Internet satelitarny lub inny ....

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: ja.michal »

Coś dawać będzie, ale na zasadzie kawałka patyka.
Topiło
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-12-10, 22:23
Lokalizacja: Topiło

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: Topiło »

Czyli musze zamontować taką?
http://www.dipol.com.pl/antena_freedom_ ... _A6911.htm

Kurde dla mnie taka sama jak ATK... :gwiazdki:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: ja.michal »

To jest ATK 10 na pasmo 400-470 MHz. To jest to samo tylko, że z gniazdem FME na końcu:
http://www.dipol.com.pl/antena_komunika ... _A7011.htm

Zależy co tam masz.

Tak czy siak częstotliwość ważna.

Anteny nie są takie same. Popatrz na wymiary.
Topiło
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-12-10, 22:23
Lokalizacja: Topiło

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: Topiło »

Mam wtyk TNC,zamawiam teraz,a ja 3 miesiące się męczyłem,zapomniałem o tym forum... :cry:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: ja.michal »

To dobrze, że działa sprzęt. ;)

No widzisz. O tym forum się nie zapomina. :cwaniak:

Daj znać jak to działa po założeniu nowej anteny.
Topiło
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-12-10, 22:23
Lokalizacja: Topiło

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: Topiło »

<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> odrazu napiszę! :ok:

[ Dodano: 2011-01-20, 22:57 ]
NA PEWNO :zawstydzony:
EmTeeDee

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: EmTeeDee »

Ja mam taką http://www.dipol.com.pl/antena_freedom_ ... _A6910.htm chociaż zastanawiam się czy taka coś by dała http://www.dipol.com.pl/antena_trans-da ... 742020.htm
mam 4 BTS w podobnej odległości od domu. Są jeszcze anteny panelowe Yagi do CDMA ale nie wiem czy lepsze od ATK.
Topiło
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-12-10, 22:23
Lokalizacja: Topiło

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: Topiło »

onimusza666 pisze:Ja mam taką http://www.dipol.com.pl/antena_freedom_ ... _A6910.htm chociaż zastanawiam się czy taka coś by dała http://www.dipol.com.pl/antena_trans-da ... 742020.htm
mam 4 BTS w podobnej odległości od domu. Są jeszcze anteny panelowe Yagi do CDMA ale nie wiem czy lepsze od ATK.

Tą pierwszą kupiłem wczoraj w nocy,a o drugą pytałem na forum -odpowiedziano mi że nie ma sensu kasy wywalać(gość ma z 10000 postów...)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: Patryk »

Topiło pisze:Kurde dla mnie taka sama jak ATK...
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=179737#179737
EmTeeDee

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: EmTeeDee »

Topiło pisze:gość ma z 10000 postów...)
A tam może mieć i z 2tys. ;) ktoś ''zbudował''tą antenę więc musi działać.Tyle że ona jest przeznaczona na kutry itp. jak by kuter miał antenę kierunkową to aby mieć neta musiał by ustawiać się w kierunku BTS ;) Ja tam się na tym nie znam ale na chłopski rozum taki sygnał na pewno ''odbija'' się od przeszkód i jakoś tam dociera :D Ciekawi mnie jak reaguje modem jak np.u mnie mam 4 BTS i miał bym taką antenę dookolną ??? pewnie złapał by najmocniejszy sygnał-ale jak to by było w przypadku gdy BTS przestał działać? modem powinien połączyć się z innym BTS .A przy antenie kierunkowej już lipa ;) Najlepiej by było zamontować napęd i zdalnie przestawiać antenę :rotfl:
Topiło
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-12-10, 22:23
Lokalizacja: Topiło

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: Topiło »

Ha ha ha,może sobie dopisał z 9999 :rotfl: .Ja takiego dylematu nie mam,w okolicy jest tylko 1 bts z CDMA...
EmTeeDee

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: EmTeeDee »

Topiło pisze:1 bts z CDMA...
od Ciebie do Orli ile jest km. ??
Topiło
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-12-10, 22:23
Lokalizacja: Topiło

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: Topiło »

Oooo dalej,z 18km.
EmTeeDee

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: EmTeeDee »

Topiło pisze:Oooo dalej,z 18km.
Jak będziesz już siedział na dachu ;) to zobacz czy nie będzie lepiej działało z tamtej miejscowości.
Topiło
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-12-10, 22:23
Lokalizacja: Topiło

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: Topiło »

Spróbować warto,ale wątpię.W tamtym kierunku mam antenę do GSM i repetera,ale na Dubicze Cerkiewne leżą bliżej,po drodze na Orlę.
notoladnie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-23, 20:05
Lokalizacja: Siwiki

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: notoladnie »

