StarDSL

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

Teraz to niewile prztransferowuję, bo jak pisałam StarDSL nie wie o co chodzi, że nie mam netu (tam parcują jeszcze większy laicy niż ja) i korzystam chwilowo z iPlusa znajomych, ale jest tragedia :)
A moża mógłbyś doradzić, jaką antenę wzmacniającą powinnam nabyć (chodzi mi o jej parametry)?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: StarDSL

Post autor: sp6huk »

OneM pisze:A moża mógłbyś doradzić, jaką antenę wzmacniającą powinnam nabyć (chodzi mi o jej parametry)?
Dokładnie TAKĄ antenę musiałabyś kupić. Zapewne brałabyś taryfę Orange Free, więc do tego modem AnyData ADU-635WA, i konektor do połączenia anteny z modemem np. TAKI.
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

Wszystko zanotowałam :) Jutro zabieram się do działania. Dzięki
EmTeeDee

Re: StarDSL

Post autor: EmTeeDee »

OneM pisze:Wszystko zanotowałam :) Jutro zabieram się do działania. Dzięki
Witam! i jak tam Twoje wojaże z netem??? Sorki że dopiero teraz przejrzałem ten temat :( Ja jestem z miejscowości Lipińskie Małe a łączę się z BTS w Oraczach i u mnie w lesie to działa.Napisz co u Ciebie jak by co to mogę wpaść na kawę z modemem CDMA ;)
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

U mnie działa w miarę ok, znaczy zasiąg na 3 kreski, ale dość często mnie "wyrzuca" i musze od nowa uruchamiać modem.
EmTeeDee

Re: StarDSL

Post autor: EmTeeDee »

Jaki masz modem? i czy masz antenę zewnętrzną? u mnie bez anteny dioda jest pomarańczowo/czerwona i sygnał 2/3 kreski 90/94dBm.
A z anteną z dipola pełen zasięg 75/80dBm antenę mam skierowaną na Oracze.U Ciebie to powinno lepiej chodzić bo masz ''niedaleko''do Zawady Tworki.
U mnie Fantex też nie działa chodź w samej wiosce już tak,jest maszt ale mnie dzieli od niego kilometr lasu. :cry: No ale o szmatexsie są rożne opinie :hyhy: A jakie są Twoje opinie o necie satelitarnym? bo kiedyś zastanawiałem się i nad tą opcją :gwiazdki:
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

Mam modem anydata, anteny zewn. jeszcze nie mam. Dioda miga na niebiesko.
Satelitarny był ok jeśli chodzi o przysył, ale wysył miałam gprs więc kiepsko, ale to było póki byl skysat plus ale po tym jak odsprzedali tę usługę firmie dsl to już tylko tragedia.
CDMA zdecydowanie lepsze tylko nie wiem czemu często muszę ponawiać uruchamianie modemu.
barteq7
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 21:24
Lokalizacja: wawa

Re: StarDSL

Post autor: barteq7 »

Ostatnio obiło mi się o uszy, że z CDMA nie jest tak różowo jak piszą. Są problemy z przesyłem danych i ciężko jest osiągnąć max. prędkości... Czy to prawda?
EmTeeDee

Re: StarDSL

Post autor: EmTeeDee »

barteq7 pisze:Ostatnio obiło mi się o uszy, że z CDMA nie jest tak różowo jak piszą. Są problemy z przesyłem danych i ciężko jest osiągnąć max. prędkości... Czy to prawda?
Ja nie narzekam-nie mam innej alternatywy,więc cieszę się tym co mam ;) Do moich celów w zupełności wystarcza-a co do problemów to zależne jest od lokalizacji i userów na danym BTS -wiadomo net nie z gumy i parę ''pijawek'' szybko go zapcha :hyhy: Mój brat ma neta z kablówki i jak czasem u niego bywam-to ta jego prędkość jakoś nie powala mnie na kolana :cfaniak: Dużo ludi nawet przeszło z Neo do CDMA - bo taniej ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: StarDSL

