Satelitarny we Włoszech.

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: ja.michal »

Są gotowe "kity" na większe dystanse. Np. Ubiquiti airFiber: http://www.ubnt.com/airfiber#airFiberHardware
Nie wiem jak we Włoszech, ale u nas jest chyba nielicencjonowane jeszcze 24 GHz. Nie mam pojęcia jak to się sprawuje i czy linki są stabilne.

[ Dodano: 2013-12-09, 19:15 ]
key pisze: Ja bym sie zastanawial jak zrobic bezprzewodowy bridge....
Dlatego poruszyłem ten temat. Te 4 km w górach to nie jest dużo. Zwłaszcza jak miasteczko na dole, a pensjonat na górze.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: wojteks »

ja.michal pisze:a pensjonat na górze.
Raczej za górą więc stacja pośrednia jest konieczna. 802.11an przepchnie dużo i nie będzie limitu (dopóki nie ukradną stacji pośredniej albo jej akumulatorów). Oczywiście w miasteczku musi być dostawca internetu bez limitów (kablowy).
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: ja.michal »

No to hopka musi być.
Do zasilania w górach, poza pakietem akumulatorów, to chyba wiatraczek wystarczy? Coś jak czasami u nas przy drogach widać.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: wojteks »

ja.michal pisze:to chyba wiatraczek wystarczy?
Jeszcze panel słoneczny by się przydał.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: ja.michal »

Zależy, z której strony zbocze. Jak od północy, albo w większości od północy to nie wiem czy to ma sens.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Zależy, z której strony zbocze. Jak od północy, albo w większości od północy to nie wiem czy to ma sens.
Jak przecież hopka musi być w najwyższym punkcie, przeszkadzać by musiała jeszcze większa góra dalej, ale by musiała być dużo wyższa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: ja.michal »

Nie znam dokładnie topografii. Jakby kolega podał dokładną lokalizację byłoby prościej.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: adziu82 »

Ooooo Panowie, ale się rozkręciliście :D ale dzięki za zainteresowanie. Na razie żonie kazałem tima-a doładować. Ale wiem o tym necie satelitarnym, że to ma być 20 giga oraz 20 Mb/s. I to ma być dla ludzi którzy tam śpią i dla pracowników. A Wasze solary itp, to raczej nie wchodzą w grę, rezydent jest strasznie skąpy,podejrzewam, że do tej pory by nie kombinował jakiś internet ale coraz częściej goście pytali o internet. Teren jak to w górach ( nie są to górki ) bo szczyt największy ma chyba 3300 m. A ten pensjonat na wysokości 2300 m jest. A jak to wyglądało by z podłączaniem tego we Włoszech to nie wiem, na pewno nie tanie. A jak napisałem szef sknerusem jest :D

Cortina D'ampezzo.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:oraz 20 Mb/s
Do 20Mb/s
adziu82 pisze:A ten pensjonat na wysokości 2300 m jest
Jeśli by z niego był widok na cywilizację to wysokość jest wręcz zaletą. Co do cen to zwykle można wykorzystać pasmo ISM, czy to 5GHz czy jeszcze wyżej. Link i normalne łącze i tak wyjdzie taniej niż bulenie za satelitarną protezę.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: ja.michal »

adziu82 pisze: Cortina D'ampezzo.
To ta miejscowość z której jedzie się dalej? A pensjonat to który? Bo sama miejscowość powinna mieć jakieś łącza i jest na 1224 m.n.p.

Ciekawy jestem jakby to wszystko przeliczyć to co taniej wyjdzie.
Sprzęt + opłata za łącze.
Stabilność i brak limitu pomijam bo jak ktoś sknera to i tak tego nie zrozumie.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: adziu82 »

krystianb pisze:Jeśli by z niego był widok na cywilizację to wysokość jest wręcz zaletą
Tak, widać z tarasu Cortine.
ja.michal pisze:To ta miejscowość z której jedzie się dalej?
Tak, leci się dalej, jak chce się lecieć wschodnia częścią Włoch. Cortina chyba jest jedna, to ta niedaleko Austrii.

Chyba w sumie jemu lepiej by było korzystać z tim-a, za 20 e może mieć 10 giga limitu, <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> by zarejestrował ze 4 karty to by mu wyszło 80 e, miał by 40 giga a nie 20 giga, dokupił by antenę jaką super-hiper ( zasię tam na górze nie jest rewelacyjny, sam zonie kupiłem antenę panelową ) plus router 3g i by jakoś poszło. Może będę przed świętami wiedział jaki koszt wyszedł, bo niby na święta ma już być ten satelitarny internet.
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: ja.michal »

adziu82 pisze: Tak, widać z tarasu Cortine.
To hopki nie potrzebne. Jedna radiolinia + łącze stałe gdzieś w miasteczku i powinno być ok, bez limitu i taniej ostatecznie.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:Jedna radiolinia
A możesz jaśniej? Cena ( oczywiście w Polsce, tak z ciekawości pytam ) jak to wygląda itp. Rozumiem że fachowiec potrzebny będzie do podłączenia i skonfigurowania tego.
ja.michal pisze: łącze stałe gdzieś w miasteczku
Szef mieszka właśnie w Cortinie, także neta stałego ma na pewno.

[ Dodano: 2013-12-10, 12:57 ]
ja.michal pisze:To hopki nie potrzebne
A co to są te hopki :hyhy:
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: key »

adziu82 pisze:A co to są te hopki
Repeatery polozone w punkcie ktory jest osiagalny z obu koncowek.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: Jo_gurt »

Jeśli jest widoczność to trzeba zwyczajnie się dogadać z jakimś ISP, niech sam dośle :roll: Po co kombinować.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Satelitarny we Włoszech.

Post autor: ja.michal »

adziu82 pisze: A możesz jaśniej? Cena ( oczywiście w Polsce, tak z ciekawości pytam ) jak to wygląda itp. Rozumiem że fachowiec potrzebny będzie do podłączenia i skonfigurowania tego.
Nie wiem na jaki dystans to ma być. Pewnie na 5 GHz lub 24 GH. Ceny raczej od 200 zł x2 w górę. Ten bardziej profesjonalny sprzęt to koszt 2000 zł w górę. Nie wiem czy potrzebny w takich warunkach. Nie wiem też czy np. Ubiquiti NanoStation M5 Loco wystarczy (warunki pogodowe jak śnieg, deszcz - pewnie i tak stabilniej niż łącze satelitarne) i ile ma być "przepchnięte" przez to łącze.
Tutaj bardziej koledzy coś podpowiedzą.
Linków nie stawiałem, ale chyba ktoś chociaż trochę ogarnięty powinien dać radę. Mogę się mylić.
adziu82 pisze: A co to są te hopki :hyhy:
Te hopki to bardzo nieprofesjonalne określanie, które miało zobrazować problem. ;)
key to określił jak trzeba.
adziu82 pisze: Szef mieszka właśnie w Cortinie, także neta stałego ma na pewno.
Można pomyśleć o podpięciu się do tego. Pytanie czy to stałe łącze i jakie prędkości.
Jo_gurt pisze:Jeśli jest widoczność to trzeba zwyczajnie się dogadać z jakimś ISP, niech sam dośle :roll: Po co kombinować.
Jo_gurt, wszystko zależy od sytuacji. Jeśli łącze na dole już jest to może taniej zrobić tylko link?
ODPOWIEDZ