Wimax -----> VISTA____Problem se sterownikiem

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goromax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-02-08, 23:48

Wimax -----> VISTA____Problem se sterownikiem

Post autor: goromax »

Witam jestem użytkownikiem usługi Wimax z Netii, internet jest super i chodzi bezproblemowo i tak było dopóki nie zainstalowałem Visty. Otóż mam problem nie moge znaleźc sterowników do modemu, wystepuje mi błąd ze nie znaleziono iVasion adapter.Modem jest firmy Alvarion Model:VG-1D1V-SIP. Prosze o pomoc!! Pozdrawiam. Goromax
Ostatnio zmieniony 2007-02-19, 14:13 przez goromax, łącznie zmieniany 2 razy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wimax -----> VISTA

Post autor: zDaleKi »

Nie wiem czy tu coś można pomóc. Jeżeli nie ma sterowników do tego sprzętu, to go się nie przeskoczy. Bo rozumiem, ze szukałeś sterowników do Visty i ich nie znalazłeś?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
goromax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-02-08, 23:48

ODP

Post autor: goromax »

Tak poszukuje sterowników do modemu firmy Alvarion model: VG-1D1V-SIP, znalazłem jakieś na members.driverguide ale nie pasuja. Tylko dlatego jeszcze mam XP bo mi tego brakuje tego stera. Reszte mam :cry:
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wimax -----> VISTA____Problem se sterownikiem

Post autor: przewaks »

A usługa Windows Update nic nie znajduje? Z mojego doświadczenia wiem, że do wielu urządzeń, nawet tych to to niby do nich sterowników nie ma, Windows Update wszystko znajduje.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Wimax -----> VISTA____Problem se sterownikiem

Post autor: Jaco »

przewaks pisze:A usługa Windows Update nic nie znajduje? Z mojego doświadczenia wiem, że do wielu urządzeń, nawet tych to to niby do nich sterowników nie ma, Windows Update wszystko znajduje.
Może by i znajdowała jakby wszyscy mieli.... systemy a większość na tym forum i nie tylko rozumiesz. :)
Awatar użytkownika
goromax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-02-08, 23:48

Rozwiązanie problemu

Post autor: goromax »

Witam problem rozwiązany... Nie trzeba żadnego sterownika :D rozwiązanie jest banalnie proste wystarczy stworzyc nowe połączenie uzywając danych z netii: Nazwa użytkownika + hasło i działa...Sorki za problem. Hej Ps. Sam do tego doszedłem choć to nie zbyt trudne było :oops:
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: Wimax -----> VISTA____Problem se sterownikiem

Post autor: dacula »

Taka informacja na przyszlosc urzadzenie, o ktore pytasz nie jest modemem, a jedynie bramka glosowa co nawet jest na niej napisane VG - Voice Gateway. Sterownik rzeczywiscie nie jest do niczego potrzebny, bo ow sprzet dziala w oparciu o PPoE i do tego wystarczy wykreowac polaczenie recznie (z uwierzylnianiem), dotyczy to wszystkich Windowsow, procz 98. W Windows 98 nalezy zainstalowac dostarczany przez Netie program WinPoe lub np. freeware autoconnect.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
ODPOWIEDZ