Wimax Netmaks czy warto?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Wimax Netmaks czy warto?

Post autor: adixm »

Dzisiaj patrzę, a akurat w mojej miejscowości postawili stacje nadawczą a jako że przez dwa lata internet ma być za friko tak w sumie trochę się zastanawiam czy warto. Co sądzicie w ogóle o tej technologii i jak sądzicie mimo że jest to internet mobilny będą w stanie zapewnić transfer według umowy w tej technologii??Zapraszam do dyskusji:)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wimax Netmaks czy warto?

Post autor: wojteks »

adixm pisze:trochę się zastanawiam czy warto.
Ile za sprzęt do łączenia się ze stacją bazową?
adixm pisze:będą w stanie zapewnić transfer według umowy w tej technologii?
daj linka do oferty, stawiam że nie będą mogli jak będzie więcej niż kilku użytkowników.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wimax Netmaks czy warto?

Post autor: Jo_gurt »

adixm pisze:Co sądzicie w ogóle o tej technologii
Nie jest zła, ale nie wstrzeliła się w rynek (pojawiła się parę lat za późno). Sam długo korzystałem z WiMAXu od Netii i w zasadzie złego słowa powiedzieć nie mogę.
Natomiast wszystko można zrobić dobrze ale i wszystko można niestety zepsuć. Szczególnie jak nie zależy na kasie...

[ Dodano: 2013-04-12, 06:33 ]
wojteks pisze:Ile za sprzęt do łączenia się ze stacją bazową?
"Kaucja" 2500zł: http://www.netmaks.pl/resources/audio/p ... towka_.pdf
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Wimax Netmaks czy warto?

Post autor: adixm »

Znaczy teraz te ceny przez te dwa - trzy lata wyglądaja zachęcająco(przez dofinansowanie z UE), ale co z tego skoro potem taniej, lepiej i stabilniej wychodzi Neo. Nie oszukujmy się nikt przy zdrowych zmysłach nie weźmie MOBILNEGO wimaksa 2Mb/s za 85zl/mc skoro w tej cenie można mieć conajmniej NEO 10Mb/s z praktycznie gwarantowanym pasmem(mam na myśli, że transfer jest baaardzo stabilny). Właściwie jedynym plusem może być mobilność, czyli gdy ktoś chce korzystać z tego internetu w kilku miejscowościach na terenach pokrytych sygnałem przez tą firmę.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wimax Netmaks czy warto?

Post autor: Jo_gurt »

Z Neo na wioskach bywa bardzo różnie.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Wimax Netmaks czy warto?

Post autor: adixm »

Z Neo na wioskach bywa bardzo różnie.
Odnoszę wrażenie, że lokalizacje są dobierane w taki sposób, że tam gdzie postawią stację bazową to internet adsl też będzie i na tym polega cały paradoks.W Rydułtowach mogę CIę zapewnić że jest mnóstwo dostawców internetu radiowego, neo do 20Mb/s, także internet mobilny minimum 5Mb/s u dwóch operatorów. Jeśli ten internet ma mieć na celu dostarczenie jakiegokolwiek internetu to w promieniu 50km jest mnóstwo wiosek nawet bez bankomatu czy jakiegoś marketu( z internetem jest pewnie podobnie) tyle że tam im się nie opłaca stawiać stacji nadawczej, bo w okolo wioski same lasy i małe perspektywy na jakikolwiek beznes.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wimax Netmaks czy warto?

Post autor: Jo_gurt »

Te dotowane sieci z biznesem mają niewiele wspólnego. I w sumie może faktycznie stawiają tak, żeby roboty było jak najmniej.
ODPOWIEDZ