Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Czyli nowe testy, recenzje, opisy w trakcie tworzenia.

Moderator: Moderatorzy

EmTeeDee

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: EmTeeDee »

Filmiki pierwsza klasa :ok: szkoda tylko że nie mówią po naszemu ;) Patrzę dużo osób jest tym notebookiem zainteresowanych,ja nie miałem okazji czegoś takiego mieć nawet w ręce :D Wiadomo na prowincji raczej tego się nie widuje,na ulicy pewnie zaraz bym dostał w czapkę i to cudo zmieniło by właściciela :D Zapytam się jak na laika w tym temacie przystało,czy wielkim utrudnieniem,w codziennym obcowaniem z tym cudem,było by posiadanie go bez wbudowanego modemu?Przecież każdy z nas ma jakąś ''słuchawkę''w kieszeni,raczej ze średniej półki,czyli z UMTS itd.I widzę to tak-telefon w kieszeni łączy się z notebookiem przez BT,i w razie czego można gdzieś zadzwonić?Czy to jest nie realne?,może w ''wielkim''mieście telefony wyszły z mody?a po hot-doga wysyła się maila? :cfaniak:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: krystianb »

onimusza666 pisze:Zapytam się jak na laika w tym temacie przystało,czy wielkim utrudnieniem,w codziennym obcowaniem z tym cudem,było by posiadanie go bez wbudowanego modemu?Przecież każdy z nas ma jakąś ''słuchawkę''w kieszeni,raczej ze średniej półki,czyli z UMTS itd.I widzę to tak-telefon w kieszeni łączy się z notebookiem przez BT,i w razie czego można gdzieś zadzwonić?
Oczywiście, że można tak zrobić, ale pocecał bym to raczej do maila, jeśli nie chce się telefonu zajechać. Zawsze można kupić modem na usb.
onimusza666 pisze:,może w ''wielkim''mieście telefony wyszły z mody?a po hot-doga wysyła się maila?
To to na pewno nie, tylko teraz maila się z telefonu wysyła ;)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: YaHooo »

onimusza666 pisze:Zapytam się jak na laika w tym temacie przystało,czy wielkim utrudnieniem,w codziennym obcowaniem z tym cudem,było by posiadanie go bez wbudowanego modemu?
Utrudnienie to żadne, a nawet mały plusik, bo telefon możesz położyć tam gdzie masz większy zasięg :) A konfiguracja połączenia jest bardzo prosta. Połączenie dial-up i jazda ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: canidy »

krystianb pisze:
canidy pisze: Jak myślisz, co w masowej produkcji bardziej wpływa na koszt całkowity, zmiana oprogramowania maszyn aby wypuścić jakąś serię urządzeń o minimalnie zmieniając konfigurację i oszczędzając na lucie i porcie czy brak modyfikacji?
Nie maszyn tylko jednej i się zgadzam z
ja.michal pisze:Kilka DEL w programie komputera, który składa płytę i już.
Robi to się prościej niż myślisz, do tego zdalnie. Jeśli juz wypuścili serię bez gniazda, to wychodzi na to, że raczej wszyskie bez modemu takie powinny być, chyba że jest zamowienie i akurat nie ma "pod ręką" to wtedy z musu wsadza się te z gniazdami...
A jak skomentujesz to co napisałem dalej w tym samym poście? Cytuję:
canidy pisze:...przykład mocno współczesny. HTC Shift X9500, zgodnie ze specyfikacją producenta nie posiada modułu GPS. Jednakże po zmianie okrojonego WM6 czyli SnapVue do pełnej wersji okazuje się, że moduł GPS jest wbudowany i aktywny.
Trochę podobnie z HTC TyTN. Moduł GPS wbudowany, ale brakowało jedynie anteny. Mało kto jednak to przerabia bo koszt wlutowania anteny jest większy niż zakupienie zewnętrznego modułu.
onimusza666 pisze:Zapytam się jak na laika w tym temacie przystało,czy wielkim utrudnieniem,w codziennym obcowaniem z tym cudem,było by posiadanie go bez wbudowanego modemu?Przecież każdy z nas ma jakąś ''słuchawkę''w kieszeni
Chodzi generalnie o wygodę nie ma co ukrywać. Nie trzeba pamiętać, że coś wystaje z laptopa, że można to urwać, zgubić, etc.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: krystianb »

