modem do rasberry pi wspierający przekazywanie portów

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cimber
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-27, 14:33

modem do rasberry pi wspierający przekazywanie portów

Post autor: cimber »

Dzień dobry,
Chciałbym połączyć rasberry pi do LTE.
Udało mi się skonfigurować połączenie, mam kartę sim z publicznym adresem IP, ale potrzebuje wystawić malinke na świat żeby móc postawić na niej serwer mqtt.
Chciałem ustawić na modemie przekazywanie portów, ale modem który mam (Huawei E3372) nie wspiera takiej opcji.
Wiecie może jaki modem będzie mi to umożliwiał? Albo czy opisywany na forum update firmware pomoże mi w mojej sytuacji?

Z góry dziękuje za pomoc :)
Pozdrawiam
cimber
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: modem do rasberry pi wspierający przekazywanie portów

Post autor: key »

Musisz wylaczyc HiLink i uzywac sticka jako modem, nie jako router. Przeczytaj to: click.
Nie pomagam na PW.
cimber
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-27, 14:33

Re: modem do rasberry pi wspierający przekazywanie portów

Post autor: cimber »

Dziękuje bardzo za pomoc, ale utknąłem podczas konfiguracji na błędzie nr 19 przy wgrywaniu aktualizacji. Próbowałem wertować rosyjskie fora, próbowałem przez puttiego i at komende zmienić tryb modemu, ale albo coś robię źle, albo się nie da.
Mogę oddać modem i zamiast niego <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> coś, co domyślnie wspiera przekazywanie portów i wydaje mi sie że to było by dla mnie łatwiejsze niż męczenie sie adaptacją tego modemu który mam. Macie może jakiś konkretny model do polecenia, albo jakiś sposób na obejście wspomnianego błędu 19?

Pozdreawiam
cimber
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: modem do rasberry pi wspierający przekazywanie portów

Post autor: dzejk »

w dziale modemów znajdziesz odpowiedź na błąd 19.
cimber
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-27, 14:33

Re: modem do rasberry pi wspierający przekazywanie portów

Post autor: cimber »

Dziękuje za pomoc,
próbowałem ale z tego co doczytałem mam nową (zablokowaną) wersje firmware, na którą działa tylko metoda igły.
A że modem jest na gwarancji, szkoda mi jej tracić, i moge go zwrócić, to wolałbym po prostu wymienić go na jakiś model który zadziała od ręki.
Jedyne wymagania które mam co do takiego modemu to poza wsparciem pod linuxa możliwość przekazywani portów, tak żebym mógł na malince wystawć sobie serwer mqtt.
Moglibyście mi doradzić jakiś mniej problematyczny sprzet?
ODPOWIEDZ