Internet bezprzewodowy w Tuszynie woj. łódzkie?

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iplus_netbox
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-02-02, 13:06
Lokalizacja: Tuszyn i okolice

Internet bezprzewodowy w Tuszynie woj. łódzkie?

Post autor: iplus_netbox »

Witam! Niedługo zakończy mi się umowa z Plusem na świadczenie usług iPlus, dlatego już teraz rozglądam się za jakimś alternatywnym bezprzewodowym połączeniem z Internetem (nie chcę już komórkowego), lecz trudno mi znaleźć coś sensownego.
Zwracam się do Was z gorącą prośbą o podanie mi jakiś dostawców Internetu na terenie Tuszyna i okolic (gmina Tuszyn, woj. łódzkie), ponieważ chciałbym znaleźć coś lepszego od iPlusa. Wiem, że są takie firmy, jak: 4WEB, Pilicka, ale trudno mi cokolwiek o nich powiedzieć, bo nie miałem z nimi nigdy do czynienia i nie wiem jak jest z ich zasięgiem.
Co Wy polecacie (może być i radiowy, i satelitarny, ale w rozsądnych cenach i z jakąś normalną prędkością łącza)?
Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet bezprzewodowy w Tuszynie woj. łódzkie?

Post autor: ja.michal »

Ja w prawdzie nie z tej okolicy, ale jeśli chodzi o internet satelitarny to szybki i dwukierunkowy to droga zabawa. Tańszym rozwiązaniem jest internet jednokierunkowy, ale do tego potrzebujesz kanał nadawczy czyli np modem dial-up, albo internet komórkowy. Do tego łącze nie jest zbyt szybki tzn raczej nie pograsz itp. Duże pingi są. Raczej nie polecam.
To tak tyle ode mnie. :)
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Internet bezprzewodowy w Tuszynie woj. łódzkie?

Post autor: kedi »

O pilickiej to ci powiem że szkoda pieniędzy i czasu, 4web nieznam ale jeżeli mają nadajnik w tuszynie to możesz być w ich zasięgu, chodz to radiówka a radiówki w systemie wi-fi mają generalnie w naszym kraju kiepską opinie. Najlepszym rozwiązaniem pod wzgledem jakości jest neostrada to taki mercedes (o ile interesuje cie internet stacjonarny)

PS. Jaki ten świat malutki, w Kruszowie mam znajomego Piotrka Barańskiego okolo 30 lat pracuje na stacji Lotosu, a może to ty ???
iplus_netbox
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-02-02, 13:06
Lokalizacja: Tuszyn i okolice

Re: Internet bezprzewodowy w Tuszynie woj. łódzkie?

Post autor: iplus_netbox »

kedi pisze:O pilickiej to ci powiem że szkoda pieniędzy i czasu, 4web nieznam ale jeżeli mają nadajnik w tuszynie to możesz być w ich zasięgu, chodz to radiówka a radiówki w systemie wi-fi mają generalnie w naszym kraju kiepską opinie. Najlepszym rozwiązaniem pod wzgledem jakości jest neostrada to taki mercedes (o ile interesuje cie internet stacjonarny)

PS. Jaki ten świat malutki, w Kruszowie mam znajomego Piotrka Barańskiego okolo 30 lat pracuje na stacji Lotosu, a może to ty ???
Nie, ale znam Piotrka, bo mieszka na przeciwko mnie ;) (no prawie)


Jeśli chodzi o Pilicką, to jak zobaczyłem ceny, sam zrezygnowałem.
A dzisiaj odpisali panowie z 4WEB i powiedzieli, że na terenie gminy Tuszyn nie ma ich usług, ponieważ sygnał nie dociera (najbliżej jest w Rzgowie i Kalinku, ale do Tuszyna już nie sięga).

Z chęcią poznam inne Wasze oferty internetu bezprzewodowego, bo w stacjonarny nie chcę mi się "bawić".

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-03-03, 20:16 ]
Panowie tniemy zbędne cytaty. Odnośnie Piotrka Barańskiego proszę na PW między sobą wyjaśnić tą kwestię.
patefoniq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-01-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź / Grabina Wola

Re: Internet bezprzewodowy w Tuszynie woj. łódzkie?

Post autor: patefoniq »

A propos tej lokalizacji, podczepiam się pod temat.
Ja szukam netu do Grabiny Woli. Najlepiej radiówka z Tuszyna. Ze stodoły widzę dachy.
pozdrawiam
Piotr Paszkowski aka patefoniQ
Obsługa informatyczna, Outsourcing IT - Łódź / łódzkie
http://www.syslink.pl
Marzenaonet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2011-05-12, 16:20
Lokalizacja: Wielkopolska

Re:internet radiowy

Post autor: Marzenaonet »

Ja też zmieniłam dostawcę (co prawda zazębia mi się troszkę umowa i jeszcze chcę wykorzystac do końca poprzedniego). Też długo szukałam i prosiłam na różnych forach o pomoc. Patrząc na opinie, ceny i zasięg (u mnie) wybrałam ofertę airmax . Z tego co pamiętam, to łódzkie też mają w zasięgu, a nawet jak nie to na stronie mają info, że zakładaja nadajniki, jak jest klient, na swój koszt. Nie wiem ile w tym prawdy, ale info jest. Odnośnie cen to 24Mb/s za 50zł z routerem 4xLAN i WiFi praktycznie bez ograniczeń. Router ma dobrą siłę, bo z laptopem można spokojnie siedzić na ogrodzie i nie zrywa a siła sygnału ok 60%
ODPOWIEDZ