[problem] Problem z DL(Holandia)

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
snic3rs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-21, 11:43
Lokalizacja: Naaldwijk

[problem] Problem z DL(Holandia)

Post autor: snic3rs »

Witam,

Posiadam internet mobilny na karcie sieci Holenderskiej "Bliep" na antenach T-mobile NL, używam sticka z T-mobile Huawei e3131 i mam pewien problem z pobieraniem danych.
W pierwszy i drugi dzien download byl na maksymalnym poziomie czyli 384kbps(dodam, że internet nie ma żadnych limitów co do transferu[Download 384kbps, Upload 64kbps], lecz od jakis paru dni pobieranie jest na poziomie 45kbps maksymalnie i wiecej nie idzie. Kontaktowalem sie z uslugodawca lecz wina nie lezy po ich stronie. Zasieg mam 3G na poziomie 2-4 kresek obecnie, w pierwsze dni maksymalnie byla jedna kreska na 3G i o wiele lepszy transfer. Na speed testach o dziwo wychodzi ze wszystko jest normalnie, czyli dl taki jaki bys powinien. Lecz patrzac w monitorze zasobów w win 8 pobieranie jest na poziomie do 300-500kb/s co jest oczywiscie nie adekwatne do stanu pobierania w danej chwili gdzie pobiera mi na poziomie 18/45kb, i nic innego tam nie ma co by moglo pokazywac predkosc 300-500kb/s.
Stick w internet manager jest aktualny, w IPv6 jest brak dostepu do sieci, lecz z tego co czytalem to i tak nie ma nic do znaczenia aktualnie.

Uzywam windowsa 8, sytem jak i laptop jest nowy, stick również.
Dodam, ze wczesniej mialem windowsa 7 na innym laptopie i tam download przez pierwsze 2 dni byl na maksymalnym poziomie.
snic3rs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-21, 11:43
Lokalizacja: Naaldwijk

Re: [problem] Problem z DL(Holandia)

Post autor: snic3rs »

Chyba znalazłem rozwiązanie jeżeli się nie mylę.
Mój usługodawca internetowy oferuje 384 kbps maksymalnej prędkości pobierania, czyli to wychodzi około 48 kBps rzeczywistej prędkości wyświetlanej przez przeglądarki i programy zgadza się?. Tylko w takim razie nie mam pojęcia w jaki sposób przez pierwsze dwa dni pobieralo mi z prędkością do 384 kBps, wyświetlana na launcherze pewnej gry, gdzie teraz predkosc nie przekracza 45 kBps
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [problem] Problem z DL(Holandia)

Post autor: ja.michal »

Nie masz może w regulaminie jakiejś fair user policy? Przyznam się, że nie wierzę, że łącze jest całkowicie bez limitu.
ODPOWIEDZ