Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

Zablokowany
piotrekp2507
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2006-01-21, 12:01
Lokalizacja: Bieszczady ;))

Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: piotrekp2507 »

A więc zacznę tak!

Potrzebna jest karta dvb (100-150zł) którą wsadzamy do kompa, podłączamy talerz, ustawiamy na konkretnego satelitę, odpalamy programik i spadają nam z nieba gigabajty! Leci wszystko, gry, programy, filmy itp.
Więc jak dla mnie jest to znakomity sposób na uzupełnienie internetu komórkowego! Program do ściągania z nieba to skynet!

Dodam że to połączenie nie potrzebuje kanału zwrotnego!

PS. Prosił bym jeszcze o przeniesienie do Co wybrać - usługi operatorów GSM albo Internet komórkowy - Pozostałe zagadnienia ponieważ najwięcej ludzi odwiedza to miejsce, a zainteresowanych na pewno było by więcej tylko nie wiedzą że takie coś istnieje!
Ostatnio zmieniony 2007-09-13, 20:17 przez piotrekp2507, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: Jaco »

Przenoszę temat do właściwego działu bo tu jego miejsce.
piotrekp2507
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2006-01-21, 12:01
Lokalizacja: Bieszczady ;))

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: piotrekp2507 »

No ale ludzie korzystający tylko z komórkowego mają takie przekonanie że satelita to coś drogiego i nawet do tego działu nie zaglądają. A mi chodziło o to aby komórkowcy zaznajomili się trochę z tym tematem bo naprawdę warto!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alternatywa dla internetu komórkowego!

Post autor: zDaleKi »

piotrekp2507 pisze:odpalamy programik i spadają nam z nieba gigabajty!
[...]
Dodam że to połączenie nie potrzebuje kanału zwrotnego!
A jakim cudem satelita wie co chcemy ściągać? :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
piotrekp2507
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2006-01-21, 12:01
Lokalizacja: Bieszczady ;))

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: piotrekp2507 »

No właśnie nie za bardzo wie! Można tylko pobierać co leci ale można założyć odpowiednie filtry żeby nie pobierać śmieci! Wszystko co spada jest nowe więc nie trzeba prawie przebierać! Taki minus! ;P
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: zDaleKi »

piotrekp2507 pisze:Można tylko pobierać co leci
No to co to za alternatywa jeżeli można pobierać tylko to co podadzą? :twisted:
To tak jakby iść na obiad i czekać aż w końcu kelner przyniesie to co lubimy. Ale nam oczywiście nie wolno powiedzieć słowa co chcemy :lol: :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
adrosx

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: adrosx »

BliSki pisze:...To tak jakby iść na obiad i czekać aż w końcu kelner przyniesie to co lubimy. Ale nam oczywiście nie wolno powiedzieć słowa co chcemy :lol: :lol:
Bliski nie marudz :D jakbys mial taki net jak ja (iplus + awarie srednio raz na tydzien:/) to bys nie wybrzydzal :P

Pytanie innej masci :

W momencie jak mam iplusa 60 to wystarczy tylko ze kupie modem dvb , i antene satelitarna i wsjo?
Aha, mam antene satelitarna od starej wizji tv, czy toto sie nada?
prosilbym o bardziej szczegolowe info.

Aha, i jaki model modemu dvb polecacie? najlepiej prosze wszystko krok po kroku opisac.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez adrosx, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: zDaleKi »

adrosx pisze:Bliski nie marudz :D jakbys mial taki net jak ja[...] to bys nie wybrzydzal :P
Może tak, może nie.
Ja tylko zaznaczam, ze to nie jest dostęp do internetu :lol:
Bo co z tego, że załóżmy masz może 10Mbitów, jak nie masz tego, co w danej chwili chcesz? :lol: to tak jakby Ci ktoś nagrywał strony itd... na DVD
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: Jaco »

adrosx pisze:[ jakbys mial taki net jak ja (iplus + awarie srednio raz na tydzien:/) to bys nie wybrzydzal
A jaki to problem zmienić operatora.Swoja opcję oddaj za darmo i po problemie. :lol:
adrosx

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: adrosx »

Jaco pisze:A jaki to problem zmienić operatora.Swoja opcję oddaj za darmo i po problemie. :lol:
a znajdz mi chetnego :/ :(
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez adrosx, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrekp2507
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2006-01-21, 12:01
Lokalizacja: Bieszczady ;))

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: piotrekp2507 »

No faktycznie źle to nazwałem! To nie jest alternatywa tylko niezły dodatek!

No a ten talerz od wizji to będzie ok!
Kupujesz kartę dvb instalujesz, ustawiasz na odpowiedniego satelitę. Co do tego to nie będę się rozpisywał bo jest tego mnóstwo w necie. Następnie odpalacie program zwany skynetem, ustawiacie tam sobie filtry jakie typy plików i o jakiej objętości mają spadać. Następnie zostawiacie na kilka nocek kompa włączonego i po kilku dniach dysk wypchany niezłym stufem! Jak już kupicie kartę i ustawicie satelitę to mogę pomóc!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: Jaco »

adrosx pisze:a znajdz mi chetnego :/ :(
Przejrzyj nasze sub forum ogłoszenia. Sam również możesz je tam zamieścić: http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f=5
piotrekp2507 pisze: Jak już kupicie kartę i ustawicie satelitę to mogę pomóc!
Jakoś mnie nie przekonuje twoja alternatywa zwłaszcza to:
Następnie zostawiacie na kilka nocek kompa włączonego i po kilku dniach dysk wypchany niezłym stufem!
Miało być chyba SYFEM :?:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: Sundance_kid »

Ja chyba wole mieć syf w kompie ale w większości wybrany przeze mnie.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: Fanta »