canidy pisze:A jak skomentujesz to co napisałem dalej w tym samym poście? Cytuję:
Czy jedna firma, może postawić wszystko na głowie? Zależy jak dużo się produkuje, przy małych seriach nie warto sie bawić, ale jak coś sie na miliony produkuje... A w przytoczonym przykładzie, to z shiftem może coś poszło nie tak z tym gps'em i uznali że lepiej go "wyłaczyć" i nie serwisować 1/3 urządzeń z powodu złego działania modułu. A TyTN, pewnie płyta główna od sprzętu z gpsem była, jak sie gigantycznych ilości nie robi to sie opłaca. W każdym przypadku przeprowadzić trzeba analizę kosztow i wybrać co opłacalniejsze.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: canidy »

krystianb pisze:A TyTN, pewnie płyta główna od sprzętu z gpsem była, jak sie gigantycznych ilości nie robi to sie opłaca.
Wybacz, ale nie powiesz, że HTC TyTN było wypuszczonych mało egzemplarzy :)

Widzisz, nie zawsze trzeba generalizować, bo to co lepsze dla jednego producenta nie zawsze lepsze dla innego. Przykładów analogicznych do podanych wcześniej można znaleźć całą masę. I nie zawsze podyktowane jest to kosztem jednostkowym i uzyskaną oszczędnością w efekci skali. Jeżeli dana rzecz produkowana jest w milionach egzemplarzy to można oszczędzić, to fakt. Zauważ, że jezeli chodzi o NC10 jest to netbook, czy nie wydaje Ci się, że to raczej brak slotu powinien być tym niestandardowym? Tym bardziej produkując miliony egzemplarzy jaki jest koszt takiego slotu i jak bardzo podniosło by to cenę końcową? O 10 groszy? Złotówkę? 10 złotych?
Może nie warto już ciągnąć tego OT :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: krystianb »

canidy pisze: Zauważ, że jezeli chodzi o NC10 jest to netbook, czy nie wydaje Ci się, że to raczej brak slotu powinien być tym niestandardowym?
Nie generalizowałem, wydaje mi się że nie wynikało to z moich wypowiedzi. Zauważyłem tylko tyle, że jeśli wyszła juz seria płyt głownych bez slotu, to mają wszystko przygotowane aby produkować je bez slotu.
canidy pisze:Tym bardziej produkując miliony egzemplarzy jaki jest koszt takiego slotu i jak bardzo podniosło by to cenę końcową? O 10 groszy? Złotówkę? 10 złotych?
Prawdopodobnie wcale by nie podniosło, zasada jest taka, żeby produkować zgodnie z założeniami projetkowymi, a jednocześnie jak najtaniej.
Dobra koniec offa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: yagi »

A ja mysle ze ten OT nabral osobowosci i moznaby go wydzielic, bo z testem ma juz niewiele wspolnego :rotfl:
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: canidy »

Zdecydowanie OT zaczał żyć własnym życiem ;) Trzeba by jednak wyselekcjonować dane, które mogły by być również umieszczone w teście. Jak np. filmy czy fotki.
pikton
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-16, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: pikton »

To chyba jeden z pierwszych netbooków, który potrafi tak długo działać na baterii
Asus Eee i inne tak nie potrafią
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: bob »

pikton pisze:Asus Eee i inne tak nie potrafią
A Ty skąd wiesz, że nie potrafią?
mazak12345678
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-12-21, 16:47
Lokalizacja: TM

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: mazak12345678 »

Witam nie wiem czy tutaj ale potrzebuje pomocy usunąlem program Connection Manager w tym laptopie i nie mam skad go pobrac pomocy. Z gory dziekuje.
Ostatnio zmieniony 2008-12-22, 01:06 przez mazak12345678, łącznie zmieniany 1 raz.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: Engelbert »

Jest na dołączonej do zestawu płycie, zgraj na jakimś innym komputerze ;)
A przy okazji - sterowniki do modemu są zainstalowane w systemie niezależnie od aplikacji. Sensownie pomyślane.
mazak12345678
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-12-21, 16:47
Lokalizacja: TM

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: mazak12345678 »

aha:)
yark
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-26, 20:38
Lokalizacja: Silesia