Post autor: krystianb »

barteq7 pisze: i ciężko jest osiągnąć max. prędkości...
Daj przykład mobilnej sieci gdzie można osiągać maksymalne prędkości wszędzie i zawsze.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: StarDSL

Post autor: sp6huk »

barteq7 pisze:Ostatnio obiło mi się o uszy, że z CDMA nie jest tak różowo jak piszą
Ja nie mam zastrzeżeń, do Orange'owego CDMA,
barteq7 pisze:Są problemy z przesyłem danych
Nic podobnego nie uświadczyłem. Możesz rozwinąć swoją myśl ?,
barteq7 pisze:ciężko jest osiągnąć max. prędkości... Czy to prawda?
3,1 Mb/s, to rzeczywiście nigdy nie miałem, ale ~2,8 Mb/s, spokojnie.
EmTeeDee

Re: StarDSL

Post autor: EmTeeDee »

Tak jak wspomniałem-w niedzielę byłem u brata i chciałem pobrać patcha do gry-ponad 1GB i jak pokazało że będzie się ściągać ponad godzinę to zrezygnowałem :szok: Jedyny plus to że ma bez limitu-gry tak samo mu lagują jak i dla mnie.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: StarDSL

Post autor: Sundance_kid »

onimusza666 pisze:jak pokazało że będzie się ściągać ponad godzinę to zrezygnowałem :szok:
Kurka, a ja swego czasu tyle mogłam czekac na mp3. Jak to się ludzie rozpiescili :rotfl:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: StarDSL

Post autor: ja.michal »

Ja swego czasu ściągnąłem Vistę testową ze strony MS na EDGE koło 17KB/s. To było DVD koło 3GB. :hyhy:
barteq7
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 21:24
Lokalizacja: wawa

Re: StarDSL

Post autor: barteq7 »

ja.michal pisze:Ja swego czasu ściągnąłem Vistę testową ze strony MS na EDGE koło 17KB/s. To było DVD koło 3GB. :hyhy:
Ile Ci to zajęło??:)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: StarDSL

Post autor: ja.michal »

Zostawiłem na 3 dni komputer. Nie wiem czy jakieś skoki były czy wznowienia.
hary
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2010-04-30, 21:41
Lokalizacja: wawa

Re: StarDSL

Post autor: hary »

Chciało ci się tyle czekać?

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-06-24, 21:58 ]
A może by tak od razu pisać poprawnie, z dużej litery zdanie zacząć?
Ostatnio zmieniony 2010-06-24, 20:58 przez hary, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: StarDSL

Post autor: ja.michal »

I tak na wykłady chodziłem i wyjazd miałem więc nie było problemu. Ale to stare czasy. Teraz neo prawie 20. :] Prawie bo leci do 15.
hary
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2010-04-30, 21:41
Lokalizacja: wawa

Re: StarDSL

Post autor: hary »

Prehistoria :) masz szczęście że masz chociaż neo. Ja wg TPSA jestem nierentowny :(
Ostatnio zmieniony 2010-06-28, 19:29 przez hary, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: StarDSL

Post autor: ja.michal »

hary, też tak miałem. Po przeprowadzce jest inaczej.
barteq7
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 21:24
Lokalizacja: wawa

Re: StarDSL

Post autor: barteq7 »

To bardziej opłaca się przeprowadzka niż zakup alternatywnego może wolniejszego netu??:)
hary
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2010-04-30, 21:41
Lokalizacja: wawa

Re: StarDSL

Post autor: hary »

ja tak właśnie mam po przeprowadzce :) nikt nie chce mi neta podłaczyć (mówimy o takim który ma jakąś normalną prędkość i jest bez limitu)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: StarDSL

Post autor: ja.michal »

To WiMax w Erze lub Netii. Łącze jak po kablu praktycznie. Bez limitów. Prędkość do 1Mb/s. Z reguły zawsze jest ten 1Mb/s.
hary
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2010-04-30, 21:41
Lokalizacja: wawa