Z ostatnich waszych postów wymyśliłem nową nazwę dla tego internetu SPAMer-NET.
A tak w ogóle darowanemu koniu się u pysk nie zagląda, więc dobre i to.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: zDaleKi »

piotrekp2507 pisze:No faktycznie źle to nazwałem! To nie jest alternatywa tylko niezły dodatek!
To już lepsze określenie :D
Jaco pisze:
Następnie zostawiacie na kilka nocek kompa włączonego i po kilku dniach dysk wypchany niezłym stufem!
Miało być chyba SYFEM :?:
Dokładnie tak :lol: :lol:
Sundance_kid pisze:Ja chyba wole mieć syf w kompie ale w większości wybrany przeze mnie.
Nic dodać nic ująć.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
piotrekp2507
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2006-01-21, 12:01
Lokalizacja: Bieszczady ;))

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: piotrekp2507 »

Widzę że jeden z modów ma jakieś złe doświadczenia z dzieciństwa! A że ktoś chce komuś pomóc to ma być jakiś wał? Na prawdę nie rozumiem! Przecież to forum powstało żeby pomagać i jakoś wszyscy są zadowolenia!
A co do syfu to nie wiecie co spada więc jak cokolwiek możecie mówić na ten temat!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: Jaco »

piotrekp2507 pisze:Widzę że jeden z modów ma jakieś złe doświadczenia z dzieciństwa!
Czy to miało być może skierowane do mojej osoby.:lol:

Jak coś ci się niepokoi to zapraszam na PW bo takie stwierdzenia nie powinny mieć tu miejsca. Jeśli możesz to napisz co oznacza to słowo : stuf bo wpisując to nawet w Google nie ma konkretnej odpowiedzi.
Zapewne wkradła ci się literówka i ja to sprostowałem.Ponadto wyraziłem swoją opinię na temat tej formy dostępu do neta.

piotrekp2507 pisze:A co do syfu to nie wiecie co spada więc jak cokolwiek możecie mówić na ten temat!
Postaw sobie system od nowa i nie instaluj żadnego programu do ochrony kompa,połącz się z netem i połaź trochę po necie po różnych zakazanych i nie zakazanych stronach i będziesz mieć to samo. Zasyfiony komputer.
Także takie stwierdzenia również nie powinny mieć tu miejsca.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: przewaks »

Czytając powyższe odniosłem wrażenie, że podniecili się taką "zabawką" tylko tacy, którzy wykorzystują komputer i Internet wyłącznie do celów p2p. Nie mówię, że sam z tego nie korzystam od czasu do czasu ale jeśli już coś ściągam to wiem co konkretnie chcę. Nie chciałbym aby ściągało mi się wszystko jak leci a potem musiałbym porządkować dysk. Po za tym kompa i net wykorzystuję głównie nie do p2p a innych, bardziej pożytecznych rzeczy.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
piotrekp2507
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2006-01-21, 12:01
Lokalizacja: Bieszczady ;))

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: piotrekp2507 »

Jaco przypominam że nie jest to żaden dostęp do internetu!
A co do tego ściągania wszystkiego. To można założyć filtry na nazwy albo rozmiary plików i mogą spadać same party po 100mb, więc nie wiem o co wam chodzi z tym zasyfieniem komputera!

A co do wypowiedzi przewaksa.

Kod: Zaznacz cały

...ale jeśli już coś ściągam to wiem co konkretnie chcę.
Na simdacie zapomnij!!!

No ale nie rozumiem po co te wszystkie narzekania! Jak was to nie interesuje to dajcie sobie spokój z pisaniem pierdół. A może inni będą bardziej zainteresowani!

No a Jaco ty to nigdy się nie pomyliłeś przy pisaniu! Zmień sobie nick na Nieomylny i wszech wiedzący Jaco!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: Jaco »

piotrekp2507 pisze:Jaco przypominam że nie jest to żaden dostęp do internetu!
Zanim zmieniłeś temat wątku na obecny można było przypuszczać że jest to dostęp do internetu. Nawet strofowałeś moje przeniesienie do odpowiedniego działu.
No ale ludzie korzystający tylko z komórkowego mają takie przekonanie że satelita to coś drogiego i nawet do tego działu nie zaglądają. A mi chodziło o to aby komórkowcy zaznajomili się trochę z tym tematem bo naprawdę warto!
piotrekp2507 pisze:No a Jaco ty to nigdy się nie pomyliłeś przy pisaniu! Zmień sobie nick na Nieomylny i wszech wiedzący Jaco!
Nikt tu nie jest doskonały nawet pod względem pisania nawet ja.Dlatego używam FF z wtyczka sprawdzania pisowni i zanim coś wyślę to sprawdzam po kilka razy.

Ponadto napisałem :
Miało być chyba...
Więc dokładnie nie określiłem jakie to miało być słowo.
piotrekp2507 pisze:No ale nie rozumiem po co te wszystkie narzekania! Jak was to nie interesuje to dajcie sobie spokój z pisaniem pierdół. A może inni będą bardziej zainteresowani!
Każdy na forum ma wyrazić swoje zdanie nie urażając nikogo na temat wątku.Jednym pasuje innym nie i tak jest ten cały świat ułożony i Ty tego nie zmienisz. :lol:

Ze zmianą nicka to raczej nie wyjdzie bo mnie się podoba :lol:
piotrekp2507
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2006-01-21, 12:01
Lokalizacja: Bieszczady ;))

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: piotrekp2507 »

Skończmy tą głupią dyskusje! No jeśli przeniósł byś to do innego działu to więc osób by się dowiedział, a tu w tym dziale nie za bardzo!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspaniały dodatek do internetu komórkowego!

Post autor: zDaleKi »

Zamykam, bo dyskusja do niczego już nie prowadzi.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Zablokowany