WiMax w nowych lokalizacjach ?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damian8821
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2009-08-21, 12:57
Lokalizacja: Żyrardów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: damian8821 »

raf3317 pisze:Te dodatkowe 1,5m az tak by polepszylo sygnal?
Im wyżej tym lepiej , poza tym dobrze żeby była widoczność LOS aby to pociągało w miarę przyzwoicie tą usługę :)
eTOP do 1.05.2011 --> Potem Netia Wimax :)
raf3317
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-12-27, 21:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: raf3317 »

Z tym LOSem do bazowek Ery <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jak jest. po drodze jest sporo lasow i budynkow. To jest 10km. Zreszta jak sie wygogla w mapkach linie Żółwin-Magdalenka to i tak cud ze taki sygnal jest. moze rzeczywiscie te 1,5m cos by wnioslo.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Patryk »

raf3317 pisze:Co szanowni forumowicze sadza o tych sygnalach uzyskanych z anteny zamontowenej na gamgajacym sie kiju od szczotki
Masakra niestety.
damian8821
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2009-08-21, 12:57
Lokalizacja: Żyrardów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: damian8821 »

raf3317 pisze:To jest 10km
No to jest raczej prawie że maksymalny deklarowany przez Erę i Netię zasięg usługi więc dużo się nie można spodziewać , ale jeśli będzie LOS to będzie grało , jeśli widać stację bazową od Ciebie nie wiem np. z bloku to fajnie zrobić dodatkowy maszcik i spróbować , albo skombinować 3-3,5 m rurkę i zawiesić to wszystko i by się zobaczyło efekt jaki by wyszedł , myślę że pozytywniejszy jak to co jest teraz ;)
eTOP do 1.05.2011 --> Potem Netia Wimax :)
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Jareva »

damian8821 pisze:No to jest raczej prawie że maksymalny deklarowany przez Erę i Netię zasięg usługi
No nie wiem czy maksymalny. Ja montowałem na odległosci 18km. Sygnał -70. widocznosci brak. Internet chula.

A na wiki jest podane że maksymalny zasięg wimax to 50km w widoczności. Przy Antenach alvarion stosowanych w polsce 30km w widoczności. A przy braku widoczności 12km.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-12-30, 15:30 ]
Tnij cytaty, oraz nie cytuj wielopoziomowo.
Ostatnio zmieniony 2009-12-30, 15:29 przez Jareva, łącznie zmieniany 1 raz.
damian8821
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2009-08-21, 12:57
Lokalizacja: Żyrardów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: damian8821 »

Jareva pisze:A na wiki jest podane że maksymalny zasięg wimax to 50km w widoczności. Przy Antenach alvarion stosowanych w polsce 30km w widoczności. A przy braku widoczności 12km.
50 Km to tylko czysta teoria , a na stronkach np. Netii to 12 powinna być optymalna od stacji bazowej , poza tym żaden operator o zdrowych zmysłach nie będzie stawiał stacji na 30 Km w około to trochę nie logiczne... Chyba że to pustynia :P

Nie mam WiMaxa ale , to jest radio i jakaś propagacja jest na jakiś określony obszar rozumiem że akurat u Ciebie spieło się przy 18 Km na tak dobrym sygnale ale miałeś perfekcyjne warunki do tego , a jak ktoś ma niski dom i do stacji bazowej daleko a na dodatek las jak w przypadku kolegi z Erą WiMax to kiepścizna jak widać .

Jeżeli 30 Km z optyką no to bez problemu powinien spiąć się ze stacją w Żyrardowie która ma też antenki WiMaxa zawieszone na kominie elektrociepłowni , sam komin ma 80 m wysokości , właśnie... ale to też jest zależne od wysokości zamontowania samych anten.

Odrębną sprawą jest to że nigdzie nie ma wykazu stacji bazowych WiMaxa... tak to by klient wiedział o ile zdecyduje się na samodzielną instalację gdzie kierować antenkę , ew. na jakiej wysokości mogą być podwieszone antenki :)

Trzeba zgłosić propozycję do UKE aby takim czymś się zainteresował... ;)
eTOP do 1.05.2011 --> Potem Netia Wimax :)
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Jareva »

N własnie gdyby nie to forum to bym nie wiedział gdzie jest stacja. A to że podałem -70 sygnał to był łapany z ręki. Bo jak pisałem na tym forum mam problem z wejsciem teraz w terminal. I tak naprawdę to nie wiem czy zasieg nie jest ciut lepszy po zamontowaniu na stałe anteny.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Blido »

