Jaki internet ?

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gilsan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-16, 22:13
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Jaki internet ?

Post autor: Gilsan »

Witam, mam pewien poważny problem tzn. mieszkam w kompletnej dziurze, i niedługo mi sie kończy umowa z orange na internet radiowy(256kb/s). Chciałbym teraz kupić jakiegoś dobrego neta, który pozwoliłby mi grać z kolegami :( (z małytmi pingami) i bez jakiś limitów. Mieszkam daleko od miast czy wsi (w środku lasu). Mam jedynie CDMA tutaj, ale nie chce brać znów orange, bo te limity są kompletnie zryte! Jeżeli macie jakies rozwiązanie prosiłbym was o radę. Trochę zastanawiałem się nad Tooway, ale te pingi... :cry: PS cena nie musi być najmniejsza jeżeli necik będzie dobry.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaki internet ?

Post autor: sp6huk »

Jaka miejscowość ? Nie bierz internetu satelitarnego....odradzam, a szególnie kiedy chcesz grać w gry.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet ?

Post autor: ja.michal »

sp6huk pisze:a szególnie kiedy chcesz grać w gry.
Chyba, że w szachy. :hyhy:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet ?

Post autor: wojteks »

Gilsan pisze:bo te limity są kompletnie zryte
Wyboru wielkiego nie masz.
Hybryda Orange Free i CDMA z duzym limitem.
Nie pomagam na PW!
Gilsan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-16, 22:13
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Jaki internet ?

Post autor: Gilsan »

Wiem, że wielkiego wyboru nie mam, ale liczyłem że ktoś mi coś dobrego doradzi. A i mieszkam sam, więc jakieś inwestycje, czy podciąganie kabla odpada;/
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaki internet ?

Post autor: sp6huk »

Zapytałem wcześniej gdzie mieszkasz, w lesie to Mi za wiele nie mówi :]
Gilsan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-16, 22:13
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Jaki internet ?

Post autor: Gilsan »

Dobrze mówie, to nie jest żadna miejscowość, tylko jeden dom pośrodku lasu;p . Dla sprecyzowania jakieś 25km od Piły(Wielkopolskie).
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaki internet ?

Post autor: sp6huk »

Żartujesz sobie ? Twój dom nie ma adresu ? Ale mniejsza o to...nic z tego nie wywnioskuje, że 25km od Piły, jeżeli już twój dom nie ma adresu to może podaj najbliższą wioskę oddaloną od twojego miejsca zamieszkania ;) Lub zaznacz kropką na mapie w którym miejscu mieszkasz i wtedy będziemy mogli Ci pomóc.
Gilsan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-16, 22:13
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Jaki internet ?

Post autor: Gilsan »

Mogę podać adres, ale wam to nic nie pomoże...tego nie ma na żadnej mapie czy cuś. Ale maksymalnie spróbuje wytłumaczyć moją pozycje. Znajduje się 6km w lini prostej od miejscowości Łąki. Mieszkam w małej dolinie. Obok znajduje się jezioro Linowo. Tyle, chyba, że wspomne o wielu drzewach;] Drugi sposób-Żeby do mnie dojechać trzeba kierować się drogą od wioski Łąki do Niekurska. Mniej więcej po 2 km skręcić w las i po kolejnych 4 km jest się u mnie. Dokładniej się już nie da.
Gilsan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-16, 22:13
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Jaki internet ?

Post autor: Gilsan »

To może łatwiej, czy internet wi-fi sięgnie mi z Piły jeżeli kupie jakąś dużą antenę czy coś w tym rodzaju?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaki internet ?

Post autor: sp6huk »

Gilsan pisze:To może łatwiej, czy internet wi-fi sięgnie mi z Piły jeżeli kupie jakąś dużą antenę czy coś w tym rodzaju?
Nie da rady na taką odległość zestawić linku WiFi a tym bardziej przy braku widoczności obu punktów.

P.S. Dużo pomogło Mi to, że podałeś miejscowość będę mógł teraz coś Ci poszukać ;)


No i jesteśmy w domu :D Niestety mieszkasz w tak pechowej lokalizacji, że jesteś skazany na EDGE lub to najlepsze rozwiązanie to <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Orange Free Optimum, Premium lub Platinum ;) Nie masz szans na lepsze łącze.
Gilsan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-16, 22:13
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Jaki internet ?

Post autor: Gilsan »

Ehh.... dzięki za pomoc, jednak liczyłem w skrytości, że jednak będe mógł mieć coś lepszego, bo 150zł za orange z limitem i taką prędkością to głupio tyle dawać, ale jak trzeba....;/
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaki internet ?