Witam . Po roku czasu moge podzielic sie z wami jak rozwiazalem problem dostepu do internetu ...
A wiec zrobilem jak mi tu doradzano , poszedlem do ORANGE i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> CDMA ( umowa na 2 lata ) . Do tego dokupilem specjalna antene ( taka jak mi doradzili w ORANGE ) ktora umiescilem na dachu - koszt okolo 150 zl .Mialo dzialac na 100% ... albo wiecej :D
Antene umiescilem na dachu na stabilnym dragalu , czyli wysokosc od ziemi oklo 8 metrow . Dalej byly problemy z sasiegiem . CDMA lapalo na 1 kreske i to nie stabilnie ( max jest 4 kreski ) . CDMA nie dalo sie uzywac . Jest przelacznik w modemie na ten drugi system GPRS czy jakos tak ,
nie istotne ... bo mialo dzialac wszedzie CDMA . Na tym GPRS to 1 zdjecie sie otwiera 2 minuty . Tutaj radze aby przed podpisaniem umowy z jakakolwiek firma najpierw sprawdzic czy te CDMA bedzie zeczywiscie dzialac . Ja na slepo poszedlem do ORANGE i
podpisalem umowe . Dzis caly sprzet lezy nie uzywany w szufladzie a ja co miesiac i tak musze placic okolo 70 zl miesiecznie abonamentu . Niestety bylem tak zdesperowany i slepo ufajacy ze dalem ciala . Prowadze firme przez internet dlatego dla mnie NET to droga dochodow .

No ale pewnego dnia zlapalem kontakt z moim starym kumplem ktory okazalo sie ze ma firme dostarczajaca INTERNET bezprzewodowo . Kolega wpadl do mnie na weekend i przy grilu i piwie ocenialismy jak rozwiazac ten problem .
Okazalo sie ze jest 1 firma w okolicy ktora dostarcza NET droga bezprzewodowa .... tylko ze najblizszy nadajnik tej firmy jest 14 km odemnie .... Pozatym drzewa wokol mojej dzialki maja okolo 22 metrow wyskoci - w strone nadajnika .
Kolega powiedzial mi ze musze podjac ryzyko i kupic wojskowa antene teleskopowa 22 metrow , na antenie umiescimy grida i poszukamy nadajnika . Cena byla warta ryzyka - znalezlismy taka antene w necie za 850 zlotych .
Jakis handlarz demobilem wojskowym posiadal kilkanascie takich anten . Musialem przejechac 500 km aby przywiesc antene . Wysylka nie wchodzila w gre bo koszty za duze .
Obrazek

Stawianie anteny to bylo prawdziwe wyzwanie .
Obrazek
Obrazek

A tak antena wyglada z dala :
Obrazek
Obrazek

Dobra , konkludujac okazalo sie ze zlapalismy zasieg . Przyjechala firma od tego nadajnika co namierzylismy i w koncu mam PRAWDZIWY INTERNET .
download speed ponad 10 mbps
upload speed ponad 10 mbps
Obrazek


I teraz tylko dodac ... i zyli dlugo i szczesliwie :D

Ludzie nie wierza ze w polsce sa miejsca do ktorych nie dociera internet , ze trzeba sie czasem duzo nagimnastykowac aby uzyc NETA .

Pozdrawiam wszystkich i powodzenia .
Ostatnio zmieniony 2011-11-06, 11:38 przez notoladnie, łącznie zmieniany 1 raz.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: al-czerniawski »

Imponujące. Do pozazdroszczenia pod każdym względem. I technicznym i ludzkim. :brawa:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: wojteks »

notoladnie pisze:zyli dlugo i szczesliwie
Oczywiście instalacja odgromowa zrobiona prawidłowo?
Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe zamontowane przy antenie i kablu ethernet/zasilającym?
Nie pomagam na PW!
notoladnie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-23, 20:05
Lokalizacja: Siwiki

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: notoladnie »

Instalacja odgromowa wyglada w ten sposob ze jest podpieta pod antene i idzie sciana do odgrmonika z dachu i do ziemi :
http://antiquehunter.eu/FRFRFRFRFRDSC_0128.JPG

Antene montowala firma dostarczajaca internet . Zalozyli mi takiego grida:
http://antiquehunter.eu/siwikiSIERPIEN08201100011.jpg
Mysle ze ten grid sam w sobie musi miec jakies zabezpieczenia przeciwprzepieciowe ????
Nic mi nie wiadomo o jakichs extra zakladanych skrzynkach przepieciowych . Co ty na to ?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-05-25, 17:57 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2012-05-25, 16:57 przez notoladnie, łącznie zmieniany 1 raz.
Topiło
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-12-10, 22:23
Lokalizacja: Topiło

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: Topiło »

Hmmmm,ja mam też tak daleko do BTS a,po drodze las(puszcza) i z dachu łapię max sygnał...Antena: http://www.dipol.com.pl/antena_atk-10_c ... 912_15.htm
Także może złą antenę miałeś...?

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2011-11-06, 16:33 ]
Poprawiłem linka na klikalnego.
Ostatnio zmieniony 2011-11-06, 16:25 przez Topiło, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: joujoujou »

Kozacki maszt.

