UKE przetestował internet satelitarny

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego w swojej miejscowości? Sprawdź www.dostawcy-internetu.pl/internet-satelitarny ogólnopolski katalog dostawców internetu.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

fular
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-30, 12:01
Lokalizacja: Kielce

UKE przetestował internet satelitarny

Postautor: fular » 2011-03-30, 12:10

Specjaliści UKE podsumowali wyniki badań technicznych przeprowadzonych na usłudze szerokopasmowego Internetu satelitarnego. Badania potwierdziły wysokie parametry usługi oraz fakt spełniania standardów gwarantujących użytkownikom komfort korzystania z Internetu. Testy polegały na sprawdzeniu wskaźników dostępności i jakości połączenia w przypadku korzystania z popularnych aplikacji internetowych.

"Satelitarny Internet szerokopasmowy jest dobrą alternatywą wobec oferty operatorów naziemnych, zwłaszcza, jeśli rozpatrujemy programy współfinansowane ze środków UE. To ważne przede wszystkim dla tych miejsc, gdzie budowa i doprowadzenie infrastruktury naziemnej jest zbyt kosztowne" - mówi Sławomir Nowak z firmy Skylogic.

17 lutego 2011 r. podczas spotkania w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej zaprezentowano wyniki badań oraz podsumowano efekty testów. Ogólna ocena produktu łącza satelitarnego jest zadowalająca. Średni czas dostępu użytkowników do serwerów i zasobów www nie przekracza 1 s. Szerokopasmowy dostęp do Internetu dedykowany jest dla użytkownika indywidualnego. W UKE natomiast system testowany był przez 14 osób w tym samym czasie. Mimo tego – jak czytamy w raporcie - dostępność usług była zachowana na poziomie porównywalnym z systemami realizującymi usługę „Dostęp do Internetu” w innych technologiach.

więcej: Bankier.pl

Wróć do „Internet satelitarny (Astra2Connect, Tooway, VSAT)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość