Huawei E3372s HiLink + Virtualbox 5.1 Ubuntu Host, Windows guest

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
314TeR
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-12-10, 01:15

Huawei E3372s HiLink + Virtualbox 5.1 Ubuntu Host, Windows guest

Post autor: 314TeR »

Cześć,

Jestem administratorem sieci i czasami potrzebuję odpalić sobie jakiś zewnętrzny niezależny net, aby sprawdzić czy na np serwerach od zewnątrz wszelkie usługi działają OK, porty które mają świecić, świecą a inne są pozamykane. W tym celu kupiłem sobie modem Huawei E3372s w wersji HiLink, który normalnie bez problemu odpala mi się pod Linuxem. Mam też zainstalowany Virtualbox w najnowszej wersji 5.1 - addonsy dograne, przekazywanie urządzeń USB działa poprawnie do maszyn gości, poza wrednym Huawei E3372s.

Mój Huawei E3372s po podłączeniu do hosta wpierw zgłasza się jako ViD: 12D1 PiD: 1F01 i podpina wirtualny CD do instalacji softu, po czym po 2-3 sekundach przełącza się już w tryb modemu na ViD: 12D1 i PiD 14DC. To w linuxie działa, ale za diabła nie może zadziałać z windows jako gościem w vboxie. Dodałem filtr urządzeń do ustawień maszyny wirtualnej, wstawiłem tam sam PiD 12D1, ale nawet mimo tego modeswitch nie odbywa się tak jak powinien. Albo utyka mi na nie dokońca podłączonym cdromie, albo jako urządzenie 12D1 14DC z wykrzyknikiem w menadżerze urządzeń.

Czy jest jakaś metoda na zmuszenie go do pracy tak jak chcę, albo wyłączenia tego modeswicha aby modem zawsze zgłaszał się od razu HiLinkiem?

Będę wielce zobowiązany za wszelkie wskazówki jak go spacyfikować.
ODPOWIEDZ