Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Czyli nowe testy, recenzje, opisy w trakcie tworzenia.

Moderator: Moderatorzy

tomashleezon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-15, 21:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: tomashleezon »

Hej!

Mam ogromną prośbę, mógłbyś wypakować wszystkie potrzebne pliki z wersji 04CD i posłać mi na meila?? Bardzo bym o to prosił, bo ja mam NC10 z PLUSA i przez przypadek wgrałem soft 04CA, a teraz jak chce wypakować to ciagle pisze, ze nie moge...

lizon79 (maupka) gmail.com

Bardzo dziękuję!!!

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2009-04-24, 21:39 ]
Zmieniłam @ w adresie.
Ostatnio zmieniony 2009-04-24, 20:38 przez tomashleezon, łącznie zmieniany 1 raz.
hedm
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-11-08, 21:46
Lokalizacja: Warszawa

jak zamontować modem wewnetrzny HSDPA w Samsungu NC10 niez+

Post autor: hedm »

Może to już było,ale wrzucam jako przydatne dla tych co mają nc10 bez modemu
wg tego linku:
nc10 wwan 3g
Jeżeli wymieni się kartę wifi na modem 3g(Novatell EU850D) to bedzie chodzić, tylko hsupa niebędzie-(może jest jakis inny modem na mini pci z slotem na sim i hsupa?)Dobrze by było wymienić wtedy anteny wlan na anteny wwan(inne częstotliwości obsługiwane)chociaż mówią że dobrze chodzi.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: ja.michal »

Odgrzeję nieco bo nie ma co zakładać nowego tematu.

Wg mnie bardziej opłaca się zakupić na eBayu tego Samsunga a niżeli w Plusie.

Znalazłem jednego w cenie 359€ + 20€ przesyłka z wbudowanym już modemem HSPA wg informacji 5.76 / 7.2.
Aukcja nr 350257570183.
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: rb_zg »

A według mnie to się wcale nie opłaca. 379€ to po aktualnym kursie ok. 1615 zł a np. na Allegro można kupić od ręki za 1523 zł. Zyskujemy polską gwarancję, polski system operacyjny, klawiaturę QWERTY.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: ja.michal »

rb_zg, wszystko zależny od kursów walut. :) A gwarancja powinna być uznawana w całej UE.

I Ty podajesz cenę tego Samsunga bez modemu a mi chodzi o wersję z modemem, której nie kupisz jeśli nie jest to model z Plusa, albo ściągnięty z zagranicy.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: Patryk »

marens ostatnio pisał,że w Plusie bez aktywacji 1699,czyli z Ebaja się średnio opłaca :]
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: marens »

Dodam, że w Media Markcie jest kilka wersji ale tylko i wyłącznie Vobis'owska za 1699zł jest z modemem i warto dopłacić ok 200zł za modem.
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: rb_zg »

ja.michal pisze:rb_zg, wszystko zależny od kursów walut. :) A gwarancja powinna być uznawana w całej UE.
Podałem kwotę według kursu NBP. Taki kurs jest np. uwzględniany w rozliczeniach walutowych w firmach mających obroty z innymi państwami.
Co do gwarancji to tak powinno być. Choć w przypadku podanej przez Ciebie aukcji nie wiemy czy NC10 nie pochodzi z jakiejś promocji lokalnego operatora i nie obowiązuje tam gwarancja sprzedawcy. No i nadal mamy problem z klawiaturą QWERTZ :(
ja.michal pisze:I Ty podajesz cenę tego Samsunga bez modemu a mi chodzi o wersję z modemem, której nie kupisz jeśli nie jest to model z Plusa, albo ściągnięty z zagranicy.
Podałem cenę z modemem 3G. TU masz link do przykładowej aukcji.

Ps.
aby nie było mocno OT ;) to dodam, że sam jestem posiadaczem tego netbooka od lutego 2009 i jestem bardzo z niego zadowolony.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: marens »

rb_zg pisze:Podałem cenę z modemem 3G. TU masz link do przykładowej aukcji.
Cena jak na NC10 z modemem bardzo przyzwoita.
rb_zg pisze:dodam, że sam jestem posiadaczem tego netbooka od lutego 2009 i jestem bardzo z niego zadowolony.
Jest to bardzo dobry sprzęt, od wprowadzenia go na rynek nosze się z zamiarem kupna. Tylko ciężko z finansami.
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

NC10 i Windows 7

Post autor: rb_zg »

Witam,

odświeżę nieco temat gdyż na supporcie Samsunga pojawił się komplet sterowników dla systemu Windows 7. Na polskiej stronie supportu brak jest jeszcze sterownika i oprogramowania do modemu GT-Y3100. Nowa wersja 1.6.9.0101 dostępna jest
TUTAJ.

Zainstalowałem sobie "siódemkę" przy okazji wymiany dysku na szybszy i powiem że jestem bardzo miło zaskoczony. Wszystkie funkcje netbooka działają prawidłowo. Sam system działa całkiem żwawo i przyjemnie (posiadam 2 GB RAM-u).

