Netia bezprzewodowo

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Krzy?1007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-06-11, 10:36
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Netia bezprzewodowo

Post autor: Krzy?1007 »

Witam wszystkich Mam takie pytanko i prosze o rade,obecnie mam radiowke ale chce <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> w netii 6 mega i chcial bym to podzielic z kumplem ktory mieszka 300 metrów odemnie.Co bym musial dokupic ,a moze cos wykorzystam z tej radiowki bo oboje mamy anteny yagi on ma karte wi-fi a ja planeta wap-1963,by miec to bezprzewodowo.Z tego co wiem to netia daje tylko modem a reszta w wlasnym zakresie.jesli ktos moze pomuc do z gory dzieki
KRZY?1007
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Netia bezprzewodowo

Post autor: Jaco »

Krzyś1007 pisze:Witam wszystkich Mam takie pytanko i prosze o rade,obecnie mam radiowke ale chce <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> w netii 6 mega i chcial bym to podzielic z kumplem ktory mieszka 300 metrów odemnie.Co bym musial dokupic ,a moze cos wykorzystam z tej radiowki bo oboje mamy anteny yagi on ma karte wi-fi a ja planeta wap-1963,by miec to bezprzewodowo.Z tego co wiem to netia daje tylko modem a reszta w wlasnym zakresie.jesli ktos moze pomuc do z gory dzieki
Cała masa podobnych tematów znajdziesz poniżej.Wystarczy dobrze poszukać i poczytać.Mamy bardzo dobre FAQ z którego należy korzystać.Na początek to: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=37990#37990
Krzy?1007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-06-11, 10:36
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Re: Netia bezprzewodowo

Post autor: Krzy?1007 »

Dzieki bardzo Jaco ale szukam i szukam i lipa ale dodam ze nie jestem za biegly w tych sprawach wiem tyle ze musze miec routera pewnie bez ingerencji jakiegos informatyka nic nie zdzialam :cry:
KRZY?1007
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Netia bezprzewodowo

Post autor: MaxFM »

Skoro masz AP i antene to dokupujesz zwykły router np Edimax BR-6104K podpinasz modem (z wyjsciem na RJ) do WAN, AP do LAN i wysyłasz neta kumplowi.
Krzy?1007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-06-11, 10:36
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Re: Netia bezprzewodowo

Post autor: Krzy?1007 »

Dzieki MaxFm duzo pomogles cos juz czaje,nie wiem czy dam rade to skonfigurowac ale jak co to bede pisał, a te anteny to musimy ustawic centralnie na siebie? i czy u niego ten d-link wystarczy?
KRZY?1007
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Netia bezprzewodowo

Post autor: MaxFM »

u kumpla wystarczy jak dasz karte + antena z kablem. U siebie dajesz antena z kablem do Ap a ap skretka do routera. Modem, mam nadzieje ze z wyjsciem na RJ (skretka) podpinasz w port WAN routera. Jesli daja Ci mogem na usb to kiszka, bedziesz wtedy musiał kupic router z modemem adsl. Anteny nakierowujesz jak najdokładniej na siebie.
Krzy?1007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-06-11, 10:36
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Re: Netia bezprzewodowo

Post autor: Krzy?1007 »

Dzieki Zastanawiam sie nad modemem Adsl z routerem z podzialem pasma znalazlem jeden ciekawy model PENTAGRAM Cerberus ADSL 2 Wi-Fi 802.11g Plus.Co sadzicie o tym,a moze jest cos lepszego i niedrogiego?
KRZY?1007
ODPOWIEDZ