[FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: zDaleKi »

empitt pisze:Dzisiaj udostępniłem najnowszy build
Dziękujemy za informacje. :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
darx667
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2008-07-06, 15:35
Lokalizacja: Warmia

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: darx667 »

1) Jak się połączyć z internetem po wykonaniu killall modem-manager? (ubuntu,gnome)
2) Czy jak jestem połączony z internetem to onlitor wtedy też zadziała czy trzeba sie rozłączyć by przeczytać wiadomości czy zobaczyć sygnał?
Play LTE Unlimited + AirRouter HP + Huawei E3272s-153
empitt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-07-03, 18:56
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: empitt »

BliSki pisze:Dziękujemy za informacje. :ok:
Mam nadzieję, że testujecie i pierwsze błędy zgłosicie :D Jeden już wyłapałem, Gammu nie potrafi usuwać wiadomości z pozycji 0 (karta SIM) i przez niego też nie potrafi Onlitor, ale mam pomysł na obejście problemu.
darx667 pisze:1) Jak się połączyć z internetem po wykonaniu killall modem-manager? (ubuntu,gnome)
2) Czy jak jestem połączony z internetem to onlitor wtedy też zadziała czy trzeba sie rozłączyć by przeczytać wiadomości czy zobaczyć sygnał?
1. Klikasz na ikonkę Network Manager i nie chce się połączyć?
2. Zależy od programu do łączenia się z internetem. W przypadku nowszych wersji Network Manager (on zabiera wszystko co może i nic dziwnego, że jest często krytykowany) musisz się rozłączać, a w przypadku Wvdial już nie koniecznie, ponieważ to zależy od Twoich ustawień. Jeśli Wvdial ma przypisany tylko jeden port, to wtedy dla Gammu przypisujesz inny wolny port i nie będziesz musiał rozłączać się z internetem, aby skorzystać z Onlitora.
Onlitor - zarządzanie mobilnym modemem w Linuksie
Awatar użytkownika
darx667
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2008-07-06, 15:35
Lokalizacja: Warmia

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: darx667 »

Tak gdy robię killall modem-manager (ubuntu 11.04) to ginie mi całe menu z połączeniem 3G.
W mandrivie i mageii do tej pory nie udało się uruchomić. Nie wiem już co mam robić. Nawet odinstalowałem programy sieciowe te z mdv i nic to nie pomogło.
Play LTE Unlimited + AirRouter HP + Huawei E3272s-153
empitt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-07-03, 18:56
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: empitt »

Mam rozumieć, że Network Manager działa bardzo dobrze, tylko Gammu nie chce ruszyć? Co mówią te cztery polecenia:

Kod: Zaznacz cały

groups
sed '/dialout/!d' /etc/group
cat ~/.gammurc
ls -la /dev/ttyU*
Onlitor - zarządzanie mobilnym modemem w Linuksie
empitt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-07-03, 18:56
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: empitt »

Właśnie pojawiła się ostatnia Beta Onlitora, w której działają kody USSD. Tę funkcję napisałem na brudno i dlatego nie jest jeszcze idealna, ale można testować i zgłaszać błędy. Wprowadziłem również kolejne modyfikacje i poprawki w poprzednich funkcjach. Odnośnik do najnowszej wersji Onlitora jest podany w podpisie.

EDIT:
Wersja RC z poprawkami jest już gotowa.

EDIT:
Onlitor b110802 stał się wersją stabilną ;)
Onlitor - zarządzanie mobilnym modemem w Linuksie
Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: Linuxiarz »

Bardzo dobry program, tylko jego używam bo działa, aczkolwiek tylko kody USSD mi nie działają w ogóle. ;)
empitt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-07-03, 18:56
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: empitt »

Długo nic nie robiłem ze względu na ograniczony dostęp do wolnego czasu, ale w końcu po kilku miesiącach udało mi się wypuścić Onlitora w wersji 0.9 RC. Testujcie jeśli tylko chcecie. Program jest do ściągnięcia na tej stronie.
Linuxiarz pisze:Bardzo dobry program, tylko jego używam bo działa, aczkolwiek tylko kody USSD mi nie działają w ogóle. ;)
Wprowadziłem kolejne zmiany w obsłudze kodów USSD, na moich Huawei E173 i E180 działają poprawnie:
Obrazek Obrazek Obrazek
Onlitor - zarządzanie mobilnym modemem w Linuksie
empitt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-07-03, 18:56
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: empitt »

Właśnie wydałem nowy skrypt Onlitor 0.9 RC 1, a właściwie już dzisiaj RC 2. Sa tylko ulepszenia, poprawki i nic więcej. Testujcie jeśli jesteście chętni. Obecnie skrypt testowałem z modemami Huawei E173, E180, E1750 i E3131. Dzięki temu ostatniemu modelowi byłem wstanie wyłapać kolejne niedoskonałości jakie miał skrypt. Za kilka dni planuję wydać stabilną wersję 0.9, dlatego uwagi są zawsze mile widziane.

Filmik pokazujący działanie Onlitora 0.9.1: http://dl.dropbox.com/u/6294587/Linux/N ... %3A47.webm (waży 2.2 MB, trwa 2:55 minuty).
Onlitor - zarządzanie mobilnym modemem w Linuksie
SiliconMind
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-02, 11:37
Lokalizacja: Ziemia

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: SiliconMind »

empitt pisze:Właśnie wydałem nowy skrypt Onlitor 0.9 RC 1, a właściwie już dzisiaj RC 2...
Pomysł na skrypt świetny. Niestety mam problem - skrypt kompletnie nie działa. W konsoli zupełne nic, a w gnomie gdy klikam "Run" nic się nie dzieje. Nie pojawia się żadne okno.

Używam nowego Debiana z GNOME 3. Zenity zainstalowany w wersji 3.4.0, gammu v1.31.90
Czy są jeszcze jakieś zależności do zainstalowania? Jak to w ogóle zdebugować jeśli nawet w konsoli przy próbie odpalenia onlitor.sh nic się nie pojawia?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: ra-v »

Na Huawei E1752C, na openSUSE 12.2 na KDE działa uruchamiany jako root, ale Anuluj mogę zaklikać się na śmierć, a okno się nie zamknie. Tak samo jak minimalizacja.
Swoją drogą przynajmniej wiem jak jest moc sygnału ;-)
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
empitt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-07-03, 18:56
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: [FAQ] Wammu i Onlitor jako alternatywa menedżerów

Post autor: empitt »

Długo, długo nie rozwijałem skryptu, ale w końcu mam więcej czasu i już pracuję nad nowszą werjsą. Onlitor będzie rozwijany od zera i mam nadzieję, że będę mógł liczyć na wasze testy. Niestety nie jestem wstanie posiadać dużej liczby modemów i też nie posiadam 20 Linuksów na komputerze, stąd te problemy.
Onlitor - zarządzanie mobilnym modemem w Linuksie
ODPOWIEDZ