że mam, napisali że przepraszają i wykorzystają to do przyszłych szkoleń pracowników w celu podniesienia jakości obsługi klienta
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wimax przedłużanie umów Uwaga na Netie

Post autor: YaHooo »

abrakadabra pisze:Oczywiście, że mam, napisali że przepraszają i wykorzystają to do przyszłych szkoleń pracowników w celu podniesienia jakości obsługi klienta
I żadnego "namacalnego dowodu skruchy"? Powinni jakiś rabat na abonament dać, a tak w ogóle to albo zaproponować anulowanie umowy i podpisanie na takich warunkach jakie chciałeś, albo wymówienie.

Ja bym się kłócił. Moim zdaniem mając takie dowody wygrasz sprawę.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