Koniec WiMax od T-Mobile, co w zastępstwie?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ofka
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-15, 21:08
Lokalizacja: Wiewiecko

Koniec WiMax od T-Mobile, co w zastępstwie?

Post autor: ofka »

Witajcie ;) Od około trzech lat korzystałam z WiMax od T-Mobile i kilka dni temu dostałam wypowiedzenie umowy z powodu likwidacji technologii, a że mieszkam w miejscu, gdzie światłowody nie docierają, to robi się problem... Umowa z T-Mobile wygasa 30 września i do tego czasu muszę znaleźć coś nowego.
Mieszkam w miejscowości Wiewiecko (zachodniopomorskie, gm. Węgorzyno) i tutaj na serio prawie nic nie dociera :(
Przed WiMax'em miałam Bleconnect, ale wspominam to doświadczenie koszmarnie, poza tym, nie bardzo ratują mnie mobilne internety, bo jednak w domu bardzo dużo korzysta się z internetu (ok. 10h dziennie na dwa komputery) i limity w granicach 10-20 GB to jest nic przy intensywnym użytkowaniu.

Stąd moje pytanie, co robić i gdzie szukać? Jakie mam opcje poza mobilnym internetem?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Koniec WiMax od T-Mobile, co w zastępstwie?

Post autor: krystianb »

ofka pisze:Bleconnect, ale wspominam to doświadczenie koszmarnie
Bardzo dużo się od tamtej pory zmieniło. W Brzeźniaku jest prawdopodobnie umts2100 od T-mobile i Orange, jeśli nie dociera, to być może jest już uruchomione umts900 również obu tych sieci na tym obszarze, wg mapy jest.
Jakie masz telefony/modemy których mógłbyś użyć do sprawdzenia zasięgu?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ofka
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-15, 21:08
Lokalizacja: Wiewiecko

Re: Koniec WiMax od T-Mobile, co w zastępstwie?

Post autor: ofka »

Modemów nie mam, bo tego z czasów Blueconnecta się dawno pozbyłam. Mam smartfona, więc jakieś możliwości sprawdzenia internetu mam... Aczkolwiek to jest tak, że w domu najlepszy zasięg jest z Orange, T-Mobile bardzo się pogorszył od czasu gdy przestał być Erą (jakkolwiek to działa), Plus to w ogóle tragedia, a Play czasem działa, czasem nie...

Aczkolwiek tak jak mówiłam, że nie bardzo mi odpowiada internet mobilny, bo limity są niewystarczające, albo trzeba słono płacić :dobani:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Koniec WiMax od T-Mobile, co w zastępstwie?

Post autor: krystianb »

ofka pisze:Orange, T-Mobile bardzo się pogorszył od czasu gdy przestał być Erą (jakkolwiek to działa)
Bardzo dziwne stwierdzenia, chyba, że obciążenie poszło w górę.
ofka pisze:Mam smartfona, więc jakieś możliwości sprawdzenia internetu mam...
Zależy jakiego.
ofka pisze:Aczkolwiek tak jak mówiłam, że nie bardzo mi odpowiada internet mobilny, bo limity są niewystarczające, albo trzeba słono płacić
Są ciekawe promocje jeśli nie bierze się modemu od operatora, a całkiem przyzwoity e3131 w prepaidzie play (bez simlocka, działa z każdą siecią) kosztuje 107zł.

Jeśli nie masz tam jakiegoś lokalnego operatora wifi, bądź dobrego kabla telefonicznego to nic innego Ci chyba nie zostaje. Tego już za Ciebie nie sprawdzę.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Koniec WiMax od T-Mobile, co w zastępstwie?

Post autor: ja.michal »

Ciekawa sprawa z tym T-Mobile. W twoim rejonie zakończono podobno prace więc jest całkowicie nowa sieć. Parametry powinny być podobne jak nie takie same zarówno w Orange jak i w T-Mobile.
Kiedy ostatnio sprawdzałaś T-Mobile?

[ Dodano: 2013-08-29, 01:54 ]
Co do ofert. Chyba najtaniej i z największą ilością danych dostaniesz ofertę w Orange bez modemu. Za 89,90 zł miesięcznie masz 70 GB + noc bez limitu 0.00-8.00 za zakup przez internet. Umowa na 12 lub 18 miesięcy.

Niestety całkowicie bez limitu jak krystianb napisał - kabel lub radiówka lokalna.
ofka
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-15, 21:08
Lokalizacja: Wiewiecko

Re: Koniec WiMax od T-Mobile, co w zastępstwie?

Post autor: ofka »

Nie wiem jak działa zasięg T-Mobile, ale rodzice mieli komórki jeszcze w ówczesnej Erze (od jakichś 10 lat wierni sieci), ale odkąd Era stała się T-Mobile, to porozmawiać przez telefon można tylko w dwóch punktach w domu i to przy oknach, a wcześniej przez kilkanaście lat bez problemu swobodnie rozmawiali w całym domu. Zasięg ewidentnie się pogorszył.

Mój smartfon to SE Xperia Arc S. Tak, jak mówiłam, modemu żadnego nie mam :(

Rozważam też spróbowanie tego darmowego internetu Aero2. Ktoś wie coś więcej na ten temat? Czy działa tak super, jak mówią?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Koniec WiMax od T-Mobile, co w zastępstwie?

Post autor: ja.michal »

ofka pisze:SE Xperia Arc S
Ma 3G na 900 i 2100 MHz, czyli możesz sprawdzić wszystko co u nas występuje. Włącznie z Aero2.
ofka pisze: Rozważam też spróbowanie tego darmowego internetu Aero2. Ktoś wie coś więcej na ten temat? Czy działa tak super, jak mówią?
http://aero2.pl/bdi.html
Darmowy - tylko kaucja i opłata za przesyłkę.
Nie ma limitu danych.
Maksymalna prędkość pobierania to 512 kb/s, a wysyłania 256 kb/s.
Sesje są 60 minutowe. Po 60 minutach rozłącza z internetem i należy ponownie się połączyć.
Ma działać na 3G 900 MHz do końca 2016 r.
ODPOWIEDZ