NC10 NC-10 samsung bios firmware update failure

Post autor: yark »

Zmiana biosu w NC10 z iplusa ( NC10-KAP1PL ) Po wejściu na stronę produktu http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... C10-KAP1PL , dostajemy dostęp do biosu http://org.downloadcenter.samsung.com/d ... 0_04CA.exe
Niestety standardowy firmware update kończy się niepowodzeniem. Dla modelu brandowanego iplus update nie działa. Jest to błąd samsunga, gdyż strona jest odpowiednia. Otrzymany plik WIN_NC10_04CA.exe zawiera :
AddMem.sys
bios.wph
bios.wph.gz
ConResChs.dll
ConResCht.dll
ConResEn.dll
ConResFr.dll
ConResGr.dll
ConResKr.dll
ConResPo.dll
ConResRu.dll
ConResSp.dll
kbc.BIN
mfc42.dll
msvcp60.dll
msvcrt.dll
PHLASH.INI
PhlashLc.dll
PhlashNT.sys
SWinFlash.exe
WinUpV01_10.exe

Pliki wypakują się do katalogu temp i tam należy je odnaleźć ( odzyskać skasowane lub dostać się do niech w inny sposób ;-)
Wystarczy uruchomic dwa ostatnie pliki exe i potwierdzić wszystkie zapytania i mamy w notebooku najnowszy bios 04CA a przy okazji zmieniamy logo bootujące ipllus'a na logo samsung. W biosie pojawia się dodatkowe menu dotyczące trybu pracy wentylatora ( cooler auto i inne ). Polecam wersję NC10 z 2GB ram. Czy ktoś sprawdził pracę nc10 z 4GB ram ??
Conrad
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-06-21, 22:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: Conrad »

Używam obecnie AirCard 875 na programie 3G Watcher i mam tu ręczną możliwość wyboru trybu pracy: 2G, 3G, Automatic.

Jest to szczególnie przydatne w mojej okolicy gdzie mocny zasięg EDGE daje lepsze transfery niż słabiutki HSDPA. Modem na zakresie "Automatic" łączy się z HSDPA dlatego ręcznie ustawiam by korzystał z 2G.

Czy oprogramowanie dołączone do Samsunga NC10 umożliwia tego typu ustawienia??? Chodzi mi o oprogramowanie producenta bo nie spodziewam się, że wciskany przez Plusa iPlus Manager ma takie udogodnienie.

Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: YaHooo »

Conrad pisze:Chodzi mi o oprogramowanie producenta bo nie spodziewam się, że wciskany przez Plusa iPlus Manager ma takie udogodnienie.
Każde oprogamowanie udostępnia taką możliwość. Nawet iPlus Manager umożliwia wymuszenie konkretnej technologii > [iPlus]Wymuszenie HSxPA < Tu masz przykład jak wymusić 3g. Analogicznie jest 2g.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Conrad
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-06-21, 22:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: Conrad »

Dziękuję. Nie spodziewałem się...

A przy okazji wielki plus dla Plusa ;-) choć wolałbym, aby nie instalowali iPlusa Managera wraz z systemem na NC10 i pozostawili wybór klientowi.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: YaHooo »

Nie ma za co ;)

Ale my tu na forum polecamy wyrzucenie tego iPlus Managera i zainstalowanie oprogramowania producenta. Albo jeszcze lepiej jak modem jest z trybie RAS to dial-up. Natomiast w trynie NDIS to ustawienie jego właściwości w Menadżerze Urządzeń.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: Engelbert »

Conrad, na NC10 nie uświadczysz na chwilę obecną iPlus Menadżera - w NC10 preinstalowana jest aplikacja producenta, czyli Connection Manager.
corona
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-26, 12:12
Lokalizacja: Poland

Re: NC10 NC-10 samsung bios firmware update failure

Post autor: corona »

yark pisze:Zmiana biosu w NC10 z iplusa ( NC10-KAP1PL ) Po wejściu na stronę produktu http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... C10-KAP1PL , dostajemy dostęp do biosu http://org.downloadcenter.samsung.com/d ... 0_04CA.exe
Niestety standardowy firmware update kończy się niepowodzeniem. Dla modelu brandowanego iplus update nie działa. Jest to błąd samsunga, gdyż strona jest odpowiednia. Otrzymany plik WIN_NC10_04CA.exe zawiera :
AddMem.sys
b.
.
.
.
SWinFlash.exe
WinUpV01_10.exe

