Satelitarny we Włoszech.

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: ja.michal »

adziu82 pisze: A możesz jaśniej? Cena ( oczywiście w Polsce, tak z ciekawości pytam ) jak to wygląda itp. Rozumiem że fachowiec potrzebny będzie do podłączenia i skonfigurowania tego.
Nie wiem na jaki dystans to ma być. Pewnie na 5 GHz lub 24 GH. Ceny raczej od 200 zł x2 w górę. Ten bardziej profesjonalny sprzęt to koszt 2000 zł w górę. Nie wiem czy potrzebny w takich warunkach. Nie wiem też czy np. Ubiquiti NanoStation M5 Loco wystarczy (warunki pogodowe jak śnieg, deszcz - pewnie i tak stabilniej niż łącze satelitarne) i ile ma być "przepchnięte" przez to łącze.
Tutaj bardziej koledzy coś podpowiedzą.
Linków nie stawiałem, ale chyba ktoś chociaż trochę ogarnięty powinien dać radę. Mogę się mylić.
adziu82 pisze: A co to są te hopki :hyhy:
Te hopki to bardzo nieprofesjonalne określanie, które miało zobrazować problem. ;)
key to określił jak trzeba.
adziu82 pisze: Szef mieszka właśnie w Cortinie, także neta stałego ma na pewno.
Można pomyśleć o podpięciu się do tego. Pytanie czy to stałe łącze i jakie prędkości.
Jo_gurt pisze:Jeśli jest widoczność to trzeba zwyczajnie się dogadać z jakimś ISP, niech sam dośle :roll: Po co kombinować.
Jo_gurt, wszystko zależy od sytuacji. Jeśli łącze na dole już jest to może taniej zrobić tylko link?
ODPOWIEDZ