Index wydajności dla komputera to 2,0
- procesor: 2,2
- pamięć (RAM): 4,5
- grafika (Aero): 2,0
- grafika (gry): 3,0
- dysk: 5,9

Na dzień dzisiejszy (a bawię się nowym systemem od czwartku 5.11.2009) śmiało mogę polecić chętnym instalację "siódemki"
Ostatnio zmieniony 2009-11-08, 19:25 przez rb_zg, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: marens »

Tak sobie pozwolę zapytać, ile Ci średnio bateria wytrzymuje jak korzystasz z internetu?
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: rb_zg »

Przy korzystaniu z netu przez GSM w pociągu wytrzymał mi niecałe 5 godzin.
Na co dzień nie udaje mi się rozładować do końca baterii (z tym że normalnie pracuję tylko przy wi-fi lub kablu).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
skurnik
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-23, 19:54
Lokalizacja: giżycko

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: skurnik »

witam, ja zakupiłem tego samsunga 2 miesiące temu. wyjąłem z paczki i powiedziałem z usmiechem ale jesteś mały :) ...i tak zaczęła sie moja przygoda z tym nc10 ...bezawaryjnie do tej pory, bateria jest rewelacyjna, bardzo dobry modem i... stopki :) stopki trzymają laptopa pod dość dużym nachyleniem podłoże nie zjezdza i sprawia wrazenie przyklejonego. reszte znacie bo tyle było juz powiedziane ...co chciałbym dodać, ze po zainstalowaniu firewalla dowiedziałem się ze menedzer modemu Samsunga HSPA a konkretnie proces ModemLauncher.exe probuje zapisywać wciskane klawisze ...oczywiście zablokowałem bo to :szok: KEYLOGGER ...ktoś cos wie na ten temat?

druga sprawa to po przeczytaniu tego tematu nie jasno wynika czy mozna aktualizować bios czy nie bardzo?
...impossible is nothing...
yark
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-26, 20:38
Lokalizacja: Silesia

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: yark »

Witam

Obecnie można zaktualizować bios do najnowszej wersji wspomagającej windows 7.
Oczywiście trzeba zastosować sztuczkę którą wcześniej opisałem.
Można przy okazji usunąć z biosa logo iplusa i włączyć oryginalne samsunga.
Czy ktoś już sprawdził pracę z modułem pamięci DDR2 4GB ?
skurnik
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-23, 19:54
Lokalizacja: giżycko

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: skurnik »

ja mam 2 GB i szczerze przyznam ze 4 to raczej juz za dużo skoro procesor atom, nie obsługuje wirtualizacji więc pamięcią raczej nie nadrobisz tak mi się wydaje. z drugiej strony grafika skromna. nie widzę potrzeby tak duzej ilosci ramu. ja zaoszczedziłem troche ramu na zamknieciu zbednych usług windowsa. myślę o przejsciu na ubuntu więc kolejne ramy zaoszczedzone ...po co ci tyle ramu w nc10?? to nie jest workstation to tylko netbook ...bardzo dobry netbook

wracajac do aktualizacji...ten specjalny zabieg dotyczy tylko wspomagania do win7 , bo ja mam xp'eka

...i HAP2PL a nie KAP1PL ...i na stronie samsunga nie ma hap2pl. drogą dedukcji smiem twierdzic, że h od hspa a 2 od ramu ?? mniejsza o to a wieksza o dobronie odpowiedniego biosu. dla hap2pl jaka wersja biosu??
...impossible is nothing...
skurnik
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-23, 19:54
Lokalizacja: giżycko

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: skurnik »

Znalazłem na internecie, że nc10 ma ukrytą opcję ustawień w biosie:

"Ukryta zakładka w biosie (działa dla biosów 03Cd/04CD/05CD): wejdź do biosu (F2), włącz numlock (Fn+F11), włącz scrolllock (Fn+F12), wyłącz capslock. Pojawi się zakładka Intel z szerokimi możliwościami konfiguracji sprzętu!"

Informacja pochodzi ze strony www.eko.one.pl.

Jak można to wykorzystać?? Warto coś zmieniać?

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2010-02-09, 07:25 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-02-09, 07:25 przez skurnik, łącznie zmieniany 1 raz.
...impossible is nothing...
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: pasza_sadyka »

Odgrzebię temat - czy ma ktoś tego netbooka z najnowszym dostępnym bios'em? Bodaj wersja 11CA - chodzi mi o to czy jest w nim opcja zmiany trybu dysku na sata/ahci enhaced, mam 04CD i niby jest w tym ukrytym intelowskim menu ale za żadne skarby nie chce mi zainstalować windy /pomimo wrzucenia do instalki sterowników ahci/, wywala błąd/bluescreena. Płyta recovery niby wszystko widzi ale po przejściu przez instalator i restarcie lipa - od nowa ładuje się instalator, do tego w biosie znika dysk :O Przywrócenie do trybu sata/compatibile ładnie rozwiązuje problem ale nie o to mi chodzi - w trybie ahci jest wsparcie dla ncq które chciałem sprawdzić na tym lapku.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: MAREKMAREK »