Pliki wypakują się do katalogu temp i tam należy je odnaleźć ( odzyskać skasowane lub dostać się do niech w inny sposób ;-)
Wystarczy uruchomic dwa ostatnie pliki exe i potwierdzić wszystkie zapytania i mamy w notebooku najnowszy bios 04CA a przy okazji zmieniamy logo bootujące ipllus'a na logo samsung. W biosie pojawia się dodatkowe menu dotyczące trybu pracy wentylatora ( cooler auto i inne ). Polecam wersję NC10 z 2GB ram. Czy ktoś sprawdził pracę nc10 z 4GB ram ??
Czy mógłby ktoś udostępnić te dwa pliki?

Happy New Year
:-)
Awatar użytkownika
eglebegle
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-13, 00:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NC10 NC-10 samsung bios firmware update failure

Post autor: eglebegle »

yark pisze:Zmiana biosu w NC10 z iplusa
:padam: :brawa:
Dzięki wielkie za tę solucję. Nareszcie pozbyłem się tego logo iPlusa na starcie :D .
eglebegle
corona
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-26, 12:12
Lokalizacja: Poland

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: corona »

Czy moze ktos pomoc w zmianie biosu?
:szok:
Nie moge nigdzie znalezc tych dwóch plikow.
:czyta: :czyta: :czyta:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: zDaleKi »

jackmarc32 pisze:Próbowałem uruchomić na netbooku oprogramowanie alternatywne w postaci mojego ulubionego programu do obsługi modemu Topnetinfo, ale próba skończyła się zawieszeniem komputera.
Wyszła teraz nowa wersja TNI, zobacz czy ta zadziała: > KLIK do TNI <
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
eglebegle
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-13, 00:22
Lokalizacja: Gdańsk

Samsung Recovery Solution III

Post autor: eglebegle »

Tak przy okazji różnych zmian i fixów na moim NC10 wyszło szydło z worka na temat "cudu" software'owego o nazwie Samsung Recovery Solution III i kopii, którą stworzył ten soft na ukrytej partycji tuż po uruchomieniu NC10 w sklepie. Mój NC10 miał oryginalnie dysk podzielony na dwie partycje po ok. 70parę GB każda. SRS wykonał kopię dysku systemowego, którego dane zajmowały wtedy ok 2,5GB. I sobie ta kopia w spokoju leżała ukryta.
Dwie partycje po 70GB zupełnie mi nie odpowiadają, więc przeorganizowałem sobie dysk. Po miesiącu gmerania tu i tam w systemie :hyhy: "nadejszła" chwila skorzystania z tej ukrytej kopii.. I tu padaka.. Owszem SRS z dziką rozkoszą przywróci tę kopię ale tylko wtedy, gdy szanowny użytkowniku będziesz miał dysk podzielony na partycje takie jak w momencie wykonywania kopii przez SRS III :zly: Czyli o kant.. można tę kopię sobie.. No chyba, że ktoś bez zmian w partycjach używa dysku podzielonego na te dwie 70gigowe kobyły..
Drugi raz zawiódł mnie ten soft gdy stwierdziłem.. "no skoro nie mogę wrócić do stanu dziewiczego NC10 :D to wrócę choć do stanu sprzed chwili" - bo zanim zacząłem przywracanie, to coś mnie tknęło (lata praktyki :hyhy: ) i zrobiłem na wszelki wypadek kopię systemowej partycji w stanie nie najlepszym ale działającym. I co? I lipa :zdziwko: Przywrócił kopię błyskawicznie i jeszcze błyskawiczniej zobaczyłem na starcie windy BSODa. To ciekawe, bo system choć w kiepskim stanie to startował normalnie i kopia powinna była też ruszyć bez problemów. Ale nie, kopia wie lepiej = spadaj użytkowniku, nie będziesz miał startu windy. BSOD w kółko macieju. Uratowałem się ruszeniem kompa z zenętrznego DVD z MiniPE i.. wykasowaniem z dysku antywirusa - nie pytajcie dlaczego, ważne że zadziałało :hyhy:
Ten cały SRS III chyba nawet nie robi weryfikacji poprawności kopii.. także radzę szerokim łukiem omijać ten soft i kopie zapasowe robić jakimś sprawdzonym narzędziem.
eglebegle
czarek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-26, 22:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: czarek »

