Aero2 Multiwan 3 x Huawei e353u-2, pfsense - Nie działa.

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
qbasasa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-01, 10:56
Lokalizacja: Oława

Aero2 Multiwan 3 x Huawei e353u-2, pfsense - Nie działa.

Post autor: qbasasa »

Witam was,
jako że to mój pierwszy post na waszym forum chciałbym napisać że ciesze się mogąc pisać dla odmiany na polskim forum aby szukać specjalistycznej pomocy.

Hardware:
Laptop Toshiba A300-1ed
Aktywny hub usb.
3x Huawei e353u-2 z Meteora.

Software:
Host Windows XP
Virtualna maszyna z Pfsense do niej podpięte są wszystkie modemy.


Problem.
Po podpięciu modemów do virtualnej maszyny są one normalnie wykrywane i konfiguruje je normalnie przez WebGui, lecz po pewnym czasie podczas zmiany ip co godzinę połączenie internetowe modemu nie jest wznawiane wisi na offline i zarazem connected.
Jedyne co mogę zrobić to ręcznie z zakładki interfaces w webgui, kliknąć disconnect na takim połączeniu a następnie connect i wtedy połączenie się naprawia.

Jeżeli znacie jakąś dystrybucje która nie posiada tego problemu, lub wiecie jak temu zaradzić to prosze o pomoc.

Jeżeli znacie jakąś dystrybucję którą można użyć jako serwer plików, serwer drukarki, server torrenta, server proxy(to właśnie stoi na windowsie XP) i posiada loadballancing i failover dla 3 modemów ppp(za to odpowiada pfsense) będę wdzięczny za wskazówki.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Aero2 Multiwan 3 x Huawei e353u-2, pfsense - Nie działa.

Post autor: Jo_gurt »

qbasasa pisze:Jeżeli znacie jakąś dystrybucję którą można użyć jako serwer plików, serwer drukarki, server torrenta, server proxy(to właśnie stoi na windowsie XP) i posiada loadballancing i failover dla 3 modemów ppp(za to odpowiada pfsense) będę wdzięczny za wskazówki.
Sporo tego. Zerknij np. na ClearOS.
qbasasa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-01, 10:56
Lokalizacja: Oława

Re: Aero2 Multiwan 3 x Huawei e353u-2, pfsense - Nie działa.

Post autor: qbasasa »

Czy Clear Os obsługuje połączenia PPP?, patrzyłem demo i jest tylko pppoe.
Oczywiście najpewniej się mylę, i nie chciał bym tez podważać Twojej wiedzy.
Lub konfiguracja ppp nie jest dostępna z poziomu WebGui.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Aero2 Multiwan 3 x Huawei e353u-2, pfsense - Nie działa.

Post autor: ra-v »

Generalnie każdy linux obsługuje ppp, tylko nie wiem jak działa ten WebGUI, jakie ma funkcjonalności.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
qbasasa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-01, 10:56
Lokalizacja: Oława

Re: Aero2 Multiwan 3 x Huawei e353u-2, pfsense - Nie działa.

Post autor: qbasasa »

Mały update, jak na razie postawiłem virtualke z Zeroshellem, i działa zobaczymy czy problem z rozłączającymi się modemami będzie dalej występował. Jeżeli nie to postaram się zrobić jakiś sensowy loadbalancing i może nawet QoS.

Wiem że na każdym linuxie mogę włączyć ppp, problemem jest dla mnie balansowanie tych połączeń w sposób inny niż tablica routingu, która niestety raz nawiązane połączenie trzyma już przypisane do interfejsu. No i Failover też, nie jest dla mnie łatwy.
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aero2 Multiwan 3 x Huawei e353u-2, pfsense - Nie działa.

Post autor: moher »

ra-v pisze:Generalnie każdy linux obsługuje ppp, tylko nie wiem jak działa ten WebGUI, jakie ma funkcjonalności.
Jeśli ma wkompilowaną obsługę ppp w jądrze i odpowiednie narzędzia w userlandzie to tak, ale ze specjalizowanymi dystrybucjami nigdy nie wiadomo. Ale jeśli jest pppoe to ppp też musi być pod maską.

[ Dodano: 2013-02-01, 20:21 ]
qbasasa pisze:Wiem że na każdym linuxie mogę włączyć ppp, problemem jest dla mnie balansowanie tych połączeń w sposób inny niż tablica routingu, która niestety raz nawiązane połączenie trzyma już przypisane do interfejsu. No i Failover też, nie jest dla mnie łatwy.
https://home.regit.org/netfilter-en/lin ... balancing/

To tak na szybo, tutorial nie jest zbyt dobry, ale daje Ci punkt zaczepu do load-balance (iptables, connmark) i fail-over.

Nie do końca rozumiem o co chodzi z tym "trzymaniem raz nawiązanego połączenia", ale aktywnego (trwającego) połączenia w Twoim przypadku raczej nie przeniesiesz, ale przy load-balancingu przy pomocy iptables i connmark raz nawiązane połączenie z danym ip nie przypisze następnych prób połączenia do jednego interfejsu.
qbasasa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-01, 10:56
Lokalizacja: Oława

Re: Aero2 Multiwan 3 x Huawei e353u-2, pfsense - Nie działa.

Post autor: qbasasa »

Dzięki za linka, niestety albo jestem za głupi albo nie potrafiłem użyć podanych tam instrukcji aby sprawić że zacznie działać. Muszę przyznać że byłą to jedna z pierwszych stron które przeczytałem.
ODPOWIEDZ