Netia ściągała fikcyjny dług i zignorowała Prokuraturę

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FikcyjnyDluznik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-01-23, 13:23
Lokalizacja: Polska

Netia ściągała fikcyjny dług i zignorowała Prokuraturę

Post autor: FikcyjnyDluznik »

Netia SA stworzyła fikcyjny dług a następnie zignorowała postanowienie Prokuratury w tej sprawie (czyli postawiła się ponad polskim prawem)

W skrócie sprawa tego oszustwa wygląda tak:

1] W lipcu 2011 chciałem zamówić w Netii bezprzewodowy Internet dla moje firmy, ale ostatecznie z tego zrezygnowałem, o czym Netia została poinformowana
2] Umowę miałem dostać najpierw wyłącznie do wglądu e-mailem, ale ona została do mnie od razu wysłana kurierem do podpisu. Oczywiście ja niczego im nie podpisałem ani tym bardziej nie odesłałem do wdrożenia w życie
3] Umowa z moim sfałszowanym podpisem w sposób wręcz magiczny znalazła się w archiwum Netii- czyli zostałem jej klientem wbrew mojej woli oraz przekazanemu Netii oświadczeniu
4] Ja tłumaczyłem oraz wyjaśniałem e-mailami wielokrotnie różnym pracownikom Netii, że nie jestem ich klientem, a podpis znajdujący się na umowie musi by sfałszowany
5] Netii przysłała mi niezamawiany modem- a potem nie chciała go odebrać z powrotem. Musiałem więc własnym kosztem im go odesłać, aby nie być posądzonym później o jego przywłaszczenie
6] W końcu zawiadomiłem Prokuraturę o absurdalnych poczynaniach Netii i o wystawianych przez nią fakturach za niezamawiane usługi. Prokuratura poleciła Policji zająć się tą sprawą
7] Z usług Netii nie korzystałem więc i za nie płaciłem. Netia fikcyjny dług przekazała do windykacji poznańskiej firmie Pactor
8] Badanie fałszerstwa umowy przez Policję i poinformowanie o tym fakcie Netii oczywiście nie wstrzymało egzekucji fikcyjnego długu przez Pactora. (Aczkolwiek po 2 dniach od czasu mojej publikacji na Pokazywarce / Wykopie, Netia SA zaczęła twierdzić, że zawiesiła egzekucję już w listopadzie 2011, ale ja osobiście o tym rzekomym fakcie nie zostałem poinformowany NIGDY)
9] W kwietniu 2012 Prokurator stwierdził jednoznacznie, że umowa została sfałszowana, ale niestety samych sprawców przestępstwa nie wykrył
10] Netia najpierw zasłaniała się nieznajomością treści tego postanowienia, ale po otrzymaniu jego skanów przyjęła stanowisko, że mnie w dalszym ciągu obowiązuje ich regulamin a nie jakieś tam orzeczenie Prokuratury wydane w imieniu Rzeczpospolitej
11] W wyniku kontynuowania udowadniania przeze mnie oczywistych faktów, tym razem rzecznikowi prasowemu spółki, po ponad roku Netia łaskawie zwróciła mi koszt poniesionego przeze mnie odesłania modemu
12] Firma windykacyjna Pactor nie chciała odpowiedzieć na moje ponawiane pytanie, czy istnieje dla nich różnica pomiędzy egzekucją długu fikcyjnego a prawdziwego. Natomiast wyraźnie napisali, że postanowienie Prokuratury ich nie interesuje
13] Mamy już 2013 rok a ja nadal nie wiem czy i gdzie figuruję jako dłużnik, ani tego, czy windykatorzy z Pactora zostali poinformowani przez Netię o bezprawności tej egzekucji
14] Netia do dzisiaj nie uważa za stosowne zrekompensować mojego czasu straconego przez ich skandaliczne działania, bo nie widzi do tego podstaw



Bardzo szczegółowy opis tego przestępstwa, wraz ze skanami dokumentów, znajduje się pod adresem http://pokazywarka.pl/netia-sciagala-fi ... okuratury/
http://pokazywarka.pl/netia-sciagala-fikcyjny-dlug-i-zignorowala-postanowienie-prokuratury/
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Netia ściągała fikcyjny dług i zignorowała Prokuraturę

Post autor: Jo_gurt »

To raczej jeden z handlarzy/przedstawicieli Netii a nie sama Netia... niestety sprawa dość znana.
ODPOWIEDZ