Zasieg wimax 802.16e

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Zasieg wimax 802.16e

Post autor: Diwad »

Cześć wszystkim!

Poszukuję dostawcy internetu w miejscowości Grabowo w powiecie sławieńskim:
http://goo.gl/maps/Lntxt

Na chwilę obecną korzystam z CDMA od Orange. Nadajnik znajduje się 15km ode mnie, więc predkości nie przekraczają 1Mb/s (mamy 2013 rok :sciana: )

Poszukuję dostawcy który mógłby mi zapewnić predkości przynajmniej 4Mb/s down i 1Mb/s up.

Chciałem też zapytać Was - ekspertów czy wimax stad: http://www.ewi.net.pl/zasiegi.html mógłby działać na takiej odległości od nadajnika z prędkością 4Mb/s - 20Km:

Obrazek

Z góry dzięki za Wasz czas i chęci!
Dawid
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zasieg wimax 802.16e

Post autor: krystianb »

Zasadniczo w porządnej firmie nie powinni założyć jak nie będzie działać. Mogą odmówić na etapie składania zamówienia, bądź podczas instalacji, kiedy z pomiarów wyjdzie, że się nie da.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasieg wimax 802.16e

Post autor: Diwad »

Wlasnie chcę zamówić pomiar, ale to opiero we wtorek. W międzyczasie chce zasięgnąć jakichkolwiek opinii.

W ich wykazie miejscowości moja kochana wioska widnieje z gwiazdka czyli " * Miejscowości, w których są
już świadczone usługi Ewi."

Jesli ktośkkorzysta z usług tegolub innego dostawcy swIadczacego usługi w tej technologii to bbędę wdzięczny za pomoc .
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zasieg wimax 802.16e

Post autor: krystianb »

Diwad pisze:W międzyczasie chce zasięgnąć jakichkolwiek opinii.
Niestety szklana kula gdzieś mi zginęła a drugiej nie mam żeby się dowiedzieć gdzie jest pierwsza.
Diwad pisze:Jesli ktośkkorzysta z usług tegolub innego dostawcy swIadczacego usługi w tej technologii to bbędę wdzięczny za pomoc .
Aha i pisz po polsku, a jak piłeś to nie pisz wcale.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasieg wimax 802.16e

Post autor: Diwad »

Człowieku, o co Ci chodzi? Może ty piłeś i musisz teraz odreagować pisząc komentarze podobne do tego o szklanej kuli? Przecież nie wymagam od ciebie żadnych informacji. Jeśli nic nie wiesz o tej ttechnologi to nie pisz i tyle, a nie dogryzasz jakbym zapytał o to kto będzie następnym prezydentem.

Brak kilku spacji i powielone litery są spowodowane klawiatura androida. Poprawie będąc przy komputerz.
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zasieg wimax 802.16e

Post autor: moher »

Zbyt wiele czynników na to wpływa, nikt Ci tutaj nie napisze czy jesteś w zasięgu czy nie i czy uzyskasz parametry, których oczekujesz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zasieg wimax 802.16e

Post autor: krystianb »

Diwad pisze: Jeśli nic nie wiesz o tej ttechnologi to nie pisz i tyle, a nie dogryzasz jakbym zapytał o to kto będzie następnym prezydentem.
Wiem wystarczająco dużo, aby stwierdzić, że nikt nic sensownego nie napisze. Bo każdy przypadek jest inny i nigdy nie da się porównywać jednego miejsca z innym. U kogoś innego może działać super, a Ty dostaniesz BMT.
Ostatnio zmieniony 2013-11-10, 22:22 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Diwad
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2012-10-22, 17:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zasieg wimax 802.16e

Post autor: Diwad »

Domyślam sięze nikt nie da mi jasnej oodpowiedzi poza technikami, ale chciałem tez zasięgnąć opinii osób używających podobnego rrozwiązania innych firm na podobnej odległościod nadajnika.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zasieg wimax 802.16e

Post autor: matek451 »

To Buczkowice koło Szczyrku?Tam od dawna jest zasięg 3G i LTE w Play , Orange i T-Mobile.
ODPOWIEDZ