Post autor: sp6huk »

No jeżeli potrzebujesz tak duży limit jak 35GB (+ 2 GB jak bierzesz w e-sklepie) no to lepszej oferty nie ma żaden z operatorów u Ciebie dostępnych. Zobacz ile aktualnie zużywasz dziennie MB danych np. za pomocą netmetera i pomnóż razy 30 dni i przekonasz się ile transferu zużywasz miesięcznie ;) Bo może nie potrzeba Ci tych 35 GB (ewentualnie 2 GB więcej) więc po co wydawać więcej pieniędzy.
Awatar użytkownika
Biurowiec
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-08-18, 11:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki internet ?

Post autor: Biurowiec »

100 % zgody z sp6hukiem. Rozwaz najwyzej dokupienie anteny zewnetrzenej czy cos takiego. Moim zdaniem, to jestes szczesliwcem, ze masz to cdma. :)

jeszcze slowo moze doprecyzowania: od jakiegos tygodnia orange ma nowe limity. jak masz umowe podpisana inwidualna, to zadzwona na *100 i tam sie zglos to Ci podniosa do nowych stawek. jak na firme to *600.
czerwik1234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-01-02, 23:08
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Jaki internet ?

Post autor: czerwik1234 »

mam taki sam problem kończy mi się umowa z orange ale na pewno tego nie przedłuże miałem mieć prędkość 7,2 ale zapomnieli mi powiedzię że moge tego zasięgu nie łapać a ja głupi uwierzyłem mam jedynie edge intenet działa tragicznie strony otwierają się po 5 minut. miezkam w zagościncu obok wołomina ale lokalni operatorzy nadający z komina w Wołominie nie chcą założyć mi internetu przez drzewa(mieszkam w lesie) co mi polecacie prosze o pomoc? myślałem o internecie z polsatu ale to jeszcze nie jest dostępne.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet ?

Post autor: ja.michal »

czerwik1234 pisze:miałem mieć prędkość 7,2
Dla ścisłości do 7.2.
czerwik1234 pisze:zapomnieli mi powiedzię że moge tego zasięgu nie łapać a ja głupi uwierzyłem
Czyta się co się podpisuje. Wszystko to jest napisane w regulaminach. Są mapki i wykazy pozwoleń, które pozwalają jakoś zobrazować sytuację.

Ale nie będę Cię dobijać. ;)
czerwik1234 pisze:co mi polecacie prosze o pomoc?
Myślę, że jak kabla nie ma to WiMax będzie ok. Albo WiMax z Ery, albo z Neti. Netia może mieć już zapchane nieco i minus, że trzeba brać telefon lub płacić "utrzymanie linii".
W WiMaxie są niższe pingi no i nie ma limitu danych. Ogólnie prędkość jest ta co wykupiłeś. Bardzo rzadko bywa, że coś spada. Musi być BTS zapchany, ale wtedy z reguły nie podłączają nowych użytkowników.
Mimo, że Era ma do 1Mb/s to chyba bym ją polecał bo stosunkowo mało jest tego sprzedawane więc i stacje bazowe są znikomo obciążone. Jeden z kolegów chyba sam jest na BTSie. :)
czerwik1234 pisze:myślałem o internecie z polsatu ale to jeszcze nie jest dostępne.
Daruj sobie to na razie. Miesiąc, dwa dobrze potem będzie słabo. Tak to jest z rozwijającymi się sieciami. Do tego z informacji, które są w sieci, można brać ich internet (aktualnie) tylko razem z telewizją satelitarną i limity są małe bo 5GB najwyższy co przy prędkości do 21Mb/s szybko może zniknąć.
czerwik1234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-01-02, 23:08
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Jaki internet ?

Post autor: czerwik1234 »

ok czyli ten wimax z ery. a czy można to jakoś sprawdzić czy będzie dobry zasięg??
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Jaki internet ?

Post autor: paweliplus »

Najpierw to sprawdź czy w ogóle będzie zasięg . Zadzwoń do nich i się zapytaj czy będzie u ciebie zasięg , lub wejdź na ich stronę http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslug ... rnet_wimax lub http://www.netiawimax.pl/ i sprawdź na mapce czy jesteś w zasięgu...
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
czerwik1234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-01-02, 23:08
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Jaki internet ?

Post autor: czerwik1234 »

no niestety nici z tego WiMaxa dzwoniłem dziś do konsultanta sprawdzał orientacyjnie czy się da i powiedział że reaczej na pewno nie. kazał tylko dla formalności wysłać jeszcze zgłoszenie to sprawdzą jeszcze raz dokładnie. Co innego polecacie musze coś znaleźć bo pod koniec tygodnia mi się umowa konczy??
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaki internet ?

Post autor: sp6huk »

czerwik1234 pisze: bo pod koniec tygodnia mi się umowa konczy??
Przejdzie na czas nieokreślony.

