Najtanszy internet satelitarny

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mdfimage
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2011-08-10, 07:37
Lokalizacja: górki małe

Najtanszy internet satelitarny

Post autor: mdfimage »

Jaki jest najtańszy internet satelitarny (jaka firma i jaka taryfa) ?
Ostatnio zmieniony 2012-12-25, 13:49 przez mdfimage, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Najtanszy internet satelitarny

Post autor: ja.michal »

Jaki ten internet? Stały czy mobilny?
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Tani internet satelitarny

Post autor: jackmarc32 »

Przeglądając sieć znalazłem coś takiego:

http://www.internet-satelitarny.eu/inde ... ona=cennik

Najtańsza opcja kosztuje 119 zł miesięcznie. Opłata aktywacyjna wynosi 428 zł. Limit wynosi 8 GB. W sumie porównując ze stacjonarnym netem to cena nie wygląda tak tragicznie.
Gdyby była możliwość wypożyczenia sprzętu do odbioru i opłacenia np. tylko jednego miesiąca byłoby super. Z drugiej strony zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż wyjeżdżając na wakacje zabieram ze sobą telewizyjny zestaw satelitarny z anteną oraz specjalnym mobilnym stojakiem. Po przyjeździe na miejsce ustawienie anteny trwa dosłownie 5 minut. Stojak ma formę rozkładanego trójnogu. Można taki kupić w specjalistycznym sklepie za około 200 zł, ale w zupełności do tego celu wystarczy stojak do kolumny głośnikowej za około 70 zł :) Z tego co słyszałem to ustawienie zestawu do internetu satelitarnego wymaga większej precyzji niż zestawu telewizyjnego. Ciekawe czy jak sprawowałby się na takim stojaku internet satelitarny. Na campingach za granicą widziałem, ze niektórzy korzystali z internetu satelitarnego.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Najtanszy internet satelitarny

Post autor: Patryk »

Przewoźna antena tvsat ma zazwyczaj średnicę 35 cm. Poczytaj jakie wymiary ma czasza do Tooway.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Najtanszy internet satelitarny

Post autor: krystianb »

Patryk pisze:Poczytaj jakie wymiary ma czasza do Tooway.
Do tego waga konwertera, byle statyw zwyczajnie się wywróci, nie mówiąc już o luzach takiej konstrukcji.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Re: Najtanszy internet satelitarny

Post autor: jackmarc32 »

Na stojaku mam zamontowaną czaszę o średnicy 70 cm. Próbowałem też antenę 80 cm i też stoi. Dla pewności można szerzej rozstawić trzy nogi stojaka. Z opisu stojaka wynika, że utrzyma masę do 40 kg. W końcu ma utrzymać dużą kolumnę głośnikową ! Dla rozwiania wątpliwości to nie jest stojak do kolumienek do kina domowego tylko dużych i ciężkich kolumn głośnikowych ! Teraz na stojaku jest przejściowo zamontowana antena do TV naziemnej (duża kierunkowa) i chociaż mieszkam w górach gdzie często wieje to stoi :)

Antena do Tooway ma średnicę 96 cm. Wydaje mi się, że mój stojak spokojnie ją utrzyma.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Najtanszy internet satelitarny

Post autor: Patryk »

Przecież to nie problem masy, tylko właśnie jej braku :roll: - antena jest lekka i nie dociska stojaka do podłoża z siłą, która była by w stanie przeciwstawić się parciu wiatru na nią. Ciekawe też jak długo jego konstrukcja wytrzyma obciążenia, na które nie została zaprojektowana...
Stojak owszem można zastosować, ale nie taki, tylko mocniejszy i przede wszystkim czymś obciążony.

Tak BTW - też jeżdżę co wakacje z przyczepą, i jakoś dziwne mi się wydaje połączenie życia kempingowego z TV i netem...szczególnie do tego stopnia żeby uciekać się do tak radykalnych rozwiązań :hyhy:
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Re: Najtanszy internet satelitarny

Post autor: jackmarc32 »

Nie jesteśmy na forum odnośnie karawaningu, ale odpowiadając przedmówcy uważam, że TV i internet na campingu są bardzo przydatne. W zeszłym roku byłem przez cześć pobytu na campingu pod namiotem w Chorwacji. Miałem ze sobą następujący zestaw: antena SAT wraz z konwerterem, kablem, zamontowana na stojaku od kolumny głośnikowej (na zdjęciu widać zestaw). Ustawienie anteny było bardzo szybkie dzięki urządzeniu SAT Finder. Trwało to dosłownie 3 minuty. Kabel antenowy podpięty był do tunera SAT z kartą do jednej z platform cyfrowych, następnie podpięty był tuner analogowy ze wspomaganiem sprzętowym, który dekodował sygnał i przesyłał go kablem USB do komputera. Miałem ze sobą netbooka Samsung z ekranem 10 cali. Na jego ekranie można było oglądać TV. Moje dzieci dzięki temu miały dostęp do bajki na dobranoc 
Poza tym miałem kartę SIM chorwackiej sieci VIP do internetu. W większości miejsc był bardzo dobry zasięg sieci z szybkością HDPA ale w paru miejscach były problemy z zasięgiem. A internet na wakacjach jest dla mnie niezbędny. Co do przydatności internetu podczas wyjazdu nie będę nikogo przekonywał zwłaszcza na tym forum. Dlatego też zastanawiałem się nad możliwością wykorzystania internetu satelitarnego. Widzę, że jest tutaj mnóstwo niedowiarków  Jednak chyba na przekór temu spróbuję <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na próbę taki zestaw i go wypróbować w warunkach mobilnych.

A tutaj zdjęcia:



Zdjęcia
ODPOWIEDZ