WiFi Partner RM 5000+ | Play

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
raffish
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

WiFi Partner RM 5000+ | Play

Post autor: raffish »

Witam wszystkich,

Mam problem. Z racji studiów wyprowadziłem się z domu, a że nie mam możliwości posiadania stałego łącza w mieszkaniu to kupiłem internet Play na kartę i jako, że miałem wcześniej problemy ze starym modemem (ZTE MF631) pod systemem distro Ubuntu to kupiłem wynalazek od firmy wifipartner. Łączę się za jego pomocą przez wifi w trybie 3g.

Z tym, że tutaj mam podobne problemy. Jeżeli już uda mi się połączyć po wszelkiego rodzaju przebojach przez network managera to rozłącza się on co chwilę, wpadłem na pomysł żeby mieć ciągle włączonego utorrenta żeby połączenie cały czas wykazywało jakąś aktywność i przez moment to działało, ale teraz padło całkowicie. Po raz n-ty muszę resetować urządzenie do ustawień fabrycznych.

Szkoda mi trochę braku LTE, ale bardziej zależy mi na stabilności tego połączenia.

Czy powiniene zaopatrzyć się w modem, czy może bezprzewodowy router innego producenta?
Czy może jednak modem i próbować połączyć się za pomocą wvdial czy czegoś innego do czego znajdę tu(tj. na forum) wstępne instrukcje?
Coś trwalszego niż ten MiFiowski rupieć, z którym są same problemy a kosztował ponad 100zł. Teraz nadaje się tylko do używania go jako power bank, z racji całkowitego braku możliwości nawiązania połączenia z komputerem, już o internecie nie wspomnę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26106
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WiFi Partner RM 5000+ | Play

Post autor: wojteks »

raffish pisze:czy może bezprzewodowy router innego producenta?
Huawei B593 i będziesz miał do wyboru połączenie po WiFi albo kablu, ewentualnie Huawei 5180. Chyba że musisz mieć przenośne coś to kolejny MiFi z LTE.
Nie pomagam na PW!
raffish
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiFi Partner RM 5000+ | Play

Post autor: raffish »

[ Dodano: 2015-01-13, 08:45 ]
wojteks pisze: Huawei B593 i będziesz miał do wyboru połączenie po WiFi albo kablu, ewentualnie Huawei 5180. Chyba że musisz mieć przenośne coś to kolejny MiFi z LTE.
Czyli na kompatybilne i łatwe w obsłudze modemy pod Ubuntu nie mam co liczyć i zostaje mi ten router na kartę sim za 400zł?
Tańszego nie znalazłem

Rozumiem, że to urządzenie działa na zasilaczu i nie występują w nim problemy z wifi, takie jak miałem z produktem od wifipartner.pl.

Do internetu domowego już się nie nadaje, czy jest szansa na podpięcię do niego zwykłego dsl po wifi?
Ostatnio zmieniony 2015-01-13, 08:46 przez raffish, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiFi Partner RM 5000+ | Play

Post autor: Jo_gurt »

raffish pisze:Czyli na kompatybilne i łatwe w obsłudze modemy pod Ubuntu nie mam co liczyć
Huaweie działają bez problemu. Staroć E160 i lekko mnieszy staroć E3131 działają od strzału, po włożeniu do USB i podstawowej konfiguracji. Podobnie telefony Nokii jako modem.
raffish
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiFi Partner RM 5000+ | Play

Post autor: raffish »

W przypadku tych modemów na jaki ułamek prędkości mogę liczyć, względem tego którego wymienił wojteks, tj. Huawei B593?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiFi Partner RM 5000+ | Play

Post autor: Jo_gurt »

Spraw sobie modem Huawei-a, ale nowszy, obsługujący LTE i prędkości będą te same.
ODPOWIEDZ