Internet satelitarny

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gerwato
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-01-12, 23:36

Internet satelitarny

Post autor: gerwato »

Witam Wszystkich!!! Błagam pomóżcie!!! Jestem posiadaczem karty Sky Star 2 i słyszałem , że jest możliwość odbioru internetu satelitarnego. Ponieważ u mnie na wsi neostrada działa 56 kb/s, w jaki sposób mam korzystać. Napiszcie najlepiej krok po kroku. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Internet satelitarny

Post autor: sardo nunspa »

Kupić antenę satelitarną czasza, co najmniej 90cm do tego modem satelitarny. Podłączyć antenę do modemu satelitarnego, czyli sky star2. Wykupić usługę u dostawcy satelitarnego. Wykorzystać TPsa jako urządzenie do wysyłania danych(bo satelitka może tylko odbierać)
Latka lecą...
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet satelitarny

Post autor: raptou »

Do tego zupełnie za darmo możesz korzystać z "parainternetu" Sat@Once Casablanka i ściągać legalnie pliki - też za darmo z SatKiosk OpenSky. Nie jest do tego wymagane połączenie zwrotne, jedynie w OpenSky musisz sie zarejestrować Online.

Mozesz też wykorzystać kartę do przechwytywania filmów, gier itp. poprzez program Skynet ale nie wiem na ile jest to legalne, więc tylko sygnalizuję, że można.

Oprócz tego jest jeszcze płatny SatTorrent. Także działa całkowicie offline (bez połaczaenia zwrotnego). Służy do ściągania plików drogą satelitarną ze stałą, dużą prędkością. Taki satelitarny Flashget. Serfujesz sobie klasycznie po internecie a jak chcesz coś ściągnąć dodajesz prawym klawiszem myszy do kolejki i mozesz się już rozłączyć. "Zamówione" pliki same do ciebie "spadną". Wystarczy tylko, że będziesz miał włączony komputer o określonej porze. Prędkość jest stała i wynosi ok. 2 Mbps.
Mało popularna usługa w PL. Cena 189 E rocznie.
Częściej ludzie "łapią" za darmo Skynetem.
zolty87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-01-26, 00:49
Lokalizacja: Sk-ce

Re: Internet satelitarny

Post autor: zolty87 »

czy moglbys napisac cos wiecej lub podac linki dot. uslug SkyNet i SatTorrent ?
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet satelitarny

Post autor: raptou »

Sat@Once została wyłączona z dniem 14 lutego tego roku - szkoda.

Skynet - to jest program do ściągania plików, przesyłanych przez innych, w tym filmów, gier i innego ciekawego software. Wszystko nt. oraz ludzi, którzy się na tym znają i używają znajdziesz na esat.pl .

Sat Torrent, OpenSky (internet), OpenSky SatKiosk (darmowy), program-klient usługi płatnej i bezpłatnej tu:

http://www.broadsat.com/opensky/support ... terms.html

Po zarejestrowaniu możesz bezpłatnie, legalnie korzystać z SatKiosk oraz z TV strumieniowej.

Informacje o Opensky i SatKiosk też znajdziesz na Esacie. Weź tylko poprawkę na to, że w internecie satelitarnym recesja i w moich opisach - wszystko aktualne oprócz jednego transpondera. Broadsat wyłączył niedawno transponder C12 (11,449) GHz
jolo33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-12-22, 18:24
Lokalizacja: belgia

Re: Internet satelitarny

Post autor: jolo33 »

mom modem internetowy z kablowki chcialbym ustalic dostep lec potrzebuje uniwersalny network addres modem mam podlaczony do satelity obecnie korzystam z cyfry+ i glowice mam 4 wyjsciowa chcialbym korzystac z tego lacza satelitarnego jak to ustalic :)
ODPOWIEDZ