Monitoring IP na internecie satelitarnym.

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maciek84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-01-02, 20:57

Monitoring IP na internecie satelitarnym.

Post autor: maciek84 »

Witam,
mam dom w lesie i chciałbym mieć 2-3 kamery i dostęp do nich na laptopie/komórce do podglądu. Nie mam innej opcji, jak instalacja internetu satelitarnego. LTE jest tylko w kilku miejscach i to bardzo słaby. Testowałem anteny, wszystkie sieci. Nie ma to sensu. Zostaje satelita. I tutaj pytanie, czy taki podgląd z kamer (przez chmurę, bo nie będę miał zewnętrznego IP) za pośrednictwem internetu satelitarnego i sporego opóźnienia PING będzie działać poprawnie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Monitoring IP na internecie satelitarnym.

Post autor: wojteks »

Myślisz o tooway czy starlink?
Nie pomagam na PW!
maciek84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-01-02, 20:57

Re: Monitoring IP na internecie satelitarnym.

Post autor: maciek84 »

O tooway. Starlink byłby idealny (i PING mały) ale na ten moment płacić 400-500 zł miesięcznie, to przesada. Za 2-3 lata będzie pewnie super opcją. Na teraz zostaje tooway.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Monitoring IP na internecie satelitarnym.

Post autor: wojteks »

W sumie opóźnienie obrazu 1 sekunda nie ma jakiegoś znaczenia byle pasma na przesył wystarczyło.
Nie pomagam na PW!
_7G_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-10-14, 16:59

Re: Monitoring IP na internecie satelitarnym.

Post autor: _7G_ »

Niektóre monitoringi mają detekcję ruchu i w praktyce przesyłają obraz tylko gdy coś się dzieje, a więc nie trzeba zbyt wiele transferu. Chyba że to monitoring granicy z Białorusią :D
ODPOWIEDZ