Jareva pisze:A to że podałem -70 sygnał to był łapany z ręki. Bo jak pisałem na tym forum mam problem z wejsciem teraz w terminal. I tak naprawdę to nie wiem czy zasieg nie jest ciut lepszy po zamontowaniu na stałe anteny.
Sygnał po porządnym zamontowaniu z pewnością się polepszy, szczególnie jeśli zamontujesz antenę na odpowiedniej wysokości. Ja podczas prób "ręcznych" przez otwarte okno na parterze osiągnąłem -85dBm, a po solidnym zamontowaniu ODU na ścianie domu (na wys. pierwszego piętra) sygnał wzrósl do -68dBm. Teraz mam nawet -62, prawdopodobnie dlatego że z drzew pospadały liście.
esemes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-18, 13:11
Lokalizacja: xxx

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: esemes »

Czołem,

chciałem podłączyć u siebie na wsi wimaxa przez netię, ale okazuje się, że na antenach w których jestem zasięgu już nie ma miejsca. Nowa antena w netii w której będę zsięgu to Jazgarzew - wie ktoś może jaki będzie termin odpalenia tej anteny? Jak bardzo są zaawansowane prace nad tą lokalizacją? BOK nic nie wie....

pozdrawiam
esemes

(jak ja tęsknię za kablem... ech... uroki przeprowadzki na wieś....)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Blido »

esemes pisze:wie ktoś może jaki będzie termin odpalenia tej anteny? Jak bardzo są zaawansowane prace nad tą lokalizacją? BOK nic nie wie....
Więc my tym bardziej nic nie wiemy :] . Sądząc po tempie odpalania poprzednich BS-ów może to być kilkanaście miesięcy.
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: faridrox »

Kurcze trzba by dorwac jakiegos montera od ery i neti zeby dał nam w lapska mapke z nadajnikami :)
natia
Pracownik operatora
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-18, 22:36
Lokalizacja: łódź

netia

Post autor: natia »

Sluchaj ja mam mozliwosc sprawdzenia czy jestes w zasiegu wimaxa Netii i ewentualnie jaka predkosc mozemy zaproponowac. Czyli czy jeden mb czy moze 2 pojda, czy np. w ogole ;] Bo tez jest taka mozliwosc. Tylko to bym mogl zobaczyc jak bede np. jutro w biurze to mozemy sie skontaktowac telefonicznie.
Ostatnio zmieniony 2010-02-19, 08:39 przez natia, łącznie zmieniany 1 raz.
esemes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-18, 13:11
Lokalizacja: xxx

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: esemes »

Blido pisze:
esemes pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Więc my tym bardziej nic nie wiemy :] . Sądząc po tempie odpalania poprzednich BS-ów może to być kilkanaście miesięcy.
:cry:

Nie dobrze....
natia - ja tylko chciałbym wiedzieć kiedy będzie odpalona antena w Jazgarzewie - z resztą dam sobie radę.... :]

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-02-19, 08:34 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-02-19, 08:32 przez esemes, łącznie zmieniany 1 raz.
ppoler
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-07, 14:58
Lokalizacja: obrze?a W-wy

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: ppoler »

esemes pisze: Jazgarzew - wie ktoś może jaki będzie termin odpalenia tej anteny? Jak bardzo są zaawansowane prace nad tą lokalizacją? BOK nic nie wie....
BOK nic nie powie, a raczej nie powinien nawet wiedzieć, bo nierozsądne jest informowanie ludzi spoza firmy (czyli zarówno obywateli jak i konkurencji - a kazdy usługodawca radiowy jest konkurencją) gdzie Era w pocie czoła miesiącami pracuje nad uruchomieniem nowego nadajnika (czyli gdzie Era uznała że będą ciekawe przychody z WiMax...)

Informacja o nadajniku z reguły pojawia się wtedy jak jest on gotowy do świadczenia usług.
damian8821
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2009-08-21, 12:57
Lokalizacja: Żyrardów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: damian8821 »

natia,

Witaj

Jeżeli by można czy mogła byś sprawdzić o dostępność i możliwość zainstalowania Netii Wimax opcji 2 Mb/s na terenie Żyrardowa , dokładniej to peryferia :)

Ta Telekompromitacja coś z linią mi porobiła i działa mi na granicznych wartościach no ale na tym koniec OFT :)

Więc miło by było uzyskać choć trochę informacji :)
eTOP do 1.05.2011 --> Potem Netia Wimax :)
Mały
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2009-02-16, 09:46
Lokalizacja: Północ

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Mały »

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć, czy w Dzierzgoniu (woj. pomorskie) kiedykolwiek będzie dostępny WiMax Ery bądź Netii?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Patryk »

damian8821 pisze:Ta Telekompromitacja coś z linią mi porobiła
Pewnie "natura" zadziałała,tzn.woda,wiatr i tlenek miedzi :hyhy:
damian8821
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2009-08-21, 12:57
Lokalizacja: Żyrardów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: damian8821 »

