netia-wimax..podzielenie?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
achilles1974

netia-wimax..podzielenie?

Post autor: achilles1974 »

mam pytanie czy ktoś próbował podzielić łącze z netii....chodzi mi konkretnie o to że sąsiad ma netie i czy istnieje mozliwość współdzielenia z nim tego łącza i ewentualnie na czym to polega ia co bym potrzebował...uprzejmie proszę o rady :zawstydzony:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: netia-wimax..podzielenie?

Post autor: Jo_gurt »

WiMAX sie konczy w domu zwykla skretka (RJ45), wiec podzielenie bedzie polegalo na:
1. kupieniu routera z WAN RJ45 i pociagnieciu kabelka
2. kupieniu routera z WAN RJ45 i wbudowanym APkiem i zalatwieniu sprawy radiowo w twoim kierunku
3. kupieniu drugiej karty sieciowej do kompa z podpietym WiMAXem i przeciagniecie kabelka do ciebie - najmniej wygodne ale najtansze rozwiazanie

Co do mozliwosci technicznej jak widac jest. Inna sprawa to umowa, nie pamietam jak to jest z rozprowadzeniem poza lokal.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: netia-wimax..podzielenie?

Post autor: zDaleKi »

Przenoszę na forum WiMaxa Netii. Bo ten wątek ma już odpowiedź a poprzedni zdublowany nie miał. A temat jest na pograniczy samej radiówki i Netii. ale tu będzie pasował najlepiej.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
achilles1974

Re: netia-wimax..podzielenie?

Post autor: achilles1974 »

admin , :padam: przepraszam ale to mój debiut na drugi raz będe miał na uwadzę nie dublowanie postów.......
a w sprawie odpowiedzi ..super tylko jak to wszystko wygląda praktycznie bo ja ciutek w koloze szreka jezdem :gwiazdki: ....sorka ale kapitalny laik ze mnie
czy moze są firmy które by mi to zrobiły?
wolę zapłacić niż zamotać się zupełnie
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: netia-wimax..podzielenie?

Post autor: przewaks »

achilles1974 pisze:wolę zapłacić niż zamotać się zupełnie
Nie no, szkoda płacić za coś takiego. To naprawdę nie jest nic trudnego. Poczytaj trochę :faq: oraz :szukaj: na forum. To naprawdę jest bardzo proste.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: netia-wimax..podzielenie?

Post autor: zDaleKi »

achilles1974 pisze:czy moze są firmy które by mi to zrobiły?
wolę zapłacić niż zamotać się zupełnie
Myślę, że moze jest tam ktoś z tych okolic, kto by Ci to skonfigurował. Jeżeli tak, nich napisze do Ciebie na PW.
achilles1974 pisze:przepraszam ale to mój debiut na drugi raz będe miał na uwadzę
Spoko, przeprosiny przyjęte ;)
przewaks pisze:Nie no, szkoda płacić za coś takiego. [...] To naprawdę jest bardzo proste
Wiesz, dla nas to jest proste, bo robiliśmy takie coś dziesiątki razy. Ale ktoś, kto pierwszy raz to konfiguruje może się w tym pogubić. I jestem w stanie to zrozumieć.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
achilles1974

Re: netia-wimax..podzielenie?

Post autor: achilles1974 »

dziękuje za zrozumienie, admin :zawstydzony:
ojawiła się jeszcze jedna sprawa, dostałem od znajomego który likwidował netie-wimaxa antene tą którą netia daje ( takie karo .... :zawstydzony: [ laicki opis-sorka ] i modemik ....czy mozna to do czegoś wykorzystać...???
...naprawde się wkopałem z tą lokalizacją zamieszkania radiówka kończy mi się 2 km ode mnie i nijak nie mogą dostać zezwolenia na dachy zeby iść dalej....nie wiem już co robić :( ....pozostało chyba tylko to rozdzielenie sąsiada wimaxa, ale pytanie czy to nie jest sprzeczne z prawem [czyt.umową]
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: netia-wimax..podzielenie?

Post autor: Jo_gurt »

....czy mozna to do czegoś wykorzystać...???
Nie bardzo. Zreszta tego nie trzeba przypadkiem netii zwrocic?
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: netia-wimax..podzielenie?

Post autor: dacula »

achilles1974 pisze:dziękuje za zrozumienie, admin :zawstydzony:
ojawiła się jeszcze jedna sprawa, dostałem od znajomego który likwidował netie-wimaxa antene tą którą netia daje ( takie karo .... :zawstydzony: [ laicki opis-sorka ] i modemik ....czy mozna to do czegoś wykorzystać...???
...naprawde się wkopałem z tą lokalizacją zamieszkania radiówka kończy mi się 2 km ode mnie i nijak nie mogą dostać zezwolenia na dachy zeby iść dalej....nie wiem już co robić :( ....pozostało chyba tylko to rozdzielenie sąsiada wimaxa, ale pytanie czy to nie jest sprzeczne z prawem [czyt.umową]

Nie wiem jak to jest mozliwe, ze kolega Ci to dal. Bo ten sprzet jest wlasnoscia Netii (antena to ODU, "zasilacz" to IDU)., jesli zrezygnowal z internetu WiMAX lub Netia wypowiedziala mu umowe sprzet powinien zostac odebrany od niego. Druga sprawa jest taka, ze urzadzenia Ci sie do niczego nie przydadza.

Jesli chcesz podzielic internet Netii to wystarczy Ci najprostszy router z obsluga PPoE (przyczytaj na wiki co to), pociagnij do siebie net najlepiej kablem, na radiu mozesz miec straty lub kup dobra antene (np. YaGe) i zrob siec oparta o wifi.

GL
ODPOWIEDZ