Jaki internet, Puszcza Wkrzańska

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego w swojej miejscowości? Sprawdź www.dostawcy-internetu.pl/internet-satelitarny ogólnopolski katalog dostawców internetu.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

papaj
Początkujący użytkownik forum

Jaki internet, Puszcza Wkrzańska

Postautor: papaj » 2011-04-18, 02:21

Witam wszystkich,
Buduję dom w lokalizacji

53°39'43″N 14°17'16″E

Miejscowość niby się nazywa, ale na mapie BTS-ów jej nie ma, bo to dwa domy tylko, mój będzie trzeci. Do BTS-a jest niedaleko, około 2 kilometrów w lini prostej, przez jezioro i las (wysokie sosny)

http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/53.65060 ... 45117/z/15

Ale u mnie zasięg jest jedna kreska, w porywach do dwóch i spadkach do zera:) Na wszystkich trzech sieciach. O dziwo zasięg rośnie do 4-rech kresek jak przejść lasem zaledwie 300 metrów w stronę BTS-a (ciągle zasłaniają go wtedy sosny). Pisałem do Ery i Plusa i nie mają planów polepszenia zasięgu w mojej okolicy. Poza tym nawet jakby polepszyli, to ciągle będzie GSM900. Zostaje więc tylko satelita. No właśnie, czy tylko? A jeśli tylko, to jaka? Nie gram on-line, internet używam do normalnego surfowania, filmy, przesyłanie plików ftp, itp. Czy ktoś ma doświadczenie z pierwszej ręki jak to jest przesiąść się z 16Mbit/s na satelitę 2Mbit/s i 254 uploadu (na papierze:)? Ceny satelitarne znam, chodzi mi o rzeczywiste wrażenia z użytkowania. Upload 80MB, na przykład. Ile czasu realnie zajmuje?
Dzięki z góry za wszystkie sugestie.
pzdrw
papaj

Modem
Specjalista bezprzewodowy-junior

Re: Jaki internet, Puszcza Wkrzańska

Postautor: Modem » 2011-04-18, 22:01

Największym problemem z satelita oprócz ceny jest Ping czyli opóźnienia które idą w setki Ms.Po kliknięciu musisz swoje odczekać aż się strona zacznie lądować ale jak już zassie to już poleci. Miałeś 16Mbit/s to z sat. będzie wrażenie jakbyś się cofnął o 10 lat.
Upload 80MB możesz sobie przeliczyć przy 254 ale jeśli będziesz to robił często to życzę cierpliwości.
Dowiadywałeś się jak sprawa wygląda u sąsiadów za miedza ? Może maja jakiś UMTS , który z Antena kierunkowa da Ci żyć na tej Idylli komfortowo.

papaj

Postautor: papaj » 2011-04-19, 03:12

Nawet 3 sekundy zwłoki jestem w stanie przeżyć jak sie strona wczyta szybko, Pod warunkiem, że łącze będzie stabilne i nie będzie rwało połączenia. Duży upload mogę też zarzucić przed spaniem (znowu: jak nie zerwie w trakcie). Trzyb życia mam nocny więc mam nadzieję być w sieci poza godzinami szczytu.
Niemieckie sieci (tylko T-Mobil) mam też w takiej samej mocy jak polskie. Problem chyba jest, że moje miejsce to polana w lesie i pewnie drzewa przeszkadzają. Jak sprawdzałem położenie satelity, to talerz będzie musiał być na wysokości minimum 4 metry, żeby widzieć satelitę nad drzewami. Ale nie widzę innego wyjścia. Satelita albo śmierć:) Informatyczna.

Modem
Specjalista bezprzewodowy-junior

Postautor: Modem » 2011-04-19, 08:46

Jeśli T-Mobile ma BTS z UMTS to będzie to na 99% HSPA wiec już całkiem dobry Internet i na pewno wiele lepszy niż satelita.Uplod przy dobrym układzie 1,5Mbit/s, Ping 100Ms.
Z Antena kierunkowa może się udać jeśli już wyłapujesz jakiś sygnał.

papaj

Postautor: papaj » 2011-04-19, 16:32

Dzięki za radę. Sprawdzę po niemieckiej stronie co tam mają, może okazę się, że jest opcja dla satelity.

Wróć do „Internet satelitarny (Astra2Connect, Tooway, VSAT)”