Tak przy okazji, to u mnie srs odtwarza dane zarówno z ukrytej partycji jak i z kopii już przeze mnie stworzonej na partycję systemową o dowolnym rozmiarze :)
Ostatnio zmieniony 2009-01-13, 21:13 przez czarek, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: zDaleKi »

Pytanie o problem z łączem wydzielam tu: Problem z łączem? DNS?
Tu zostawmy miejsce na recenzje, bo w końcu taki to jest kącik.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
eglebegle
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-13, 00:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NC10 NC-10 samsung bios firmware update failure

Post autor: eglebegle »

yark pisze:Zmiana biosu w NC10 z iplusa ( NC10-KAP1PL ) Po wejściu na stronę produktu http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... C10-KAP1PL , dostajemy dostęp do biosu http://org.downloadcenter.samsung.com/d ... 0_04CA.exe
Niestety standardowy firmware update kończy się niepowodzeniem. Dla modelu brandowanego iplus update nie działa. Jest to błąd samsunga, gdyż strona jest odpowiednia.
I właśnie, to że strona jest odpowiednia, podpuściło mnie do zadania trudnych pytań :D do działu wsparcia notebooków Samsung Polska. Zapytałem się m.in. jak to jest, że na stronie jest BIOS, a próba nim aktualizacji kończy się niepowodzeniem i pytałem się o BIOS, który jest wyszukiwany za pomocą programu Samsung Update Plus: 03CD (o którym ani słowa na www), ale aktualizacja nim wykonuje tylko zmianę elementu MICOM a BIOS zostaje bez zmian.
Dostałem dwie odpowiedzi. I uważam, że są na tyle ważne dla Nas - użytkowników NC10 z sieci Plusa, że pozwolę je sobie przytoczyć:

"BIOS umieszczony na stronie jest to netbooka np-nc10-ka04pl. Dodanie
tego linka dla netbooka np-nc10-kap1pl to błąd administratora strony. W
chwili obecnej w Polsce nie ma dostępnych aktualizacji BIOSu dla
netbooka np-nc10-kap1pl.


i druga odpowiedź:
"Netbooki w sieci Plusa mają inny BIOS niż netbooki NC10 sprzedawane w
open markecie. Samsung Electronics Polska w chwili obecnej jeszcze nie
wprowadził aktualizacji BIOSu. Powinna ona być dostępna w najbliższym
czasie."

Odpowiedzi udzielił Pan Łukasz Kujawa, za co mu dziękuję i mam nadzieję, że się nie pogniewa, że zamieściłem jego słowa na Naszym forum. Ale to ważna rzecz dla userów NC10 z sieci iPlusa.

Przy okazji zwróciłem im uwagę, że link do kontaktu z działem wsparcia notebooków prowadzi do... wsparcia napędów optycznych :zdziwko:
eglebegle
corona
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-26, 12:12
Lokalizacja: Poland

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: corona »

Ja w moim NC10 z PusGSM mam najnowszy Bios 03CD, ściągnięty po przez Samsung Update Plus automatycznie.
Nie widzę jendak żadnych zmian w porównaniu do poprzedniego biosu.
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: jackmarc32 »

BliSki pisze:
jackmarc32 pisze:[...]
Wyszła teraz nowa wersja TNI, zobacz czy ta zadziała: > KLIK do TNI <
Jak wyczytałem na stronie http://eko.one.pl/index.php?page=samsungnc10 modem Samsunga NC10 "nie obsługuje niektórych poleceń: AT+GCAP, AT+FCLASS=0" . Kompletny zwis systemu był właśnie podczas próby uruchomienia komunikacji AT TopNetInfo.
A tak na marginesie na tej stronce jest opis instalacji i konfiguracji Linuxa Ubuntu. Zainstalowałem go na swoim komputerze i wszystko działa. Nie udało mi się uruchomić modemu HSDPA zgodnie z opisem z powyższej strony, ale zainstalowałem program Global3g i wszystko działa jak należy. :)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-22, 09:17 ]
Wycinam zbędny cytat.
Ostatnio zmieniony 2009-01-22, 09:16 przez jackmarc32, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