WiMAX w Netii

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Alcatraz
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2009-07-09, 11:37
Lokalizacja: kuj-pom

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Alcatraz »

Tylko w Erze nie ma zasięgu w miejscowości, która mnie interesuje. A dodatkowo mają wyższy abonament i jeszcze każą sobie płacić miesięcznie za wybajem sprzętu! :dobani:
parck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-14, 13:22
Lokalizacja: Szczęsne

Wimax w okolicach Grodziska Maz

Post autor: parck »

Cześć wszystkim
Ma pytanie:
Czy ma ktoś z Was Wimax-a w okolicy Grodziska mazowieckiego?

Napiszcie mi proszę jak to w ogóle działa - ma w tej chwili Orange radiową "Orange FREE", niestety mają jak zwykle problemy i 3G im nie działa jak należy, każą się przełączać na 2G ( pracuje żenująco i bez sensu ) więc szukam innej alternatywy?
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Wimax w okolicach Grodziska Maz

Post autor: rdy »

parck pisze:Cześć wszystkim
Ma pytanie:
Czy ma ktoś z Was Wimax-a w okolicy Grodziska mazowieckiego?

Napiszcie mi proszę jak to w ogóle działa - ma w tej chwili Orange radiową "Orange FREE", niestety mają jak zwykle problemy i 3G im nie działa jak należy, każą się przełączać na 2G ( pracuje żenująco i bez sensu ) więc szukam innej alternatywy?
Mam w brwinowie, stosnkowo niedaleko. Poczytaj moje posty i zobacz.
Chcesz internet do pracy, newsów itp? - nada sie. Chcesz internet do grania? - Po zaciśnięciu zębów też się nada. Chcesz internet do multimediów/uploadu/downloadu? - jak masz inną opcję to szukaj gdzie indziej...

W tej chwili(w zasadzie już od dobrych 10 miesięcy) działa tak - Masz wykupione 2Mbps - masz w rzeczywistości 700Kbps-1100Kbps, w nocy jest ok ~2000Kbps. Z serwisami streamingowymi należy się pożegnać, bo jaki transfer by nie był, nigdy nie działają płynnie
U sąsiada przy 1Mbps jest równie ciekawie, w dzień ma ~200-500Kbps, w nocy ~1000Kbps

Pingi(odległość od nadajnika? 4KM w linii prostej, bez drzew[poprawcie jeżeli źle, bo średnio się na tym znam]) Do serwerów polskich ~70-100ms, europa ~130ms

Burdel na infolinii to też bajka, rozmawiasz pół godziny z konsultantem nr1, sprawdzacie na 5484 sposobów co się dzieje, po czym przełanczają cię do konsultanta nr2 który stwierdza, że jest problem przy stacji bazowej i zostanie to NIEDŁUGO* naprawione
*Pojęcie względne
plejboj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-03-25, 16:57
Lokalizacja: Zgorza?a/Nowa Wola

Re: WiMAX w Netii

Post autor: plejboj »

Bierzcie cokolwiek innego niż WiMax. Może masz w okolicy dobrego prowidera internetowego działającego lokalnie po Wifi (najlepiej 5Ghz). W ciągu dnia 1 Mbit zwalnia mi gdzieś do 250 kb/s. Jako że nie masz w umie gwaracji przepustowości nic nie możesz z tym zrobić. W polsce również nie ma regulacji co oznacza 1 Mbit maks. Czy to oznacza że przez 90 % dnia można uzyskać taką prędkość z serwerem brzegowym? Dzwonienie na infolinię nic nie daje. Pracownicy oszukują i zbywają, dobrze wiedząc że to kwestia zbyt dużej ilości podłączonych użytkownikó do jednego słupa - częstotliwości neti są zbyt wąskie na ilość użytkowników. Podpisałem umowę na 3 lata i była to jedna z najwiekszych pomyłek. Myśląc o netii jako powaznej firmie komunikacyjnej strasznie się zawiodłem. Skusiła mnie stosunkowo niska cena (43 zł/ms) jednak cena nie wydaje się taka niska za internet który działa w ciągu dnia kilka razy wolniej.
_________________________________
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Jo_gurt »

plejboj pisze:Bierzcie cokolwiek innego niż WiMax.
Dodaj jeszcze - w twojej lokalizacji. U mnie np. WiMAX śmiga 2Mbps cały czas.
plejboj pisze:Może masz w okolicy dobrego prowidera internetowego działającego lokalnie po Wifi (najlepiej 5Ghz).
No, bo u lokalnego dostawcy masz gwarancję przepustowości :rotfl:

Ogólnie powtarzasz jedną oczywistą prawdę - dostęp radiowy może działać dobrze, może działać źle, w zależności od lokalizacji. Ot, cała filozofia.

Fakt, że Netia mogłaby bardziej kontrolować ilość użytkowników na sektorze, ale cóż - tutaj chodzi o złapanie kasy.
ODPOWIEDZ