Jaki najszybszy net przez satelite?

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrekp2507
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2006-01-21, 12:01
Lokalizacja: Bieszczady ;))

Jaki najszybszy net przez satelite?

Post autor: piotrekp2507 »

Chodzi mi o najszybsze łącze jakie jest dostępne w Polsce. Cz najwięcej to 1024?
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki najszybszy net przez satelite?

Post autor: raptou »

W Polsce są dostępne wszystkie usługi SAT, które pokrywają obszar Polski zasięgiem. Można zamawiać bezpośrednio u dostawcy przez internet i płacić przelewem.

Realizowane przez polskich dostawców (pośredników) w tej chwili są 3.

Dwukierunkowe:
Eutelsat D-Star (raczej droga)
http://www.wachowiakisyn.home.pl/index. ... &Itemid=30

Astra2Connect Triple Play, dwukierunkowy (tzn. w jedną i drugą stronę dane są przesyłane przez satelitę). Cena już w miarę przystępna. Co do jakości - nic nie wiem. Kolega <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> to do testów ale mnie osobiście już się nie chce w to bawić, nie wykazałem zainteresowania i nie widziałem na oczy.

Jednokierunkowe (kanał zwrotny EDGE lub GPRS):

Skysat+ (dawny Onet Konekt Satelita)

Do wszystkich usług są już routery i nie trzeba łączyć osobno modemu/telefonu GSM i karty DVB.
Dwie ostatnie realizuje www.skysatplus.pl
piotrekp2507
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2006-01-21, 12:01
Lokalizacja: Bieszczady ;))

Re: Jaki najszybszy net przez satelite?

Post autor: piotrekp2507 »

Chodziło mi raczej o podanie najszybszego łącza dostępnego w Polsce (jednokierunkowy).
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki najszybszy net przez satelite?

Post autor: raptou »

Są takie ale musisz się zaopatrzyć bezpośrednio u dystrybutora danej usługi, np. w Niemczech.

Aby tylko satelita pokrywał zasięgiem Polskę.

Tak, czy inaczej satelitarny internet w domu to już przeszłość. Jest za drogi w stosunku do jakości, jaką oferuje.
Nie zmieni tego nawet świetna - poniekąd - Astra2Connect.
Kto dziś wyda 2k zł. na sprzęt i instalację, żeby mieć potem internet 512 kbps ??
:0
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-09-26, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki najszybszy net przez satelite?

Post autor: :0 »

raptou pisze:Kto dziś wyda 2k zł. na sprzęt i instalację, żeby mieć potem internet 512 kbps ??
W Polsce pewnie niewielu. Ale w branży SAT to nie tak dużo za sprzęt. Dla porównania 512x512 dedykowane to 3k-4k USD na miesiąc + sprzęt od 5k-10k (SCPC). Wiadomo, że skoro ma być taniej, to tylko współdzielone na dziesiątki lub setki użytkowników i w DVB. W 2008/2009 roku pojawi się kilka nowych "ptaszków" na orbicie, ale ceny wcale nie niższe niż teraz. Nawet przeznaczone na rynek europejski jak Hylas na 2009 trzymają ceny bez zmian. Tu się nic nie zmieni.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki najszybszy net przez satelite?

Post autor: raptou »

Jak pojawi się DVB-T w Polsce to będzie możliwy także internet jednokierunkowy , identyczny, jak satelitarny z nadajników naziemnych ale jak znam życie to nikt nie podchwyci tematu. TV to kasa a internet to tylko kosztowny kłopot.

Łącza satelitarne dedykowane to zupełnie inna bajka, jak internet domowy, inna jakość, inne wymagania i obsługa. To musi kosztować i tylko dzięki temu działa tak dobrze.
Ten będzie istniał zawsze. Korzysta z takiego wojsko na misjach, budowlańcy, badacze, marynarze itp.

Internet jednokierunkowy w Polsce bezpowrotnie, powoli odchodzi w niebyt i podzieli los analogowego Centertela, czego już widać forpocztę.

Szkoda, bo ma ogromny niewykorzystany potencjał. Po prostu zbyt mało oferuje za zbyt wygórowaną cenę i jest "kapryśny".
ODPOWIEDZ