Cześć, nabyłem samsunga nc10 w plusie w abonamencie 110 zł za 20 GB limitu. Praktycznie nigdzie go już nie było. Tylko w jakimś sklepie z pralkami , w którym można nabyć też iplusa, wypatrzyłem go zakurzonego haha. Mam takie pytanie: Czy opłaca się na tym sprzęcie instalować windows 7 ? Procesor jak wiadomo Intel Atom 1,6 , 1 GB RAMu, 160 GB dysk. Z instalacją nie było by problemu, tylko nie wiem,czy modem HSPA będzie pod tym systemem śmigał... , i takie drugie pytanie, jeżeli w aplikacji Connection Manager mam do wyboru z pośród wszystkich trybów sieci " UMTS 900 " , czyli to oznacza że internet od Cyfrowego Polsatu będzie chodził na tym modemie ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: krystianb »

MAREKMAREK pisze:czyli to oznacza że internet od Cyfrowego Polsatu będzie chodził na tym modemie ?
Teoretycznie tak, praktycznie zdarzają się problemy z innymi modemami niż od nich. (O rzeczy tak oczywistej, że musisz od nich abonament kupić mówić chyba nie muszę)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: MAREKMAREK »

(O rzeczy tak oczywistej, że musisz od nich abonament kupić mówić chyba nie muszę)
Wiem, wiem, może kiedyś CP wprowadzi jakąś ofertę pre-paid to popróbuję. Chociaż przy 20 GB limitu i UMTSie internet od CP mi nie potrzebny jak na razie... Jedyne co spróbuję zrobić to wgrać Win 7 na NC10. Na XP co jakiś czaś wywala mi w menadżerze połączenia " Włóż kartę sim ". Co śmieszne wszystkie sterowniki, np. do modemu, system operacyjny, producent daje na płytach CD. Tylko gdzie ja to wsadzę w netbooku haha. Wszystko trzeba na pendrive przerzucać.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: krystianb »

Można sobie udostępnić cdrom po sieci.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: Jo_gurt »

Win7 będzie działać jak najbardziej.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: Patryk »

krystianb pisze:praktycznie zdarzają się problemy z innymi modemami niż od nich.
Tzn. co się dzieje ?
Osobiście przez dwa dni intensywnych testów nie odnotowałem najmniejszych problemów z innymi modemami, byle się pasmo zgadzało :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: krystianb »

Było jedno zgłoszenie, że modem nie widzi karty sim. Ale to był huawei bez umtsu 850 czy 900.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: MAREKMAREK »

Wgranie Windows'a 7 na NC10 powiodło się. System chodzi zdecydowanie lepiej niż XP na tym modelu. Nie działa mi tylko " rolka " na touchpadzie. Utrudnia to trochę przewijanie stron. Mam jeszcze jedno pytanie, czy numer *99**1*1# , którego używa teraz modem do ustanowienia połączenia, różni się czymś od numeru *99# ? Chodzi mi o to żeby nie nabić dodatkowych kosztów do rachunku.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: Jaco »

MAREKMAREK pisze: Chodzi mi o to żeby nie nabić dodatkowych kosztów do rachunku.
Nie nabije ci dodatkowych kosztów.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: YaHooo »

MAREKMAREK pisze:Mam jeszcze jedno pytanie, czy numer *99**1*1# , którego używa teraz modem do ustanowienia połączenia, różni się czymś od numeru *99# ?
Generalnie to jest to samo, tylko ta krótsza forma jest mniej ogólna. Składnia polecenia jest jak w tym poście http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=248851#248851 z tym, że parametr <L2P> równy 1 oznacza właśnie protokół PPP ;) Jak wtedy pisałem tamtego posta, coś mi się pomylić musiało ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
slawek773
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-21, 07:48
Lokalizacja: Jaworzno

Samsung modem Y3100 HSPA z NC10 plusa

Post autor: slawek773 »

Podaje link do strony z programem nie ilpusa do modemu Y3100

Jest program do obsługi
Jest aktualizacja firmware bo po włożeniu do Della latitdue D630 nie widział mi go a tera jest ok
I są sterowniki jak ktoś nie ma płyty

link:
http://www.wireless-driver.com/download ... tility.htm
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: pasza_sadyka »

Panowie spróbujcie odpalić na tym lapku Jolicloud /distro linuxa optymalizowane pod atoma/ http://www.jolicloud.com/ jeszcze co prawda alpha ale śmiga jak rakieta /w porównaniu do xpeka/ i co najważniejsze wszystko działa ZARAZ po instalacji - modem, BT, wifi etc /co do skrótów Fn+Funkcyjne wystarczy dopakować jedno repozytorium/!
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: MAREKMAREK »

No dla mnie najważniejsze jest to czy "rolka" przy touchpadzie będzie działać w tym systemie. No i czy ma jakiś program do obsługi modemu, wtedy bym się nie zastanawiał czy instalować :D
ODPOWIEDZ