Respekt za determinację. :ok:
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
notoladnie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-23, 20:05
Lokalizacja: Siwiki

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: notoladnie »

Topilo - uzywalem tej samej anteny co pokazujesz .
Tutaj kilka moich sasiadow ma taki sam CDMA z ornage i u nikogo normalnie nie chodzi .Ludzie mieli takie same problemy . Teraz z mojego masztu firma dostarczajaca NETa podlaczyla kilka domow w okolicy . Nikt w okolicy 5 km nie uzywa ornage CDMA - bo poprostu nie da sie tego uzywac .
Antena krecilismy duzo czasu , lapalismy sygnal i bylo tak jak pisze . Gdyby CDMA dzialo jak powinno dzialac to bym nie zawracal gitary ze stawianiem masztu itd .
Korzysc z tego ze wsadzilem tyle wysilku w ta inwestycje , to ze dostawca NETa daje mi polaczenie za darmo 10mbps na 10 . On kasuje sasiadow , ja nie place za nic . Wiec nie jest zle .
Topiło
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-12-10, 22:23
Lokalizacja: Topiło

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: Topiło »

Jak tak to o key,w sumie będziesz do przodu z kasą po jakimś czasie :ok:
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: joujoujou »

notoladnie pisze:dostawca NETa daje mi polaczenie za darmo
No to pięknie. :)
notoladnie pisze:ja nie place za nic
Poza prądem. ;)
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: wojteks »

notoladnie pisze:Co ty na to ?
Skoro to sprzęt dostawcy to jego problem. Jednak sugerowałbym odłączanie komputera jak jest burza od kabla ethernet (albo routera w domu od kabla z anteny). Przydałby się też na tym kablu netprotector.

Uziemienie powinno być niezależne od uziemienia dachu.
Nie pomagam na PW!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: zDaleKi »

joujoujou pisze:Respekt za determinację. :ok:
Tak jest, notoladnie, moje pokłony :padam: :brawa:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: krystianb »

wojteks pisze:Uziemienie powinno być niezależne od uziemienia dachu.
I to najlepiej linką grubości palca.
No i odciągi chyba powinny być izolowane, bo w przypadku trafienia mogą się upalić? (tak gdybam, energetykiem nie jestem)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
notoladnie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-23, 20:05
Lokalizacja: Siwiki

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: notoladnie »

wojteks - jak widze/slysze ze nadciaga burza to odpinam kabel ethernetu i wylaczam antene z gnaizda pradowego ( logiczne )

Co do uziemienia to sprawdzal je elektryk ktory robil u mnie instalacje w domu . (Tez zaklada odgromniki .) Sprawdzal uziemiania itd . Facet ma uprawnienia , papiery i 30 lat doswiadczenia za soba .
Powiedzial ze taki odgromnik do anteny jest OK .

krystianb - co do odciagow ... to sie nie upala :D

Najgorzej sie obawialem wichur i mocnych wiatrow , ale antena przeszla chrzest bojowy kilka miesiecy temu .
Nadszedl front burzowy , wygladlo to jakby ladowalo UFO . Pierwszy raz w zyciu widzialem taka zadyme . Nadciagal z lewej strony i bylo widac jak sie zbliza .
Gdy doszedl do linii mojej dzialki to na kilka sekund wszystko ustalo jak PAUZA w dvd ... i nagle BOMBA :D
10 km odemnie jest stacja badajaca pogode i mowili ze wiatr osiagal okolo 100 km na godzine .
Duzo drzew powyrywalo , zerwalo kilka dachow .
Antena nie drgnela . Tutaj zrobilem zdjecie przed " atakiem " .

http://antiquehunter.eu/frontburowysiwi ... c00001.jpg

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2011-11-06, 20:32 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2011-11-06, 20:32 przez notoladnie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: YaHooo »

notoladnie naprawdę gratuluję przedsięwzięcia :ok: :padam:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
attenti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-22, 11:47
Lokalizacja: koln

Re: Internet satelitarny lub inny ....

Post autor: attenti »

notoladnie pisze:Witam .
Kupilem dom we wsi ktora sie zwie SIWIKI ( gmina zbojna ) kolo Lomzy . Fajne miejsce , koniec swiata .
Witajcie. Szczerze mówiąc bodźcem do zarejestrowania się tutaj był właśnie ten post;) Normalnie nie wierzyłem, że ktoś w tej miejscowości może mieć net "z innych źródeł", niż smycz łącząca z naszym ukochanym monopolistą. Obecnie często przebywam w tej miejscowości, lapek znalazł nawet dwie...teraz to juz pięć sieci wifi, ale skąd one się <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> to zachodziłem w głowę..hehe...
sorrki za offtop (nieładny początek na forum;)

Poszukiwania netu popchnęły mnie także do rozważań na temat podejścia naszych kochanych operatorów do klientów. (byc może to zbyt duże uogólnienie, ale i dużych operatorów mam na mysli)
Testowałem play plus największa antena jaka mieli(no nie taka duza jak u notoladnie;D)
wspiąłem się na...trzepak do dywanów i..niestety lipa.Gdyby - w ogóle nic - zero łączności to bym pomyślał, że może coś źle robię, ale łącznośc była...ekhm..BYwaŁA... stronkę dało się załadować, nawet szybko, ale co z tego jak za chwilę łączności nie było. Przeszkody terenowe? chyba płot drewniany;) taka specyfika okolic;)
pozdrawiam i ruszam do buszowania po forum.
ODPOWIEDZ