W takim przypadku możesz spróbować złapać UMTS za pomocą anteny zewnętrznej. Dobrze by było jak byś określił swoje położenie dokładnie, w lesie to mi za wiele nie mówi. Jak gęsty jest ten las, w koło są drzewa czy jest też wolna przestrzeń ? Nie wydaje Mi się, aby w twoich rejonach działało dobrze CDMA, bo widzę, że mieszkasz niedaleko dużej aglomeracji gdzie ze stacji bazowej może korzystać dużo osób a jest w pobliżu tylko jedna stacja bazowa, w Kobyłce przy ul. Nadarzyńskiej, jakieś ~7 km od Zagościńca. Druga stacja bazowa znajduje się w Tłuszczu ~14 km, też można by spróbować, z uwagi na to, że CDMA dobrze przedostaje się przez przeszkody, co dla Ciebie jest bardzo ważne, kiedy twój dom znajduje się w lesie. Więc jak chcesz to możesz spróbować CDMA od Orange. Widzę, że jest w pobliżu również CDMA Sferii, ale za wiele to Ci nie powiem o jakości usług od tego operatora.
czerwik1234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-01-02, 23:08
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Jaki internet ?

Post autor: czerwik1234 »

moge na priv dać Ci dokładny adres jeśli to coś pomoże drzewa niestety są do okoła:(
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaki internet ?

Post autor: sp6huk »

Ale co mi po dokładnym adresie :D Zapodaj tu na forum mapkę z zaznaczoną twoją lokalizacją ;) Ale jeżeli są dookoła drzewa, to nie musisz dawać mapki nie ma sensu :] Jak chcesz to próbuj szczęścia z CDMA.
czerwik1234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-01-02, 23:08
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Jaki internet ?

Post autor: czerwik1234 »

no tylko nie wiem jak to zrobić tak się składa.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet ?

Post autor: ja.michal »

czerwik1234, jak wysoki masz dom i jak wysokie te drzewa?
czerwik1234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-01-02, 23:08
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Jaki internet ?

Post autor: czerwik1234 »

drzewa wystaj około 6 metrow ponad dom.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet ?

Post autor: ja.michal »

No to nie ma co kombinować. :(
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaki internet ?

Post autor: sp6huk »

czerwik1234 pisze:no tylko nie wiem jak to zrobić tak się składa.
Jak masz ochotę to zrób mapkę, przyda się ;) Najprościej to wejść na Mapy Google wyszukać Zagościniec, zaznaczyć sobie Satelita (prawy górny róg, ja już zaznaczyłem),
znaleźć swój dom, na klawiaturze nacisnąć alt + print screen, otworzyć painta, wkleić, zaznaczyć np. czerwoną kropeczką swoją lokalizację, zapisać na dysk. W miejscu gdzie piszesz posta, poniżej znajduje się opcja załącz plik, klikasz wybierz plik szukasz zapisanej mapki, wybierasz ją, a następnie klikasz dodaj załącznik i wysyłasz posta.

PS. To tak na przyszłość, abyś wiedział ;)
czerwik1234
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-01-02, 23:08
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Jaki internet ?

Post autor: czerwik1234 »

dzwomiłem jeszcze raz do konsultanta ery żeby się upewnić czy na pewno nie da się założyć tego WiMaxa i sam się zdziwiłem mówi że tak już sam nie wiem co myśleć raz mówią tak raz nie. kazał złożyć zamówienie i jeśli przyjadą technicy podłączyć a się nie da to nic nie zapłacę czy to na pewno prawda?? wie ktoś może jak sprawdzić gdzie jest najbliższa stacja nadająca tego WiMaxa blisko Zagościnca??
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Jaki internet ?

Post autor: kamilekk93 »

Kolego nie wiem jak zalatwiałales formalności konsultant powinien od ciebie spisać dane z dowodu i spytać cie czy wybierasz opcje z instalatorem czy bez. Jeśli instalatorem to montaż Wimaxa kosztuje 300zł. A jeśli technicy przyjada sprawdzic czy bedzie u ciebie zasięg to tylko pomiar jest bezpłatny podobno.
blanchatt

Re: Jaki internet ?

Post autor: blanchatt »

Witam, mam podobny problem co koledzy wyzej. Mianowicie mieszkam na wsi we Frydrychowie, woj. opolskie. Nie mam mozliwosci zalozenia lini telefonicznej. Bardzo prosze o pomoc w wyborze jakiegos internetu poniewaz nie mam zielonego pojecia co i jak :(
Internet bedzie sluzyl wylacznie do przegladania stron i okazjonalnie do rozmow na skype. Przegladalam oferty Orange Freedom Pro i w sumie nie wiem czy to nie jest jedyny wybor dla mnie bo chyba nic wiecej w tej okolicy nie ma. Myslalam rowniez nad satelitarnym. Nie wiem czy dobrze mysle ale skoro to jest z satelity to czy moge znaleźć jakiego tanszego dostawce z zagranicy i odbierac internet w Polsce? :niepewny:

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-11-12, 15:02 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-11-12, 15:01 przez blanchatt, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