Re: StarDSL

Post autor: hary »

netia brak zasiegu, era niestety tez :(
barteq7
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 21:24
Lokalizacja: wawa

Re: StarDSL

Post autor: barteq7 »

a ten WiMax to chyba radiówka?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: StarDSL

Post autor: sp6huk »

barteq7 pisze:a ten WiMax to chyba radiówka?
Tak, WiMAX to internet bezprzewodowy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: StarDSL

Post autor: ja.michal »

Komórkowy też można nazwać radiówką. :cfaniak:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: StarDSL

Post autor: wojteks »

ja.michal pisze:Komórkowy też można nazwać radiówką.
A satelitarny to nie? Może lepsza nazwa by była mikrofalowy bo na 10-12GHz leci?
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: StarDSL

Post autor: ja.michal »

Wszystko co na falach można nazwać radiówką. Dlatego nie lubię tego określenia.
bartoszj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-11, 18:23
Lokalizacja: Otwock

Re: StarDSL

Post autor: bartoszj »

Przepraszam za odgrzewanie, ale również mam sporo do powiedzenia w temacie. Również nie obyło się bez problemów ze StarDSL i trwają do dzisiaj.
Umowa została podpisana we wrześniu (przy czym nie omieszkali zafakturować sierpnia, mimo że nie miałem pojęcia, że jestem podłączony- umowa z X3M była rozwiązania, a z nimi jeszcze nie podpisana) 2009 i już na początku były problemy, ponieważ internet nie chodził przez pierwsze 2 tygodnie. Potem uruchomili, ale wszystko szło jak krew z nosa, badania prędkości wykazywały maksymalnie 0,5 Mbita, a posiadałem pakiet zapewniający teoretycznie 2 Mbit (po "promocyjnej" cenie 359zł/miesiąc, nie wspominając o cenie sprzętu !!!).
Na e-maila ze skargą i pomiarami prędkości nikt nie raczył odpowiedzieć. Po liście poleconym również nie otrzymałem odpowiedzi, ale jedną fakturę obniżyli o całe 100zł (jak się niedawno okazało, z powodu jakiegoś innego problemu, a więc pozostali głusi na moją reklamację).
Gdy złożyłem chęć rozwiązania umowy z powodu niedotrzymania umowy przez operatora, nagle się okazało że internet zaczął chodzić jak ta lala (o czym nie miałem okazji się przekonać, bo już dawno odłączyłem to dziadostwo), a poprzednie prędkości wynikały ze złego ustawienia anteny, o którym nikt nie raczył wspomnieć pomimo moich reklamacji. Pozostaje pytanie dlaczego nagle ustawienia się poprawiły, skoro nikt ode mnie się do niej nie dotykał, a ostatnią osobą która to robiła, był technik z X3M.
Od jakiegoś pół roku trwa przepychanka na pisma, w których oczywiście nie widzą swojej winy, ale jednak zaproponowali zapłacenie kary obniżonej do 75% (ciekawe skąd ta wspaniałomyślność, bo chyba nie z troski o klienta?). Od kilku miesięcy wszystkie ich faktury lądują w koszu, a ostatnio zaczęli grozić wpisaniem na listę dłużników albo czymś w tym stylu. W każdym razie sprawie przygląda się rzecznik konsumenta i pewnie dam to prawnikowi, bo denerwuje mnie, że ktoś nie traktuje klienta poważnie nie wywiązując się z umowy, ale upomnieć się kasę to są pierwsi.

PS
Nie wspomniałem, że w czasie rozmowy telefonicznej ich pracownik zwalił wszystko na winę Astry. Gdy w oficjalnym piśmie poprosiłem o wyjaśnienie sprawy z Astrą, ten sam pracownik odpowiedział (już w piśmie) lakonicznie, że to nie wina satelity... i już. Takie argumenty przedstawił.
ODPOWIEDZ