[zasięg] Sieć domowa w całym mieszkaniu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szymon189
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2011-05-16, 05:36
Lokalizacja: Marklowice

[zasięg] Sieć domowa w całym mieszkaniu

Post autor: szymon189 »

Znajomy poprosił mnie o pomoc, w zrobieniu internetu w całym domu. Internet obecnie jaki posiada to Neostrada 10 Mb/s, ale w przyszłym roku planuje przejść na światłowód 20 MB/s.
Urządzenie główne to Livebox 2.0 ZTE ZXV10 H202N. Jest ono na piętrze. Z tego routera do innego pokoju jest podłączony kabel do AP Edimax EW-7206APg, który posiada antenę zewnętrzną skierowaną do drugiego mieszkania, gdzie jest odbierany internet za pomocą routera.
Na piętrze internet jako tako śmiga na całej powierzchni. Natomiast problem jest już na parterze tam zasięg jest (1/max 2 kreski) laptopem się jeszcze połączymy, ale o telefonie zapomnijmy. Polecicie mi coś? Jakiś mocny router, ap lub transmiter? Zastanawiałem się nad transmiterem, aby podłączyć jeden do Liveboxa za pomocą kabla, a drugi podłączyć na parterze by mieć bezprzewodowy zasięg. Co o tym myślicie?

Na piętrze muszę mieć internet w komputerze stacjonarnym, gdzie nie ma routera. Jaką kartę bezprzewodową na USB polecacie?
Ostatnio zmieniony 2014-11-04, 19:12 przez szymon189, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