Wimax Netia

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szymlis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-04-07, 22:10
Lokalizacja: Radom

Wimax Netia

Post autor: szymlis »

Witam.
Od 2 lat jestem użytkownikiem internetu neti wimax (1 Mb/s). Z usługi jestem zadowolony, ale obecnie interesowała by mnie jakaś większa prędkość internetu. Niestety konsultant powiedział że może zaoferować tylko 1. Do radiówki nie po wimax nie zamierzam wracać, bo to była katastrofa. Mała chmurka i netu brak. Kończy mi się z nimi umowa i mam kilka pytań, bo nie wiem co zrobić:
1. Czy da rade zwiększyć prędkość?
2. Jak nie netia to co innego polecacie?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wimax Netia

Post autor: Jo_gurt »

Ad 1) Nie sądzę, od dłuższego czasu Netia nie sprzedaje 2Mbps na WiMAX.
Ad 2) A to już zależy co masz do wyboru. Ja np. polecę UPC, ale podejrzewam, że jakby było odstępne to nie byłoby tej rozmowy.
szymlis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-04-07, 22:10
Lokalizacja: Radom

Re: Wimax Netia

Post autor: szymlis »

Dokładnie, UPC nie ma w Radomiu a z TP nie mogę się dogadać co do kabla. W ulicy jest, ale mi powiedzieli, że przebicia na podwórko nie zrobią bo się im nie opłaca. Nic co po kablu nie da rady póki co u mnie założyć :(
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wimax Netia

Post autor: Jo_gurt »

No więc jaki masz wybór?
szymlis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-04-07, 22:10
Lokalizacja: Radom

Re: Wimax Netia

Post autor: szymlis »

Dalej netia jedynka, LTE, ale troche droga sprawa bo sporo korzystam więc musiałbym mieć duży limit, lokalni dostawcy radiówki, ale tu się trochę boje, że będą przerwy w dostawie. Jest jeszcze taka firma ALGO, ale u nich za wimax 2 Mb/s chcą chyba 130zł więc to tez odpada. Nie wiem może są jeszcze jakieś inne sensowne technologie i o to się właśnie chciałem spytać. A jak wygląda z wimaxem ta oferta netii że maksymalna dostępna prędkość internetu za 49zł? To dotyczy też ich radiówki czy tylko kabli?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wimax Netia

Post autor: Jo_gurt »

szymlis pisze: A jak wygląda z wimaxem ta oferta netii że maksymalna dostępna prędkość internetu za 49zł? To dotyczy też ich radiówki czy tylko kabli?
Z tego co wiem tylko kable.
Jeśli tylko taki masz wybór to niestety Netia brzmi najsensowniej. Oczywiście ciężko mi się wypowiedzieć jeśli chodzi o te radiówki, to trzeba by zwyczajnie przetestować.
Dobrze zrobiona radiówka przebije na głowę np. WiMAXa.
szymlis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-04-07, 22:10
Lokalizacja: Radom

Re: Wimax Netia

Post autor: szymlis »

No właśnie. Myślałem, że ktoś kto ma jakieś doświadczenie z radiówkami z mojej okolicy się udzieli. głównie na tym mi zależy. A jakbym się decydował na radiówkę to o co mam pytać? Co takiego musi w niej być żeby była dobra?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wimax Netia

Post autor: Jo_gurt »

szymlis pisze:A jakbym się decydował na radiówkę to o co mam pytać?
Najlepiej o okres próbny jeśli umowa nie jest na czas nieokreślony.
szymlis pisze:Co takiego musi w niej być żeby była dobra?
Całość wykonania. Nie ma jednej rzeczy.
szymlis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-04-07, 22:10
Lokalizacja: Radom

Re: Wimax Netia

Post autor: szymlis »

Jak pisałem z gościem z firmy neto sfera, to powiedział, że mają łącza w technologii 5Ghz. Ma to jakieś znaczenie? Lepiej, gorzej? Nawet go o to nie pytałem, napisał to z własnej woli, więc chyba to jakis + ale wole zapytać.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wimax Netia

Post autor: Jo_gurt »

Na pewno lepiej niż 2,4GHz.
ODPOWIEDZ