iPlus Booster - potrzebna rada

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
slevin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-10-11, 08:07

iPlus Booster - potrzebna rada

Post autor: slevin »

Przyznam, że w temacie jestem laikiem. Przejrzałem tematy na tym forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jeśli coś przeoczyłem, to przepraszam za dublowanie.

Właśnie się przeprowadzam i przymierzam się do kupna laptopa i Internetu bezprzewodowego. Ze wszystkich ofert, jedyną sensowną opcją wydaje mi się iPlus Booster 512 kb/s. Nie wiem tylko czy wszystko dobrze zrozumiałem. Otóż opcja ta dostępna jest za 93zł + abonament, który wynosi chyba 60zł. Trochę drogo, a nastawiłem się na koszty poniżej stówy. :/ Czy może czegoś nie rozumiem?

A może jest jakaś tańsza opcja dla 512? Może da się jakoś zminimalizować koszty?

Dodatkowo w ofercie jest napisane "Wystarczy podłączyć modem satelitarny poprzez kabel USB do komputera, w którym jest zainstalowany modem iPlus i aplikacja iPlus Manager.", czyli nie potrzebuję w laptopie gniazda PCMCIA? Bo cały czas byłem przekonany, że takie wejście jest absolutnie niezbędne dla Internetu bezprzewodowego i na kupno takiego (trudniej dostępnego i trochę droższego) laptopa się nastawiłem.

Liczę na jakąś radę lub opinię osoby, która się na tym zna.
Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus Booster - potrzebna rada

Post autor: Jaco »

Przeczytaj uzwżnie co tam pisze o modemach.
oraz jeden z modemów z oferty iPlus z aktywacją w sieci Plus.
Po co ci 512 chcesz taniej wybierz
iPlus booster 256 do 256 kb/s Prędkość zależna od posiadanego modemu iPlus 39 zł
(47,58 zł z VAT
Ale koszty założenia takiego internetu są dość spore.Wybierz się do salonu.Tam pracują konkretni :lol: ludzie i zapewne dobrze cie poinformują.
A zamiast modemu do lapka pomyśl o fonie z UMTS jesli jesteś w zasięgu to lepiej na tym wyjdziesz.
slevin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-10-11, 08:07

Re: iPlus Booster - potrzebna rada

Post autor: slevin »

Dzięki za odpowiedź. Czyli np. jeśli wezmę iPlus booster 256, a modem będzie miał 512, to będzie chodziło szybciej, tak? A mógłbyś mi przybliżyć te 'spore koszty' założenia? Dwie stówki, trzy, więcej?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus Booster - potrzebna rada

Post autor: Jaco »

slevin pisze:Czyli np. jeśli wezmę iPlus booster 256, a modem będzie miał 512, to będzie chodziło szybciej, tak?
Jak to sobie wyobrażasz.Modem będzie ci służył jako kanał zwrotny.
Co do cen to poszukaj w google.Wpisz internet satelitarny cennik.
Ja proponuję udać się do salonu Plusa i dostaniesz jakąś ofertę.
Heineken
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-28, 13:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: iPlus Booster - potrzebna rada

Post autor: Heineken »

Mam iPlusa i nie jestem zadowolony z prędkości. Czy mogę jakoś "dołożyć" do niego iPlusa Booster, czy jest to coś zupełnie innego? Jeśli tak, to czy prędkość Boostera będzie zależała od mojego dotychczasowego modemu?
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: iPlus Booster - potrzebna rada

Post autor: draconair »

Do boostera musisz podpisać osobną umowę na czas przyajmniej 12miesięcy. [ chyba (?) ]

Do postawienia linku z satelitą potrzeba przynajmniej 6kb [ kilobitów ] uploadu, ale im większy uploada tym lepiej.

Sama prędkość będzie także zależała od polityki sprawiedliwego podziału łącza, czyli ściagasz za dużo to ciach i masz mniejszy transfer. Prawda jest taka, że sam FUP [ czyli ta polityka ;p ], działa jak chce a pelne transfery można najczęściej obserwować w nocy [ choc nie u wszystkich ].
Plus LTE
Orange VDSL
Heineken
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-28, 13:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: iPlus Booster - potrzebna rada

Post autor: Heineken »

A czy można korzystać z iPlus Booster bez zwykłego iPlusa i czy pozwoli on na granie w sieci?
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: iPlus Booster - potrzebna rada

Post autor: draconair »

iPlus Booster'a nie można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> nie posiadająć smaego iPlus'a.

Na łączu satelitarnym możesz co najwyżej w turówki pograć. Gigantyczne pingi uniemożliwiają grę w zasadzie całkowicie.
Plus LTE
Orange VDSL
Awatar użytkownika
killman
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-12-16, 20:38
Lokalizacja: Krzelków

Re: iPlus Booster - potrzebna rada

Post autor: killman »

Dalej "AMERYKA" z tym Iplus boosterem...
Wg. mnie jak płace za Iplusa 60 zł i mam EDGE załóżmy (256 kb/s) to gdy do tego wezmę sobie tego "boostera" np. 256 kb/s za ileś tam monet to łącznie płacę np.: 100 zł i powinienem mieć transfer np. 512 kb/s czyż nie?

A co z limitem danych też 1 GB (z tym boosterem) jak tak to dajmy sobie od razu siana!!!

Sorki za "np" :cwaniak:
Zapraszam do pobierania z mojej strony!!!

http://djmavil.mojeforum.net/index.php
ODPOWIEDZ