iPlus booster!

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

iPlus booster!

Post autor: Rooney »

Witam
czytam w regulaminie ofertę iPlus booster,
jest to ponoc lacze satelitarne, koszt instalacji i zakupu ok. 1000zł

interesowalby mnie iplus booster 256 za 40zł
i tu mam pytanie
mam w Iplusie zasieg edge i jakby wygladal wtedy transfer? czy zamiast edge laczylby w inny sposob?
i czy te 256kb/s przez lacze satelitarne nie sa czasem takie oszukane jak w edge (powinno byc 20kilob. a mam 8-10)?

Z góry dzięki za odp.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: iPlus booster!

Post autor: sardo nunspa »

Nie ten dział - przenoszę do Internet satelitarny i komórka
O boosterze było już kilka dyskusji więc skorzystaj z wyszukiwarki
Latka lecą...
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: iPlus booster!

Post autor: Rooney »

ok, poczytałem i dalej mam wątpliwości

czy jak mam teraz iplusa za 60zł to zeby miec iplus booster musze dkopic ten caly sprzet za 1000zł? (przeciez to sa chore ceny!!!), czy wystarczy mi ten modem co mam globetrotter edge?
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: iPlus booster!

Post autor: sardo nunspa »

Czy Klient, posiadający już inne urządzenia satelitarne oraz modem iPlus, może skorzystać z
usługi iPlus booster?

Na dzień dzisiejszy nie ma takiej usługi. Do usługi iPlus booster potrzebny jest specjalny zestaw
satelitarny skierowany na satelitę ASTRA na pozycji orbitalnej 23.5° East


7. Polecenie aktywacji Usługi, Abonent może złożyć w punkcie sprzedaży Polkomtel S.A. poprzez pisemne wypełnienie wniosku.
Do uruchomienia Usługi niezbędny jest montaż Urządzeń w miejscu świadczenia Usługi. Na wniosku o aktywację Usługi Abonent
podaje miejsce instalacji Urządzeń. Na zlecenie Abonenta instalacji dokonuje zewnętrzna firma specjalistyczna („Instalator”), której
przedstawiciel zobowiązany jest do kontaktu z Abonentem w terminie 10 dni roboczych od momentu złożenia wniosku, celem
uzgodnienia miejsca i terminu montażu Urządzeń. Płatność z tytułu zakupu Urządzeń wynosi 569 zł bez VAT (694,18 zł z VAT),
płatność za instalację Urządzeń wynosi 299 zł bez VAT (364,78 zł z VAT). Wskazane wyżej opłaty są pobierane przez Instalatora.
Klient nie ma obowiązku zamawiać usługi instalacji Urządzeń, jednakże każde zgłoszenie problemu z instalacją skutkujące
przyjazdem Instalatora celem naprawy, jest rozumiane jako zamówienie instalacji Urządzeń, i powoduje naliczenie opłaty
w wysokości 299 zł bez VAT (364,78 zł z VAT). Sprzedawcą Urządzeń jest Instalator. Urządzenia (antena satelitarna, konwertery,
modem DVB ) są objęte gwarancją producenta.

Bardzo nieładnie zachowuje się Plus za miednice, modem i kabel wołać taką kasę :x . Niestety tak jak przypuszczałeś trzeba zabulić jak za zborze.

No to może OnetKonekt
Latka lecą...
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: iPlus booster!

Post autor: Rooney »

Chyba plus sobie z nas kpi????????
1000zł bulic za instalacje to chyba oszaleli:-/

przeciez w chello 30zl abonament to mamy w to miejsce 3 lata internetu

ja jestem skazany jednak na iPlusa , chocby umowa i nie mam wyjscia :(

a ten onet kontakt...moze dzialac z tym iPlusem?
gdzie moglbym znalezdz jakies linki, info o tym...?

Dzieki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: iPlus booster!

Post autor: sardo nunspa »

W tym subforum, u góry przyklejony.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

iPlus booster

Post autor: mar_kow »

...wszystko zależy do czego używa się internetu... Jeżeli jest to tylko przeglądanie stron i poczty - do tego wystarczy nawet najwolniejszy gprs. A kolega wspomniał o zasięgu EDGE - więc w tym przypadku nie ma problemu.
...jeżeli do gier - to można zapomnieć o grach typu FPP - ping jest tak cienki że gra nie ma najmniejszego sensu. Pozostają tylko online planszówki np Vendetta...
...jeżeli do programików P2P - też nie ma rewelacji gdyż P2P zazwyczaj jak np emule działają na zasadzie serwerów rozproszonych a dane są pobierane z kilkuset na raz. Długa synchronizacja sygnału, długi ping powoduje że daje to mizerne rezultaty.
...jedyną zaletą jest pobieranie dużych plików z ftp, http... tylko się trzeba zastanowić ile tak faktycznie się tego używa...

...a i jeszcze popularny skype też robi psikusy - opóźnienia są tak duże że lepiej posługiwać się gg... a o kamerce zapomnieć...

...nie żebym szkalował PlusGSM bo sam używam simdaty podczas podróży, ale wersja EDGE zupełnie mi wystarczy...
Awatar użytkownika
killman
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-12-16, 20:38
Lokalizacja: Krzelków

Re: iPlus booster!

Post autor: killman »

witam...
Rooney pisze:przez lacze satelitarne nie sa czasem takie oszukane jak w edge (powinno byc 20kilob. a mam 8-10)?
Kolego mam (niestety Iplusa) antene kierunkowa, modem Comander 2 i przy pobieraniu danych dochodzi mi trans. do 25 - 27 KB/s... Więc uważam, że u ciebie coś jest nie tak na EDGE...
Wszystko by grało gdyby nie limit!!! :dobani:
Zapraszam do pobierania z mojej strony!!!

http://djmavil.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: iPlus booster!

Post autor: Mikolaj211 »

Czy iplus boostr jeszcze istnieje?? Bo nigdzie nie mogę o nim nic już znaleźć...
Awatar użytkownika
ars
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-29, 15:27
Lokalizacja: Bardzo daleko

Re: iPlus booster!

Post autor: ars »

Witam

Powie mi ktoś ile dokładnie kosztuje zakup całego sprzętu iplus booster ?

Mam zamiar kupić 512kb/s i nie wiem czy to dobry pomysł
Z góry dziękuje za odp
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus booster!

Post autor: Jaco »

ars pisze:Powie mi ktoś ile dokładnie kosztuje zakup całego sprzętu iplus booster ?
Zajrzyj na stronę plusa i poczytaj :cwaniak:
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: iPlus booster!

Post autor: Mikolaj211 »

Na stronie plusa nic właśnie nie ma... Chyba ta usługa jest już niedostępna... A może ktoś z niej teraz korzysta??
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: iPlus booster!

Post autor: Engelbert »

Mikolaj211 pisze:Na stronie plusa nic właśnie nie ma...
iPlus Booster nie znajduje się już w sprzedaży, jedyna możliwość nabycia to cesja od innego użytkownika.
Awatar użytkownika
ars
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-29, 15:27
Lokalizacja: Bardzo daleko

Re: iPlus booster!

Post autor: ars »

Czyli ze mam sie męczyć z tym modemem netbox ?
ODPOWIEDZ