Patryk pisze:Pewnie "natura" zadziałała,tzn.woda,wiatr i tlenek miedzi :hyhy:

Wiesz wszystko możliwe ale niestety bezradnie rozkładają ręce i nie chcą nic zrobić... :dobani:

Ale cóż mam niestety pecha , na szczęście jestem w zasięgu Wimax'a i Ery i Netii :)
eTOP do 1.05.2011 --> Potem Netia Wimax :)
pawel7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-12, 21:38
Lokalizacja: grodzisk

nowe lokalizacje

Post autor: pawel7 »

najswiezsze wiesci,
działa stacja w Górze Kalwarii, Rogoźnie (nad Poznaniem), Mysłowicach.

wkrótce rusza Netiowe stacje w
- Mszczonowie (marzec),
- Wołominie (maj),
- Jazgarzewie k. Piaseczna (kwiecien),
- Kunowie k. Ostrowca (marzec),
- Opalenicy,
- Mosinie (płd Poznania),
- Wyszkowie,

mapka googlowa z zasięgami jest na stronie Netii:

ZASIEG WIMAX NETIA

zasięg teoretyczny Mszczonowa juz tez mozecie tam obejrzec :-)
mqciej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-12-11, 06:30
Lokalizacja: prowincja

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: mqciej »

Orzeszek :/ znowu na granicy zasięgu ale zawsze jakies rozwiązanie. Skoro z Góry-Kalwarii do mnie play online dolatuje (11.3km) to może coś stabilniejszego też doleci :D

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-03-04, 10:16 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-03-04, 10:16 przez mqciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Blido »

pawel7 pisze:mapka googlowa z zasięgami jest na stronie Netii:
Ta mapa wprost woła o pomstę do nieba. Zasięg zaznaczony kołami na mapie :rotfl: . Już nawet Era ma lepszą.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: krystianb »

Blido pisze:Ta mapa wprost woła o pomstę do nieba.
Lepszej nie potrzebują, bo i tak w każdym przypadku wysyłają techników żeby sprawdzić sygnał/zainstalować zestaw.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: faridrox »

Jest nowa mapa na stronie ery.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Blido »

faridrox pisze:Jest nowa mapa na stronie ery.
To ciągle ta sama, tj ze stycznia 2010. Już dawno obgadaliśmy na forum aktualizację mapy :]
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: faridrox »

Blido pisze:
faridrox pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
To ciągle ta sama, tj ze stycznia 2010. Już dawno obgadaliśmy na forum aktualizację mapy :]
To sorry, nie zauważyłem. :)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-03-07, 19:36 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-03-07, 19:36 przez faridrox, łącznie zmieniany 1 raz.
wigi83
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-04-21, 10:00
Lokalizacja: wa-wa

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: wigi83 »

Wimax w Wolominie na kominie ZEC juz zamontowany. Ciekawe kiedy go odpalą.
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Oficer »

Witam mam pytanie odnośnie miejscowości Mircze woj lubelskie czy była by możliwość na wimaxa bo najbliższa stacja jest w Zamościu a to jest jakieś 50 Km.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: sp6huk »

Oficer pisze:Witam mam pytanie odnośnie miejscowości Mircze woj lubelskie czy była by możliwość na wimaxa bo najbliższa stacja jest w Zamościu a to jest jakieś 50 Km.
50 km, to za duży dystans dla WiMAX'a.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Blido »

Oficer pisze:czy była by możliwość na wimaxa bo najbliższa stacja jest w Zamościu a to jest jakieś 50 Km.
Nie ma szans. W praktyce bardzo rzadko udaje się zestawić link na więcej niż 10km, a co dopiero mówić o takiej odległości... A tym bardziej nie uda się to na używanym przez Netię czy Erę sprzęcie Alvariona, którego urządzenia klienckie są wyposażone w antenę o zysku 8dBi i nadają z mocą 100mW, czyli tyle samo co domowy sprzęt WiFi.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: adixm »

Oficer pisze:Witam mam pytanie odnośnie miejscowości Mircze woj lubelskie czy była by możliwość na wimaxa bo najbliższa stacja jest w Zamościu a to jest jakieś 50 Km.
Tak źle działa CDMA czy aż tak bardzo dokuczaja limity?Na ADSLa nie ma szans?W sumie masz blisko do nadajnika a w okolo widze jest dość dobre pokrycie CDMA więc nadajnik nie powinien byc az nadto obciążony.
ODPOWIEDZ